Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

jaka pralka lodowka zmywarka ;)

macie jakies typy na tak i na nie zdecydowane? ja cos tam mam alem malo doswiadczona szczegolnie w temacie zmywarek
«13456728

Komentarz

  • zmywarka to Siemens albo Bosch - i koniecznie z szufladą na sztućce
  • edytowano wrzesień 2016
    siemens i bosch ta sama firma
    Podziękowali 2MAFJa Rogalikowa
  • Polecam Bosch z metalowym dnem.
    Podziękowali 1MAFJa
  • Ja też polecam zmywarke Bosch, ale bez szuflady na sztućce :wink: zabiera miejsce w górnym koszyku, osobiście wolę tradycyjny koszyk na sztućce. Pralka tez Bosch na 8 kg wsadu, jest super, jeśli jest mniej prania to sama dopasowuje ilość wody do ciężaru. Jest dość duża, ale teraz to juz u was nie będzie chyba problemem:) jeśli masz możliwość zazycz sobie suszarke, przy trójce maluchow będzie prawdziwą pomocą :) kto będzie miał czas rozwieszac i prasowac pół sklepu odzieżowego? :) to mój ulubiony sprzęt AGD 
    Podziękowali 1MAFJa
  • Ja nie polecam zmywarki wirpoola. Łamia sie czesci, nie domywa. Naczynia trzeba plukac. Bosch byl ok.
    Podziękowali 2MAFJa Marsjanka
  • lodówki i SUSZARKI do ubrań też bosch!

    my polubiliśmy szufladę na sztućce, choć początkowo nie miałam przekonania :)
    Podziękowali 1MAFJa
  • szczerze mowiac jak wybieralismy pralke pare lat temu to w koncu zrezygnowalismy z siemensa i bosha bo psujace podobno - przynajmniej te tansze albo bardzo drogie- gwatancja dodatkowa to jeszcze dodatkowa kasa..a ona i tym razem ma znaczenie.. a wzielismy beko z darmowa gwarancja 5letnia i bylismy zadowoleni.. bezawaryjna przez te 6 lat..ale tak na prawde nikt nie sprawdzil jej energooszczednosci i innych parametrow a ten bosh ze 8 kilo a ponizej dopasowywuje brzmi kuszaco... suszarka to raczej pozniej.. maz pytal tylko o pralke i lodowke ale ja od razu bym ciala zmywarke.. :-) piszcie czytam z zainteresowaniem..
  • edytowano wrzesień 2016
    Mam zmywarkę i pralkę whirlpool, zmywarka dobrze myje tylko na najwyższej temp. z najdłuższą opcją mycia i rzeczywiście co nieco plastikowych rzeczy się w niej ułamało.
    Ale chodzi,nie psuje się już prawie 10 lat.
    Pralka whirlpool na 8 kg tez chodzi już z 5 lat bez awarii. Za to z praniem gorzej,bo jest tak oszczędna,że pierze "na sucho". Do każdego prania muszę wiadrem przez pojemnik na proszek dolewac wody,co jest uciążliwe, inaczej się nic nie dopiera. Po zakończeniu prania puszczam jeszcze raz plukanie z wirowaniem,bo inaczej czuć niewypłukany proszek. 
    Widziałam u znajomych boscha pralkę i zmywarke-nie mają takich problemów,w dodatku pralka tak im cicho chodziła,że prawie jej nie było słychać.
    Podziękowali 1MAFJa
  • hmnn to juz wiem ze whirpool nie... lodowke tez mielismy wydaje mi sie samsunga..ale moze simensa.. w kazdym razie nie psula sie..z 6 lat od kupienia marzylaby mi sie dwudrzwiowa ale to chyba nie teraz co najmniej.. predzej pewnie zamrazarke do piwnicy by sie udalo za jakis czas
  • U nas zmywarka Bosch i piekarnik Elektrolux dzialaja od 8 lat bez zarzutu. Pralka Indesit ponad 8 lat tez ok - chociaz do elektroniki maz zajrzec musial, bo sie zawieszala. Lodowka elektrolux - kiepska, bo łamia sie plastiki, zawiesza wiatrak.
    Suszarka Elektrolux nasz najnowszy nabytek - jak narazie rewelacja.
    Podziękowali 1MAFJa
  • Lodówka amica-bardzo łamia się plastiki,mało która półka jeszcze jest cała. 
    Na tyłkiem ścianie jest zawsze bardzo dużo wody-lodu w zależności czy chłodzi czy ma tą przerwę w pracy.
    Poza tymi atrakcjami ok.
    Podziękowali 1MAFJa
  • piekarnik amica bez bajerów jestem super zadowolona a kosztował chyba 500 zł. Zmywarkę już drugą mamy Candy (teraz z 3 szufladami) i jestem b. zadowolona. I generalnie mając koleżankę w firmie produkującą podzespoły elektroniczne do wszystkich sprzętów agd (bosh, electrolux, candy inne) stwierdzam, że lepiej wziąć przedłużoną gwarancję i nie warto wydawać dużo na sprzęt bo to jeden pies jest. Niektóre mają wręcz wdrukowane samozagładę po 5 czy 6 latach.

