Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

jaka pralka lodowka zmywarka ;)

1246728

Komentarz

  • Bo uzywka zamrazarka do piwnicy jak swinki chcesz miec
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Dla świnki itp. mamy skrzyniową używkę w garażu - bardzo zacna! 
    Podziękowali 2MAFJa hipolit
  • Dokladnie
    Podziękowali 1MAFJa
  • tez myslalam ze uzywke zamrazarke.. ale jak ona w garazu to do kuchni pewno lepiej brac i tak z zamrazarnikiem malym zeby nie latac po wszystko czy niekoniecznie? wolalabym zeby byla z 1-2 szuflady zamrazarnikowe na rzecz wiekszej lodowki ale tak to nie ma..generalnie max ok. 220 litrow chlodziarki plus 70-90 zanrazarki. a w jednodrzwiowych lodowkach tych gorenjach to jednak ponad 300 l dobrze.. sa takie lodowki z malymi zamrazarnikami u gory ale czesc chlodziarkowa tez nie jest duza w nich.. na pewno nie wieksza niz w tych duzych chloziarkozamrazarkach a raczej mniejsza.. to bez sensu..
  • @MAFja, to są fajne rozwiazania. Moja teściowa ma pralnie w piwnicy. Zamrazarke tez, taką dużą, ale na codzień używa tej lodówkowej.


  • czyli brac raczej jakas tania (ok.1500) jak najwieksza chlodziarko zamrazarke? zmieszcza mi sie zakupy na tydzien w niej ?;-)
  • edytowano wrzesień 2016
    U mnie, w zabudowie na 180 cm, lodowko-zamrazarka (3 szuflady) mieszczą się. Dodatkow dzięki zabudowie mam szafkę do samego sufitu na sprzety AGD :).
  • Na co dzień, to nam wystarczają szuflady zamraż. w kuchni, ale oddzielnie niż lodówka. Ta wielka skrzynia, to "z okazji" ;) czyli większe świętowanie czy wędzenie albo właśnie świnka jakaś. 
  • zabudowy my nie..
  • Mafja, ale jak masz miejsce, to wez lodowko-zamrazarka na 180 cm i do piwnicy zamrazarke.
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • ja nawet nam na 2m znalexione jakies.. to tak chyba zrobie.. zamrazarke wtedy nie musze od razu co tez jest ulga.
    Podziękowali 1MonikaN
  • No pewnie, że nie musisz wszystkiego od razu :) i nie wszystko musi być nowe -
    ja chyba nie mam już żadnego z dużego agd z czasów jak wprowadziliśmy się tu, a mieszkamy 7 lat. 
    Kuchnię zrobiliśmy chyba po 2. latach, a tak miałam różne używane sprzęty tymczasowo i też dało radę, ale my się sprowadziliśmy na goły beton i wykańczaliśmy po kawałku. 
    Podziękowali 1MAFJa
  • u nas te kuchnie nie sa zle chyba generalnie.. dlatego dziwilam sie ze babka zadnej lodowki nie zostawia ani pralki bo i kuchnie i lazienki mamy lacznie z domkiem gospodarczym 3. z reszta te pralki beko to goly 1000..
  • @MAFJa ale chcesz lodowke z czescia zamrazarki czy tez chlodziarke
  • nie jestem pewna ale chyba wlasnie ustalilam ze z czescia zamrazarki jednak.. a lepiej sama chlodziarke? nie jestem pewna.. wogole niczego.. nie wiem kiedy udaloby sie skolowac zamrazarke.. poza tym ona by raczej w kuchni nie byla..lodowek side by side nie widzialam w takiej cenie a duzo dzis widzialam.. a jak znowu lodowko zamrazarka to nie nam pewnosci czy bo frost czy jak najprostrza.. za duzo dylematow ;)
  • Jaki masz  wydatek na to chcesz wydac
  • ee ale to pojemnosc mniejsza jest w tych w miarw tanich niz te co pacze.. u mnie chwilowo lider to bosch kgn 39 jakis za 1574zl z dowozem gratis 268 l chlodziarki plus 86 zamrazarki.. no frost.. a ta dwudrzwiowsc to ze wzgedu na pojemnosc by miala byc nic innego ;)
  • Dobry wybor
  • jeszcze samsungi i gorenje przegladam. ale rego boscha chyba nie przebija parametrami.. :-) tryk lubie Twoj rodzaj krytyki moich wyborow agd.. choc beko jeszcze modelu nie wybralam.. ale jak wybrac jak nie mam absolutnie pojecia w roznicach okolosilnikowych szczegolnie :-)
  • @MAFJa nie czego bym nie smial krytykowac zrozumialem w tym ostatnich wpisie ze bierzesz lider bosch to chcialem gratulowac bo mialas niezly orzech.rozne konfiguracje.
  • no wlasnie mowie :-) ze lubie ten rodzaj krytyki.( jak mowila ania z zielonego wzgorza o mateuszu co ja chwalil zawsze). po przejrzeniu 500 modeli jedyna konkurencja dla wymienionego to samsung rb37j5000sa 1526 zl z dowozem ale chyba odpada.. chyba ze mnie ktos do marki przekona ze lepsza duzo.. bo z parametrow lepsze ma tylko 10 l wiecej w zamrazarce i przestawialne polki na drzwiach..cena podobna, klasa energetyczna nizsza...a bajery kazdy ma swoje.. ide spac z poczuciem dobrze spelnionego obowiazku :-) . moge rodzic
  • Glupie pytanie,ale pasuje mi do watku ;) 
    Nie zmieszcza nam sie pralka z suszarka w jednym pomieszczeniu (lazience), a nie chce rozbijac ze jedno na pietrze drugie na parterze-bo w kazdej konfiguracji to wiaze sie z wnoszeniem lub znoszeniem mokrego wsadu na dol.
    Pralke moge wsadzic do schowka pod schody ewentualnie a suszarke w zabudowie w kuchni..tyle ze kuchnia mala..nie wiem czy nie szkoda miejsca do przechowywania jednak...
    Piwnicy nie mam. Na strychu bedzie pokoj corek..przychodzi komus do glowy  jakies rozwiazanie? Plis...

