Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

jaka pralka lodowka zmywarka ;)

2456728

Komentarz

  • edytowano wrzesień 2016
    Zmywarka taka jak w szkolnej kuchni 5 min i gotowe.
    Tak sobie marzę. 


    Mamy zmywarkę Boscha i się popsuła Z tych starszych niby lepszych
    Dylemat Naprawiać czy kupic nową ?
    Naprawa 500 zl nowa od 1100zł

    To już druga naprawa w ciągu pół roku. Teraz poszedł programator



  • electrolux, jakiś dosc dobry model, był w promocji + obnizka za egzeplarz powystawowy, czekam jeszcze na żelazko z parą do tkanin w tejze promocji. Sprzedawca w sklepie je polecał, mówił ze nie ma z nimi problemu tj że nie wracają z reklamacjami. 

    U kolezanki w minipyci łazience widziałam suszarkę postawioną na pralce. U nas to niemożliwe było bo pralkę w kuchni pod blatem mamy.
  • @Mafia, jest nas 9. ale Jónio jeszcze nie brudzi naczyń, obie z Zosią lubimy gotować, to się uzbiera, a staramy się włączać w nocnej taryfie, stąd dwie byłoby lepiej :)
    Podziękowali 2MAFJa PafcioPjay
  • Pralko-suszarki NIE POLECAM Daewoo!!! Szybko zaczela sie psuc, choc pierze dobrze, z samego prania jestem zadowolona I z rodzajow programow, nie niszczy ubran (choc gdzies w necie ludzie komentowali, ze jakis element rwie ubrania przy wyjmowaniu z bebna, mi sie to przez 4 lata nie zdarzylo), suszy tez fajnie, ale po 3 latach spalily sie 2 uzwojenia silnika (na szczescie tata zlota raczka naprawil, wada konstrukcyjna) a teraz lozyska sa do wymiany (ale zeby wiedziec jakie kupic, to musimy rozkrecic pol pralki, wiec najpierw nadrabiam zaleglosci wakacyjne).


    Lodowke mamy Samsung z No frost, modelu nie pamietam, ale jest bardzo pakowna, ma duza szuflade na warzywa, ogolnie jestem bardzo zadowolona, natomiast tesciowa ma Boscha I jakos ciezko go logicznie zapakowac, kilka rzeczy w srodku, a miejsca na nic nie ma. A sa tylko w dwie osoby (wymiary zewnetrzene obu lodowek podobne, ale juz pojemnosc niestety inna).


    Zmywarka Hot point ariston, jak dla mnie rewelacja, ale to pierwsza I jedyna jaka mam, wiec zadnego porownania nie mam. Przy uzyciu najtanszych tabletek (classic), soli I nablyszczacza domywa super, przy bardziej zaawansowanych tabletkach zostaje czasem na dnach kubkow z zewnatrz osad, jakby piasek. Ma program eco (50 stopni), program dla dzieci (jak syn jadl mm to do butelek rewelacja, mylam sama woda), w sumie 12 programow.

    Podziękowali 1MAFJa
  •  U mnie pralko-suszarka stoi w specjalnej wnece w korytarzu, kiedys......... ja drzwiami obudujemy. Ale jest czerwona z jakimis wzorkami, to nawet niezle wyglada w tym korytarzu :D :p
  • ha, moja lodówka boschowa jest najlepiej zaprojektowana ze wszystkich, które dotychczas miałam/użytkowałam- ma na dole dwie bardzo pojemne szuflady i nie ma zamrażalnika, na czym mi zależało, bo nie zabiera miejsca w lodówce, a zamrażarki mam oddzielnie :)

    Podziękowali 2MAFJa wiesia
  • Fajna ta lodówka @Skatarzyna ! Kiedyś o takiej myslalam, ale wówczas nie miałam miejsca na osobną zamrażarke. A teraz juz nas mniej w domu i zwykła zwykle wystarcza :)
  • i jeszcze lubie w niej to, że ma alarm otwartych drzwi, a Kajtek często zostawia otwarte, nawet w nocy kilka razy wstawaliśmy, bo piszczała, jak się poszedł dożywiać ;)
    Podziękowali 1Milamama
  • Matko jedno trojacxe usg i 10 wpisow :-)
  • Mamy cos podobnego jak @Skatarzyna. Jeszcze większe i zabudowane.
    Bardzo polecam na takie życie: dom na peryferiach, zakupy max raz w tygodniu.
    Tylko musi być miejsce, najlepiej chlodne na osobna zamrazare.

