Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

jaka pralka lodowka zmywarka ;)

1356728

Komentarz

  • szukam caly dzien tych pralek...przebilam sie przez forum elektroda i mam mieszane uczucia...jesli chodzi o bosha to polecaja njbardziej jako najmniej awaryjne modele polskie i ruskie..czyli WAE i Wlg...z wymienialnymi lozyskami ale one sa do 7 kg...a obawiam sie ze w praktyce 7 to niekoniecznie..

    wieksze sa niemieckie8 kilowe...ale do tej pory jak te powyzsze mialy wymienialne lozyska(modele WAS) a na koniec okazalo sie ze nowa wersja WAN ma juz lozyska poklejone z bebnem..

    niby 7 a 8 kilo niewielka roznica ale nawet na zewnatrz widac ze te 8 to juz takie duze pralki...w cenie tez roznica...ate niby 7 to w slimach nawet mieszcza...z siemensami podobna historia...

    i mam ciagoty znow do beko z gwarancja producenta na 5 lat..

    eszcze lekka ciagote do samsunga ciagle mam... ale za malo opinii

    przeraza mnie czas prania w tych duzych pralkach...
  • do kwietnia prałam w maxx 6, teraz 9, wolałam 6. na osmioosobową rodzinę była akuratna :)
  • Nas jest w tej chwili jeszcze 6, pralke mamy do 6 kg i dajemy rade. Pewnie z wieksza byloby ciut oszczedniej.
    Podziękowali 1MAFJa
  • Moja pralka jest na 10 kilo, ale tez poszczegolne programy maja swoje wytyczne wagowe. Pelny wsad z praniem wstepnym na 40 stopni z podwojnym plukaniem i wirowaniem na max (nie ma podanych obrotow) trwa ok 1h35min, wiec chyba nie strasznie dlugo.
    Podziękowali 1MAFJa
  • chyba beko wezmiemy z ta gwarancja 5 letnia..tylko nie wiem czy inwerterowy silnik czy szczotkowy zwykly...ktos umie to powiedziec?cenowo bezkonkurencyjne a w bezawaryjnosc boscha i tak nie wierze...a zainwestowac w duza by trzeba przynajmniej 1500 z przedluzona gwarancja w tani model
  • @MAFJa ;Beko to tk to dobry producent
  • tk? co to tk?
  • te beko sa prawie wszystkie z ta gwarancja 7 kilowe... wlasciwie sa roznice w cenie miedzy nimi a innych nie widze.. poza tym ze 3 maja te nowe silniki inwerterowe a jeden stary szczotkowy
  • Turcja @MAFJa ;
    Podziękowali 1MAFJa
  • Z moich doświadczeń wynika, że sprzęty bosch, siemens, agd, elektrolux psują się jednakowo, nawet te droższe.  Ponadto w związku z tym nie ma sensu silić się na klasy AAA+++ itp. bo zanim się zwróci, to sprzęt się popsuje w ten sposób, że naprawa nieopłacalna (drogie części ). Także ten, trzeba rozsądnie bo po kilku latach i tak sprzęt często do wymiany :( Może kiedyś 10-20 lat temu produkowali trwalsze.
    Podziękowali 1MAFJa
  • wlasnie ja chyba wybiore te z najwiekszym zuzyciem wody.. bo beko oszczedne pod tym wzgledem i my zawsze dodatkowe plukanie wlaczalismy.. ale suche nigdy niebylo- nie.. tesciowa za to do swojej wezem wode dolewala ;)
  • klasą energetyczną się nie przejmujcie, mąż kiedyś wyliczył, że różnica między A a A+ to jest 6 groszy na cyklu prania czyli jeśli pranie idzie 2 czy 3x w tygodniu to się zwróci te 200 zł różnicy w cenie po 40 latach czy jakoś tak.
    Podziękowali 2Predikata Katia
  • a ja po wstepnym wyborze pralki wzielam sie za lodowki i jestem zszokowana cenami ... droge toto wszystko..
  • @MAFJa jaka wybralas?
  • Suszarki klasy energetycznej A są dużo droższe.
  • pralke raczej beko.. lodiwka jestem jak dziecko we mgle.. bajlepsze ze oboje bie pamietamy czy mielismy samsunga czy simensa.. byla ok w sumie..
  • Do naszej amiki przychodził jakiś majster, znajomy ojca (mąż jakiejś nauczycielki ze szkoły). Polecił nam pralkę, którą jeszcze da radę naprawiać-nie jest posklejana. Bez programatora.
    Podziękowali 1Dorota
  • tzn.nowa amike kupowaliscie? czesci rzeczywiscie tanie, ale ja wole 5 lat gwarancji producenta i mala cene..ta beko nam sie nie psula...szczegolnie ze amiki po przejrzeniu forow psuja sie czesto razem z whirpoolami i  innymi...

