Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Toruń , ggdzie warto z dziećmi.

Wybieramy się do Torunia na weekend. Z dwoje czka, młodsza polroczna. Wiec wiele atrakcji odpada  (planetarium). Interesują nas  jakieś fajne miejsca, mogą być mniej popularne. Chętnie też przyjmę rady, gdzie warto pójść na obiad.
«1

Komentarz

  • Dom legend tornskich, żywe muzeum piernika, nam się bardzo podobały ;).

    Obiad koniecznie Manekin, klasyk, ale niekoniecznie ten na Starówce ;) tam tłoczno zawsze. I przy strowce jest świetna pierogarnia.;)
  • Pierogarnia stary młyn się chyba nazywa.
    Nie wiem, czy jeszcze jest, ale restauracja Prowansja miała pyszne kisz (jakkolwiek to się pisze po francusku) <3
  • hmm z mniej popularnych miejsc to nieopodal kosciola redemptorystow i radia maryja jest taki parczek przyszpitalny w ktorym krazy wiele ciezarnych.. wszystkie sie zmieniaja a jedna nie... :-) wiec zapraszam.. a dla takich maluchow to nie wiem co siem nadaje.. spacer po starowce, rzeczywiscie jakes pierogi albo manekin albo metropolis -fajne jedzenie (na gagarina jest mniej oblegany manekin i troche tanszy mimo ze.jedna siec.. i blisko do szpitala ;) ) jest piernikowe miasteczko -taki plac zabaw na starowce, w ktorym dzieci tez moga sie pluskac ale konieczne sa klapki bo sie inaczej wywalaja.. fajnie jest na bulwarze teraz.. plac zabaw tez.. no i pierniki.. ceny zrobili ze wstyd ale paczke serduszek w czekoladzie z marmolada albo po kostce piernikowej na wage trzasprobowac.. normalnie bym zaprosila na tak frykasy szczegolnie zes ten sam rocznik ;) ale okolicznosci sa jakie sa..
  • Pierniki polecam z Pierniczka na Żeglarskiej. Te na wagę, drogie, ale pyszne, naszym zdaniem duzo lepsze niż te z popularnej sieci rozwozacej pierniki na całą Pl;)
  • no jo... zoo fajne i muzeum etno. i niedroge..
  • ja uwazam ze kopernik mimo calego zarzadzania ktore wpienia wszystkich od lat dobre robi.. polecam kkkostke piernikowa z marmolada..
  • Ten plac jest fajny! Sam spacer po Starówce fajny. Zoo, male, ale z malymi dziećmi ok.
    Pierniki na wagę pyszne! Takie pyszne, ze potem mialam cala noc problemy gastryczne, z obzarstwa oczywiście!
  • Lody to ja polecam naturalne na Podmurnej na starowce. Beza Krówka się to nazywa. Pyszne, smaki dzieciństwa,Lenkiewiczowi tylko wielkością ustępują 
  • Lenkiewicz nas nie zachwycił wcale... Lody dobre ale szału nie ma;)
  • edytowano sierpień 2016
    Park dinozaurów w solcu Kujawskim. Niecale pół godziny pociągiem
    40 %zniżki na kartę.
    25%zniżki przy zakupie przez Internet
    Do 4 lat za darmo

    Dinozaury, super plac zabaw.kolejki itp
     Dobrze przemyslany teren z mnóstwem atrakcji i miejsca do siedzenia

  • W Bydgoszczy na Starówce, lody od Sowy  <3

    Miodowe  <3

    Nie mogę się doczekać kiedy będę w Bydgoszczy :). A to całkiem blisko od Torunia.
  • ale ale.. lody sowy to i w toruniu sa.. nie trza do bydgoszczy..
  • lenkiewicz nie zachwyca mnie.. drogie wielkie i albo sie stoi w kolejce pol godziny albo przy koperniku w troche krotszej ale bez wyboru dobrych smakow..
  • @Mafja, ale wybor duzy? Bo tam to.sa takie smaki jak ich ciasta, plus te miodowe mniam.