    Płyta gazowana - zdecydowanie nie whirlpool - strasznie miekkka bacha, zarysowana i odbarwona już po pierwszym użyciu.

    no i ja już teraz wiem, że następnych sprzętów nie biorę w zabudowie.
    Podziękowali 1MAFJa
  • Tez w lekkim szoku byliśmy, jak po zmywarce whirlpoola ta boschowska cicho pracuje! Niemal bezszelestnie, no chyba że blachę od ciasta wloze, to wodą plumka :)
    Serio, przemysl suszarke, niemowlęcych ubranek , pieluszek, pościeli itp nie trzeba prasowac, są mieciutkie i pachnące, choć nie używamy płynu do płukania, nie ma potrzeby. W koszu na prasowanie lądują tylko mezowskie koszule, moje elegantsze rzeczy i obrusy- ale tych nie wkladam do suszarki.
    W kwestii pralki- był ten Bosch na 8 kg  ciut droższy, ale akurat była promocja, więc dokupilismy ubezpieczenie na 5 lat i ostatecznie wyszła ta pralka cenowo jak przeciętna. Sprawdzcie w Media Markt, co jakiś czas mają akcję weekend bez vat, nie wiem jak konkurencyjne są inne sklepy, np w sieci
    Podziękowali 1MAFJa
  • @MAFJa obawiam się że cokolwiek teraz nowego kupisz to bedzie nieporównywalne z tym co maja inni od 5-6 lat, jeśli chodzi o awaryjność.

    Patrzylabym na gwarancję i funkcjonalność. 

    My mamy dziwne sprzęty, ale takie "wielodzietne". W zabudowie: wysoka lodówkę (bez zamrażarki), zmywarke z szuflada na szt (raz się psula - Mąż dał rade sam), plyte indukcyjna pilnujaca temperatury (i czasu) + piekarnik oraz wolnostojaca zamrazarka szufladowa tej niemieckiej marki na S.
    Pralke Electrolux 7 lub 8kg. No z 5-6at to wszystko ma. Gdyby do tej pory producent produkowal tak solidne wzielabym to samo. Trudna sprawa, bo teza niekoniecznie prawdziwa że nadal się tak przykładają do bezawaryjnosci.

    Cenna bylaby opinia klientow ze sprzetem 2-3 letnim, interesujacych Cię marek i wszelkie negatywne opinie o tych nawet nowszych.
    Podziękowali 1MAFJa
  • 8 lat hula u nas lodówka whirpool w zabudowie, wysoka.

    Pralka, whirpool padla, po 2 latach, Electrolux hula 4 czy 5 rok.

