Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Mam ochotę przeczytać dobrą książkę...

13468911

Komentarz

  • zapraszam do forumowego bazarku, sprzedaję tam kilka książek ;-)
    Podziękowali 1mamababcia
  • asia-ch powiedział(a):
    Teraz czytam "Przebaczenie" z tej serii:
    http://kmt.pl/pozycja.asp?ksid=13047
    Bardzo  dobrze mi się ją czytało.

    Przeczytałam całą sagę. Chyba 15 tomow.
    Bardzo wciągająca.
  • Przepraszam, że spytam, ta seria to nie jest coś w rodzaju "chrześcijańskiego harleqina"? Okładka i opis na to wskazują, szczerze powiedziawszy dla mnie niezbyt zachęcające.
  • Coralgol teraz skończyłam ksiązkę o Chinach pisaną w latach 80-tych, wcześniej przeczytałam Dobre kobiety z Chin. Głosy z ukrycia. I ta ostatnia ksiązka bardzo mnie przygnębiła. Poczytam sobie jeszcze o rewolucji kulturalnej, ale muszę teraz odpocząć. To ciężka dla mnie lektura. Ogólnie muszę sobie książki do czytania "przekładać" ciężka-lżejsza. Skończyłam niedawno pierwszy tom Cichego Donu, nie mogę na razie dalej. Wszystko, co opisuje ludzką nieprawość powoduje u mnie potrzebę zapełnienia umysłu czymś innym, lepszym.
    Z książek, które zrobiły na mnie wrażenie (chińskich) jest też np. Zupa z trawy. Dziennik z chińskiego gułagu. Teraz sycę się Australią Tomalika, lubię takie książki.
  • Czy ktoś może mi podać tytuły i autora 3-tomowej powieści ilustrujacej etapy życia duchowego? Powieść była tu wielokrotnie polecana.
  • Torkington?
    Podziękowali 1Kerima
  • @Ania D. 

    "Zupę z trawy" też czytałam, bardzo dobra.
  • @Kerima ;
    Moim zdaniem chodzi o "Trzy okresy życia wewnętrznego" Reginald Garrigou-Lagrange OP
    Ale to jest jeden opasły tom - ponad 900 stron, a nie trzy.

    Polecam!
  • Tak teraz na czasie w sprawie obrony życia nienarodzonego jest część tej sagi: "Niezapomniane lato".
  • Kerima - David Torkington "Pustelnik", "Prorok" "Mistyk".
  • Ktos czytał trylogię "Tatiana i Aleksander" " Jezdziec miedziany"...( trzeciej nie pamietam )?
    Ostatnio znajoma mi bardzo zachwalała.
    Podziękowali 1Gloria
  • Ja czytalam! Czesc pierwsza- Jezdziec miedziany jest godna polecania. Trzymala w napieciu, przepiekna i wzruszajaca. Tematyka wojrnno-rodzinna + historia milosci. Ale nie jakas przeslodzona. Tylko taka niessssssamowita. Czytalam do drugiej w nocy! Przy Tatianie i Aleksandrze to pisarke ponioslo z fantazjami erotycznymi... To nie wiem czy zachecajace czy nie? ;) Czytalo sie ciach prask, super, z czerwonymi uszami hehe.
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • Trzecia czesc to "Ogród letni"
    Doczytałam ze jest jeszcze "Bellegrand" i "Dzieci wolnosci"- o losach rodziców Aleksandra poprzedzające trylogie "Jezdziec miedziany"
    Moze od tych należałoby zacząc?
  • T. Kroger Stepy. Moja ojczyzna nad Donem. Piękna historia miłości.
    W przyszłym roku w Jerozolimie, nie pamiętam autora. Nareszcie dotarło do mnie, skąd ten spór w Izraelu. Przedstawiony z dwóch stron, bo to historia równoległa dwóch rodzin żydowskiej i palestyńskiej żyjących obok siebie przez długie lata.
  • Rozpal wiarę a będą sie działy Cuda   modlitwa o uzdrowienie w autorytecie  Jezusa
    Marcin Zieliński  
    Ojciec Pio codziennie odmawiał tę koronkę w intencji ludzi, którzy polecali się jego modlitwom
    . O, mój Jezu, Ty powiedziałeś: "Zaprawdę mówię wam, proście, a otrzymacie, szukajcie, a znajdziecie, pukajcie, a będzie wam otworzone", wysłuchaj mnie, gdyż pukam, szukam i proszę o łaskę......        Ojcze nasz..., Zdrowaś Maryjo..., Chwała Ojcu...        Najświętsze Serce Jezusa, ufam Ci i w Tobie pokładam nadzieję.   2. O, mój Jezu, Ty powiedziałeś: "Zaprawdę mówię wam, o cokolwiek będziecie prosić Ojca w imię moje, da wam", wysłuchaj mnie, gdyż proszę Ojca w Twoje imię o łaskę.....        Ojcze nasz..., Zdrowaś Maryjo..., Chwała Ojcu...        Najświętsze Serce Jezusa, ufam Ci i w Tobie pokładam nadzieję.

