Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Mitologia dla gimnazjalisty

Czy moglibyście polecić jakieś opracowanie mitologii greckiej dla niezbyt chętnie czytającego pierwszaka? Parandowski wydaje mi się za trudny. Kasdepke zbyt dziecinny.

Komentarz

  • Riordan? 
  • Film widziałam, ale książek nie znam. Czy jest jakaś konkretna z całą mitologią?
  • Cała seria o przygodach Percy'ego Jacksona. Sporo tego jest. Dość mocno od oryginału odbiega, ale moich synów bardzo zachęciło do zainteresowania się mitologii. 
  • Iliada w przekładzie Kazimiery Jeżewskiej i Odyseja w przekładzie Parandowskiego.
    Opracowanie to nie to samo, niestety.
  • Ostatnio słyszałam fajna rozmowę moich dzieci. Córka się pyta brata
    - Nie wiesz gdzie są Syzyfowe prace?tu je chyba zostawiłam...
    - Ale które wydanie normalne czy to szkolne?
    - Normalne

    Tak się zastanawiałam o czym oni mówią. A normalne to jest stare wydanie. Mamy jeszcze jakieś nowe z opracowaniem. I fajnie ze to dla nich  jest nienormalne :smiley: 


  • Odyseję dopiero na studiach w całości przeczytałam. Iliady nie zmogłam. Także mity to raczej w opracowaniach dla gimnazjalistów.
  • Mity w opracowaniu Wandy Markowskiej. Zbeletryzowane, wciągające bardzo.
  • Dzięki, zobaczę.
    Dodam jeszcze, że byłam w księgarni w poszukiwaniu jakiejś mitologii, a pani tam pracująca powiedziała, żebym pamiętała, że we wszystkich szkołach nauczyciele wymagają Parandowskiego i żebym właśnie dlatego nie szukała innych mitologii.  Nie wnikałam, że my edukujemy w domu i mało mnie obchodzą zalecenia nauczycieli, ale smutne jest to, że w systemie nie chodzi o to, żeby znać mitologię i nieważne z jakiego źródła. Nie, trzeba przeczytać tę konkretną książkę, choćby była nudna i trąciła myszką. :(
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.