    Zmywarka ręczna ;), nawet 2 i 3 juz aspiruje, praktycznie bezawaryjna, jak jedna się nozem przetnie, to druga staje do mycia.
    Podziękowali 2MAFJa Katia
  • Pan mechanik od lodówek mówił by kupować proste lodówki które da się naprawić bez rozkręcania połowy lodówki, polecał Samsung No frost
    Podziękowali 1wiesia
  • to my chyba ta lodowke mielismy... tez zadowoleni.. jakis czas byl problem z odplywem wody z tylu ale byl i sie zmyl.. :-)
  • @MAFJa bo to taka fanaberia, kiedyś mi się to wydawało idealne ale dzięki temu mam mniejszaą lodówkę nićż bym mogła mieć bez zabudowy, drzwiczki mi się wypaczają od szafki, po 5 latach front szafki przy zmywarce napęczniał od wilgoci itp
    Podziękowali 1MAFJa
  • mhmm.. takie mialam intuicje co do zabudow..szczegolnie lodowka w zabudowie mnie nie kreci.. ale zmywarka?
  • My mamy prostą lodówkę Siemensa, zmywarkę Bosch i pralkę Whirpool. Z tego zestawu przez 6 lat zepsuła się tylko pralka, poszedł programator. Mąż kupił nowy za ok. 200 zł i sam wymienił. Serwisant chciał koło 500 zł za to. Ale to są sprzęty właśnie sprzed 5-6 lat.
    Podziękowali 1MAFJa
  • Lodówka Bosh!!!
    Jestem fanką.
    Nasza lodowkw ma 20 lat. Wciaz sprawna. I gdyby nie urwane drzwi dalej by byla na pierwszym.miejscu. Teraz stoi w schowku i robi za zapasową. A ile przeprowadzek przezyła (w tym do Niemiec i z powrotem) nie wspomnę.
    Podziękowali 2MAFJa Predikata
  • Moje sprzęty, oprócz suszarki, mają 1-1,5 :smile:  wszystkie wymagały wymiany niemal w jednym czasie, jakiś bunt czy spisek normalnie, albo prawo serii :wink: nawet odkurzacz 
    Podziękowali 1MAFJa
  • Też polecam zmywarki Boscha, ja wolę bez szuflady
    Lodówka elektrolux, czy zabudowa czy wolnostojąca, zawsze działa u nas długo, nigdy się nie popsuły, zawsze oddawaliśmy jeszcze sprawne
  • @anulaczarnula - suszarka nie musi stać w łazience, w jakimś innym pomieszczeniu też się nie zmieści? 
    Podziękowali 1MAFJa
  • tu nie chodzi o przekonaj tylko o srodki ;-)trochesmy wyplukani.. jak sie znajda to ja bardzo chetnie.. a licze na to ze sie znajda.. moze naiwnie :-) ale poki co jestem dobrej mysli.. a wilgoc od prania mnie przekonuje jeszcze mocniej
    Podziękowali 1Milamama
  • anula przekonalas mnie..tez postanowilam wygrac pralke ;) a ta poprzednia byla w polowie za bon z rmfclassik.. do mediaexpert.. wiec wlasciwie sciezka przetarta
  • @anulaczarnula, myśmy niedawno kupili suszarkę. Zajmuje zdecydowanie mniej miejsca niz ciagle stojące suszarki na ubrania. Nasza stoi w szafie w przedpokoju. Tak jak mówiła Skatarzyna wystarczy podłaczenie do prądu, a wodę wylewm ze zbiornika. Póki co jestem bardzo zadowolona. Na razie jak jest ładna pogoda to suszę na słońcu na balkonie, ale jak pada to korzystam i jestem bardzo zadowolona.

  • Tak czy siak, kombinuj! suszarka jest w miarę lekka, może stać na czymś, niekoniecznie na podłodze. 
    Większa zmywarka! nam by się przydała większa niż 60... kombinuję, czy dwóch nie postawić, tzn mam dwie, ale jedna w kuchni letniej, ale to też skomplikowane. 
    Podziękowali 1Mamuska
  • o matko wieksza niz 60? ile Was jest? sa takie wogole?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.