    ale te lodowki mnie przerosly...od jakiej kwoty mozna spotkac to no frost?
  • @MAFJa, jeśli macie więcej miejsca w kuchni to dla takiej rodziny celuj oddzielnie w duuużą lodówkę i oddzielną zamrażalkę. Odżyłam jak kilka lat temu kupiliśmy te sprzęty oddzielnie (lodówka coś około 180-190 cm z 3 bardzo przydatnymi szufladami z temp. zero stopni) - wreszcie mieści się nam wszystko przed świętami :)
    Co do pralki nie pamiętam jakie mam zużycie wody ale i tak praktycznie zawsze włączam dodatkowe płukanie - 2 alergików w domu. Suszarka powinna być trochę większa od wsadu pralki - ubrania mniej się gniotą. Nie wiem jak sprawuje się pralko-suszarka, (mam osobno) ale słyszałam opinie, że najlepiej jeśli te dwa sprzęty są oddzielne (mniejsze zużycie energii i lepszy efekt suszenia). Praktyczne jest ustawienie ich w słupku - sprawdza się w przypadku mniejszych łazienek np. w bloku.
    Podziękowali 1MAFJa
  • Pewnie wszystko zalezy od gabarytow- u mnie stoja na takim specjalnym laczniku. Pewnie trzeba by bylo sprawdzic do czego taki lacznik pasuje, na pewno nie jest tak ze tylko i wylacznie do okreslonego modelu.
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • U nas dwa sprzęty by się nie zmieściły bo nad pralką kaloryfer. Stąd mamy 2w1, bałam się właśnie mitu niedosuszania - zdarza się to b rzadko, tylko wtedy, kiedy na programie suszenia jest przeładowana grubymi rzeczami (grube prześcieradło ostatnio)
  • u nas sadze ze pralka do piwnicy pojdzie a z czasem dojdzie suszarka jak bedzie za co.. natomiast lodowke troche sie boje bez zamrazarki bo tez nie wiem kiedy udaloby sie zamrazarke.. kuchnia nie jest bardzo duza aale mam nadzieje ze uda sie otworzyc.. ale zamrazarke raczej tez widze w piwnicy czy gdzies tam.. niekoniecznie w kuchni..
  • @MAFJa
    Lodówka Samsung (z zamrażarką) 5,5 lat
    Pralka LG 6 kg, ten sam wiek.
    Zmywarka ręczna, wiek.... :D
    Jak do tej pory awaryjność 0.
    Powodzenia :*
    Podziękowali 1MAFJa
  • Najpierw kupiliśmy chlodziarke do kuchni. A dopiero długo potem zamrażarkę.
    Bez problemu przetrwalismy... no ale co istotne to bylo w czasach DINKSowych.
  • lg sa fajne i polecane ale ni ma promocji.. macie z no frostem!
  • troche sie boje czy przetrwalibysmy bez zamrazarnika zadnego akurat ten czas.. czas okoloporodowy, pokarm, obiady na pewno nieregularnie gotowane..
    Podziękowali 1wiesia
  • i co z nodelami nikt nic nie podpowie z tych? te lodowki bez zMrazarek nie maja jakichs pronocyjnych egzemplarzy w zwiazku z tym sa raczej drogie..chyba ze sama lodowka bez no frost.. moze nawet lepiej bo wtedy elektroniki nie maja..
  • @MAFJa duzo bedziesz mrozic,?
  • no ja mam zawsze trzeszczacy w szwach zamrazarnik i zakusy na swinie ze wsi.. bo juz na te sklepowe patrzec nie moge.. dzis caly dzien grzebie w tych lodowkach.. mam 20 przebranych... bez zamrazarki to glownie gorenje bez no frost ale zakladam ze ta funkcja raczej przy zamrazarce sie przydaje.. a z tych innych to glownie rozne bosche i samsungi no frost.. duuzo duzych z szufladami na mieso iryby.. i jakies pojedyncze lg diagnozowalne komorka i gorenje i jako full tania opcja beko.. ale w lodowkach nie jest to marka az tak polecana jak w pralkach i nie ma tej gwarancji 5 lat wiec ostroznie podchodze..
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.