    Co do tych zabudow i plyt meblowych. To u Rodzicow sie odksztalcaja laminaty od temperatury i wilgoci, u nas nie. Kwesta jakości.

    Niestety zmywarke do naprawy (wlasnorecznej) musielismy wydobywac. Wielkiego bólu nie bylo z tym. Troche tylko zachodu.

    Jak Was czytam to mam ochote na suszarkę ;)
  • @wiesia, pielęgnuj tę ochotę, wybierz model i do sklepu ;)
    Podziękowali 3wiesia Milamama kowalka
  • Trza będzie bo jak deszczowo to nic nie schnie. Tylko lubie wieszać pranie. Dziewczyny pomagaja. Urocze to jest i wychowawcze ale przy wsadzie 8kg zajmuje ok 30-40min.
    Obawiam się że przy newbornie tego czasu nie bedzie.

    Czy do suszarki musze bardzo starannie prostowac i składać pranie zeby wyszlo w miare gladkie (chodzi mi o bawelne: majtki, skarpety, koszulki - nie prasuje, nie mam wysokich wymagań co do gladkosci, byle nie wymietolone)?
    Te czynnosci zajmuja mi najwiecej czasu jesli chodzi o wieszanie. Pewnie niewiele to zmieni.
  • nie, wcale tego nie robisz, po prostu przezrzucasz z pralki do suszarki, a z suszarki, to już wychowawczo córki mogą składać, u nas lubi składać Mikołaj - sześciolatek :) choć najszybciej i najlepiej robię to oczywiście ja ;)
    Podziękowali 3Milamama wiesia mamuma
  • Dziewczyny, a ubrania z suszarki bardzo wymagają prasowania? Do tej pory jak dobrze rozwiesiłam, mogłam się (i rodzine) oszukiwac, ze zelazko to tylko do prasowania koszul zostalo stworzone :)
    Podziękowali 1wiesia
  • O tak, suszarka to moje marzenie. Jak wreszcie zrobimy górę, to ją upchnę choćby w szafie :)
  • @wiesia cała radocha w tym, ze kłąb mokrego prania przerzucasz z pralki do suszarki, ewentualnie odkładając na bok to, czego nie chcesz suszyc:)
    @Kalinosia kwestia wymagań :) krótko po zakończonym suszeniu wyjęte ubrania i złożone, absolutnie nie wymagają prasowania. A jeśli bardzo starannie złożone to juz na pewno- jak nam poskladala pani na wakacjach w pralni miejskiej- trochę tym zawyzajac mezowskie wymagania :wink:  ale wiem, że niektóre panie prasuja :)
    Podziękowali 2wiesia Kalinosia
  • Może po prostu lubią:)
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • O matko! Przekonujecie mnie!
    Rozumiem ze trzeba dokonac skladania w miare od razu po zakonczeniu cyklu suszarki.
  • U mnie do ok godziny po
    Podziękowali 2Kalinosia wiesia
  • Ja kocham swoją pralkosuszarkę <3 salon większy, bo nie stoi już wieczna suszareczka-składaweczka ;) Miodzio.
    Podziękowali 1wiesia
  • edytowano wrzesień 2016
    Mamy nasze sprzety od 3,5 roku:
    chłodziarko-zamrazarka Samsung No Frost - rewelacyjna, pojemna, bezawaryjna. Mamy też od 7 lat odkurzacz Samsunga taki bezworkowy i jest super.

     zmywarka Bosch Silence Plus - całkiem ok czasem niedomywa ale zmieniliśmy tabletki i jest ok, raz spadła sprężyna od drzwi (mamy takie w zabudowie) i opadały tak że nie dalo się uchylic, ale mimo to nadal dzialala bez zarzutu.