     

    3. O, mój Jezu, Ty powiedziałeś: "Zaprawdę mówię wam, niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą", wysłuchaj mnie, gdyż zachęcony Twoimi słowami proszę o łaskę.......        Ojcze nasz..., Zdrowaś Maryjo..., Chwała Ojcu...        Najświętsze Serce Jezusa, ufam Ci i w Tobie pokładam nadzieję.

     

    O, Najświętsze Serce Jezusa, dla którego jest niemożliwe tylko to, aby nie mieć litości dla strapionych, dlatego miej litość nad nami, biednymi grzesznikami i udziel nam łask, o które Cię prosimy za pośrednictwem Niepokalanego Serca Maryi, Twojej i naszej czułej Matki. Św. Józefie, Przybrany Ojcze Jezusa Chrystusa, módl się za nami.

  • Cherezińską się dobrze czyta, ale też ją fantazja erotyczna ponosi. Historycznie jednak super. Szkoda, że tych opisów łóżkowych tyle, bo można by młodzieży polecić, a tak to dozwolone od lat 18, choć 18-latkom też nie polecam.
    Szkoda, że tyle w książkach erotyki. :( Ja osobiście lubię romanse, ale takie bez dopowiedzeń. Możecie coś polecić? Żeby miłość, ale i tragedia jakaś była. Do poczytania i do popłakania.
  • edytowano maj 2017
    Jak chcesz @Gosia5 cos dobrego do poczytania i do poplakania, to polecam Ci goraco "Dziewczyny z powstania", Anny Herbich. To zbior spisanych autentycznych histori, wspomnien mlodych wowczas dziewczat- teraz juz babc. 
    Jedna z bohaterek ksiazki jest rodzona babcia autorki :)
    Najpierw pozyczylam sobie ta ksiazke w bibliotece a po przeczytaniu kupilam mojej mamie w prezencie.
    W trakcie czytania jednej z historii, o dziewczynie, ktora urodzila synka tuz przed godzina W- mama  bardzo sie wzruszyla. Sa opisane ludzkie losy wojenne, historie szczesliwych badz nie milosci. Mozna i zaplakac i sie usmiechnac. A przy tym prawdziwa.
    Podziękowali 1Gosia5
  • @Gosia5, Krystyna corka Lavransa Sigrid Undset. Trzy tomy sagi przepięknej urody. Norweska przyroda, miłość, cierpienie, niedopowiedzenia
    Podziękowali 3antonina mamababcia Gosia5
  • Ja czytam teraz "Matke świętego" - wspomnienia o Mariannie Popieluszko. Mysle, ze ksiazka bardzo cenna dla kazdej matki. Jestem pod duzym wrazeniem.
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • Mam ochotę na powieść. "Matka świętego" to chyba nie jest beletrystyka?
  • Nie, to nie jest w formie powiesci. Troche jak wywiad, troche jak wspomnienia. Ale bardzo szybko sie czyta. Mnie szalenie wciagnelo. Tylko czasu malo.

    A z powiesci to uwielbiam Francine Rivers. Znacie? 
    "Potega milosci"
    "Potega nadziei"
    "Ogród Leoty"
    "Purpurowa nić"
    "Dziecko pokuty".
    Takie chrzescijanskie powiesci o milosci. Ale powiedzialabym, ze z wyzszej półki.
    Podziękowali 1Gosia5
  • @Aniuszka , dzięki. Zarezerwowałam już sobie w bibliotece "Potęgę nadziei", ale najpierw muszę uporać się z blisko 800-stronnicowym "Legionem" Cherezińskiej.Czytanie mnie wciągnęło. Miałam sporą przerwę w czytaniu, wciąż brałam do ręki nieciekawe książki i szybko się zniechęcałam. Teraz postanowiłam sobie przeczytać w tym roku 10 książek i już zaczynam siódmą :)
    Podziękowali 1Aniuszka
  • chcilabym przeczytac pierwsza czesc tej trylogii o zyciu duchowym, tj. "Pustelnika" Torkingtona
    przeszukalam internet i nie ma, nowej, uzywanej, nie ma. 
    nie chcialby ktos sie pozbyc? pozyczyc? sprzedac z zyskiem?
  • @Elunia , o tym jest "W przyszłym roku w Jerozolimie". Polecam serdecznie.
  • W tym temacie (konflikt izraelsko palestyński) czytałam Pawła Smoleńskiego Oczy zasypane piaskiem, reportaże, historie z jednej i drugiej strony. Warto
  • edytowano czerwiec 2017
    @OlaodPawla - Pawła Smoleńskiego znam i cenię.

    @Aniuszka - tytuły nie zachęcają przyznam szczerze. Dla mnie to brzmi jak takie właśnie typowe romansidła "z niższej półki".

    Ja teraz czytam także reportaż - "Indie. Miliony zbuntowanych" - V.S. Naipaul, a także poezję: tomiki Romana Honeta "Świat był mój", "Baw się" i Przemysława Owczarka - "Rdza".
    Podziękowali 1OlaOdPawla
  • Jego jeszcze czytałam Irak, piekło w raju. Też bardzo warto, aczkolwiek dwie strony o torturach przewinęłam...
    Podziękowali 1Coralgol
  • Sf i fantastyka? Ktoś coś poleci ciekawego?
  • Nieeee. Za dużo ideologii za mało akcji. Przez Lód ledwo przebrnelam...
    Podziękowali 1Predikata
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.