    Lazienka na parterze ma tylko 3m2, i musi sie tam znalezc wc,umywalka, piec grzewczy a ponadto wanna albo prysznic.. nijak mi nie wejdzie jeszcze sprzed agd.. moze jakims megahiper cudem pralka lub suszarka..ale bedzie graciarnia wtedy straszna..

    Jesli jedno w schowku pod schodami(a tam ciezki dostep..) to co lepiej do schowka a co w zabudowie kuchennej?co ciszej chodzi? Chyba suszarka,co?
    Nie miala baba klopotu..hyhy

  • Weź pod uwagę, że suszarka elektryczna generuje b. dużo ciepła i musi być dobra cyrkulacja powietrza - raczej nie nadaje się do zabudowy.
    Podziękowali 1Kalinosia
  • Suszarka oddaje sporo ciepła, tak piszę pod rozwagę, może przyda się przy podejmowaniu decyzji. Moja suszarka pracuje niewiele ciszej od pralki, albo wręcz porównywalnie, ale ja mam starą suszarke a nową pralke.
    Podziękowali 1Kalinosia
  • Suszarka daje b. dużo ciepła, dać ją do pomieszczenia wymagającego dogrzewania - świetnie się kapać w łazience, w której pracowała ;)
    Ciężki dostęp lepiej do pralki - można posegregowane rzeczy przynieść, wrzucić, wyciągnąć, zabrać.
    Przy suszarce wygodnie mieć miejsce na kosze do poszczególnych pomieszczeń, wiesz, wyciągasz, składasz i od razu segregujesz: to do dziewczyn, to do dużych chłopców, to do małych chłopców, to do sypialni, a to na dół. 
    Jak można zrezygnować z wanny na korzyść suszarki- jestem za. Jak z czegokolwiek innego, chyba nawet wolałabym spać stojąc, to też jestem za. 
    Podziękowali 3Milamama Kalinosia wiesia
  • a macie juz te suszarke? z ciekawosci pytam..
  • @Kalinosia a jedno na drugie i suszarka z obiegiem zamknietym?
    Podziękowali 1Kalinosia
  • Kalinosia piasala o kuchni albo ciasnym schowku, tam chyba nie ma możliwości jeden sprzęt na drugi. Suszarka z obiegiem zamkniętym tez oddaje dużo ciepła. Jak mieszkalismy jeszcze w bloku, to suszarka stała w łazience. Podczas jej pracy otwierałam szeroko drzwi od łazienki, aby ogrzać korytarz :smile: 
  • Mysmy teraz ustawili suszarkę na zimnej klatce schodowej ktora jest nieogrzewana. Trzymamy tam kurtki buty pełni role przedpokoju. Zobaczymy jak pierwsza zima. Tez mamy spory dom tylko łazienkę malutka. Długo myślałam az mnie oswiecilo ze przecież nie musi być koło pralki ktora jest w kuchni.
  • Używanej zmywarki bym nie kupiła. Pod uszczelkami gromadzi się brud, nawet rakotwórcze plesnie. O swoją zmywarke dba się od początku, nie doprowadza do takiego zasyfienia, po innych ludziach nie masz tej pewności :(
    Moja zmyearka Bosch nie ma programu 30 min, chyba poprzedni starszy model miał. Ta ma 3 programy i każdy można skrócić o połowę- myje tak samo ale do końca nie dosusza no i więcej energii wówczas czerpie.
    @anulaczarnula wygoda z suszarka wynagrodzi ci  ten widok :smiley: gorzej, ze faktycznie gorąco może być 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.