    Nie polecam pralki Indesit dostaliśmy ja za darmo więc jest bo jest ale nie dopiera na normalnych programach tak jakby w ogole tylko plukala i ubrania nieładnie pachną, za to na krótkich programach jest lepiej doprane i pachnie proszkiem.   
    Podziękowali 1MAFJa
  • Marzę o pralko-suszarce, ale pralka nie chce się zepsuć, a tak nie ma szans na wymianę... ;)
    @tymka rachunki za prąd znacząco wyższe przy pralko-suszarce, jak przy samej pralce? masz może porównanie?

    (chociaż chyba za brak rozstawionej wiecznie suszarki na środku pokoju jestem w stanie wiele zapłacić...)
  • Mamy taką. Jestem zadowolona. 
    Mam pralke 7 kg i taką samą suszarke. W instrukcji do suszarki było, że  licza 7 kg suchego wsadu. Choć jak jest suszarka bardziej załadowana to i pranie bardziej zgniecione. Ale jak złoże na ciepło, to sie rozprostuje i ja takiego zwykłego prania nie prasuje tylko koszule.
    W okresie jesienno- zimowym jest niezbedna. Teraz jeszcze susze na balkonie.
    Podziękowali 2Kalinosia wiesia
  • o matko jakos mi sie latwiej szukalo te 6 lat temu.. moze mlodszy czlowiek byl moze ta pogoda.. wiecie cos ze warto w jakims sklepie (internetowym lub nie ) naraz kupowac 2-3 rzeczy? kusicie ta suszsrka ale czy nie ma godnej pralko suszarki? wiekszosc osob jak moze kupuje oddzielnie.. tak jest tak o wiele lepiej? bo te laxienki nasze duze nie sa to by musialo isc do piwnicy raczej.. nie wiem czy tam kafle gdzies sa i woda.. poza tym piszecie bosh.. ogolnie maeka taka super? czy jakis model.. bo nawet osmiokilowych jest kilka.. dawno temu sie wglebialam co znacza literki przy modelu, gdzie skladana czy klejony beben.. yeraz jakos sil nie mam... i jesxcze jedno.. we wszelkich rankingach pralek przewodza samsungi... pamietam ze tez mocno rozwazalam te pare lat yemu jak nie byly jeszcze tak na topie.. z tym jakims innym silnikiem i babelkami.. ktos to ma?
  • @MAFJa nie wiem, czy będziecie robic kuchnię, ale podobno u tych ludzi od kuchni można calkiem tanio sprzęt kupic, bo zamawiają w hurtowni. Znajomy ostatnio tak robił i na kilku sprzętach wyszla oszczędność prawie 1000zl w porównaniu do najniższych cen w Internecie Moze można sam sprzęt zamówić?
    Podziękowali 1MAFJa
  • A z pralko-suszarka jest taki problem, ze po praniu trzeba czesc wyciągnąć, bo inna jest pojemność do prania i do suszenia. Używałam obu rozwiązań i 2 osobne sprzety to dużo większą wygoda juz dla małżeństwa bez dzieci :)
    Podziękowali 1MAFJa
  • Anulaczarnula, zobacz jeszcze na zużycie prądu. Ja mam a+, ale to trzeba po prostu przeliczyć. W sklepie maja napisane roczne szacunkowe zużycie prądu. Jest to obliczone na cztery suszenia tygodniowo przy pełnym wsadzie. Czyli najbardziej zuzywjacy prad cykl.
  • dzieki.. to mize na cito kupimy ptalke a jak bedzie z czym wojowac dokupimy suszarkeci pojdzie do piwnicy.. pyt.1 jacy ludzie od kuchni? u nas kuchnia jest generalnie a nawet 3 tylko podobni bez lodowki.. i zmywarki..
  • No jak kupujesz kuchnie do zabudowy w jakimś brw, castoramie czy innym miejscu - jest tam taki stoliczek, siadasz z panią albo panem i ustalacie, jakie szafki itp.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.