    W moim miasteczku tez jest Sowa, tez są lody, ale takie zwykle smaki.
  • Poza tym starówka w Bydgoszczy mniejsza, ale też urokliwa! Wyspa Młyńska - tam super plac zabaw, fontanna, dużo zieleni. Fara bydgoska piękna, kościół Klarysek (Wniebowzięcia NMP), nabrzeże Brdy, stary kanał bydgoski. Trochę terenów spacerowych się znajdzie ;)
  • edytowano sierpień 2016
    Dzięki dziewczyny :) coś wybierzemy, zwłaszcza, że będziemy króciutko. Chętnie bym Cię @MAFja odwiedziła, ale będziemy jeszcze z kuzynami i ich dzieciakami więc będzie zamieszanie. 
    @tymka ,mówisz, że warto do Bydgoszczy? Mamy niedaleko, ale jakoś nigdy nie pomyślałam, że tam tyle ciekawych miejsc.
    Sowę i manekina mam niedaleko u siebie, znam i lubię.
  • @MAFJa ale rzeczy dla Ciebie mogę wziąć, jakby miał kto odebrać...
  • Warto. Spacerowo się tam ładnie porobiło w ostatnich latach, naprawdę.
  • no wlasnie tak myslalam... moi maja biegac w niedziele po lodach i innych z okazji fa urodzin ale ktos by sie znalazl w odpowiedniej porze i miejscu mysle.. a do Bydgoszczy bym nie jechala :)
  • no wlasnie tak myslalam... moi maja biegac w niedziele po lodach i innych z okazji fa urodzin ale ktos by sie znalazl w odpowiedniej porze i miejscu mysle.. a do Bydgoszczy bym nie jechala :)
  • nie jest moze wielki wybor w sowie ale ja sie i tak nie moge zdecydowac :)
  • @AB, bardzo dziękuję za propozycje, ale, że jedziemy w większym gronie, to nie wiem jaki będzie jeszcze dokładny plan.  Ale rzeczy dla @MAFJa mogłabym podrzucić.
    Btw. A do zoo zapraszam do Gdańska (w którąś sobotę w miesiącu jest chyba za darmo dla wielo) jest naprawdę rewelacyjne. Chętnie oprowadze :)
  • Toruńska staówka wystarczy do spacerowania na cały dzień. I jak nie lubisz wątpliwych zapachów kanałów to lepsza  >:)
    Pączkarnia nowa na Szerokiej fenomenalna. Smak toffi... Świeże...
    Knajpa Chleb i Wino-dobre obiady,ale taniej do Manekina. Jeden jest na obrzeżach starówki-na Wysokiej.
    A do solca warto z dzieciakami do lat4? Nie będą się bały? Ostatnio myśleliśmy o tym nawet.
  • wow na prawde za darmo? to duza ulga bo tam drogo.. u nas to zoo tanie i male ale tez fajne.. a do bydgoszczy po toruniu na serio nie wiem czy jest sens.. spacerowych terenow w toruniu potad.. bo i starowka z multum zabytkow jak sie chce(koscioly NMP, katedra Janow, Krzywa wieza, ratusz- to tylko najwazniejsze) z piernikowym miasteczkiem i bulwar nad wisla z placem zabaw i park z placami zabaw dla wiekszych i mniejszych i zoo i ten etnografik.. to wszystko spacery.. na powietrzu w ladnej scenerii ..
  • Toruń to kierunek turystyczny wszystkich wycieczek, Bydgoszcz raczej dla koneserów;) 
  • @MAFJa  za rok do Gdańska w takim razie, będziesz już pelnoprawna wielo!:)
  • Dziewczyny, ja lubię i Toruń, i Bydgoszcz - tylko tę świeżą. Kiedy ostatnio tam byłyście? Bo naprawdę dużo się zmieniło, już nie śmierdzi, dużo odnowione, ale nie tak okrutnie futurystycznie, jak bywa, tylko tak naprawdę pasująco! Wyspa Młyńska to już od paru lat nie menelownia, tylko super plac zabaw, spacerniak nad rzeką, fontanna i nowa kładka w stronę Opery. Nad kanałami też oczyścili sporo terenów.
    W Bdg na moje więcej zieleni, ale w Toruniu bywałam głównie na starówce, więc pewnie nie do końca miarodajnie... ;)
    Jeśli chodzi o zieleń, to polecam Myślęcinek, super park, na górze botaniczny też (i przy nim jest stajnia, jakby kogoś ineresowało, a zimą z kolei stok narciarski).

    Naprawdę, wiele się zmieniło w Brzydgoszczy ;) Dworzec też, ale w nowym jeszcze nie byłam :P
  • A Młyn Wiedzy i CSW-dla starszych powinni mieć jakieś atrakcje (?)
  • I o resztkach zamku nikt nie pisał... A to ciekawa historia... ;))
  • W Bydzi 5 lat temu. Tylko zapach pamiętam... ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.