Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kupię-sprzedam auto rodzinne

1568101119

Komentarz

  • Ja jednak zdecydowanie rozglądam się za 9 osobowym autem.
  • My szukamy dosc pilnie 8 osobowego. 
    W 7 jeszcze byśmy weszli ale juz problem z bagażami i tez nie wiadomo czy nie byłby na chwile... 
    Podziękowali 2monika5 MAFJa
  • Ogólnie bagażnik po obsadzeniu wszystkich foteli w tych autach nie poraża, chociaż w 807 jest nieco lepiej niż było w Zecie. Inna sprawa że z 7 miejsc korzystaliśmy baaardzo sporadycznie.
  • Chyba na dacie nie patrzyliśmy. To scudo wyglada sensownie.
  • Zastanawiamy sie dośc poważnie nad Seatem Alhambrą. Pojeździlismy dwa dni takim testowym pożyczonym z salonu :) no i wyglada, ze spełnia nasze oczekiwania. Od razu napisze, że: wszelkie amerykany maja beznadziejny rozkład siedzeń - 2+2+ niby 3, co nas nijak nie urządza - tylna kanapa jest wąska tak jak srodkowa w Zafirze. Podobnie maja w Toyocie - oglądalismy sienne - Niby ona jest nawet na 8 osób, ale 7 i 8 musza miec bardzo wąskie pupy ;) Do tego kilkuletnia kosztuje prawie 150 tys.  B)
    Wyszło nam , że układ siedzeń musi być 2*3*2. Dużego też mamy, sypie się trochę, ale wakacyjnie i awaryjnie jest ok. Może ktoś mial lub ma i może podzielić się opinią?
    Podziękowali 1wiesia
  • @Ula, wlasnych doswiadczen nie mamy. Znajomy ma salonową Alhambre, a ze mial ograniczony budzet to mu bardzo poszli na rekę z cena finalna. Auto jeździ jak u przedstawiciela handlowego od roku i nie narzekają na razie na awarie czy wady.
    Mnie wkurza w tych markach Seat/VW "dopłata za wszystko". Więc może to faktycznie tak jest że po wybraniu konfiguracji po negocjacji schodzą z ceną.

    podzielę sie od siebie linkiem:

    http://www.jedz-bezpiecznie.pl/Testy,Bezpieczenstwo_dziecka,Foteliki_i_wozki,Dziecko-w-Volkswagenie-Sharan-II-facelifting,Volkswagen-Sharan-II-facelifting,20160426.php


  • Jezdze juz drugą alhambrą i bardzo lubie to auto. Wadą jest brak bagaznika przy komlecie siedzen.
  • Uwielbiam Alhambre! Jeździmy juz ponad rok. Tylko to służbowy.

    nie wypowiem sie o awaryjnosci bo za krótko go mamy, ale to jest ta sama buda co vw wiec raczej dobra. 

    Jezdzi sie sie bardzo komfortowo. Gdyby było nas stać to byśmy moze takiego kupili, choć on 7 oś jest. 

    Wiadomo ze jak jest komplet to siedzenia sie nie położy i trzeba boxa na dch. Ale mimo wszystko bagażnik na jeden wózek/ zakupy fajny- w por np z Fordem galaxy, w seacie jest taki głębszy ten bagażnik. Wózek wchodzi bez problemu i walizka. Miejsca w środku dużo. 
    Lubie go :)
  • Jak nawrzucaliśmy do tego bagażnika wszystkie plecaki szkolne, nasze torby, torby sportowe i na wierzch jeszcze zakupy, to nic sie nie wysypywalo  w przeciwienstwie do np. Zafiry, ktora jak sie nie do konca opowiednio ulozy to nie chce sie domknąc a i tak pasazer ma zwyle pod nogami jeszcze jakieś torby. Ten model, ktorym jeździlismy mial jeszcze rożne bajery, np. kamere cofania, mial automatyczną skrzynię, wielkie okno w dachu, samozamykajace sie drzwi i tylną klape (i otwierajace sie też, przycisk zamiast kluczykow, wlączlą sie juz po pierwszym odpaleniu tylko przy naciskaniu gazu (nie znam sie moze w automatach to normalne). Ale taki model jednak raczej jest za drogi. fajnie se jeździlo, nie bede ukrywać. 
  • edytowano grudzień 2016
    dużamama powiedział(a):
    Ogłoszenie aktualne. Jeśli się nie sprzeda do końca emisji ogłoszenia, to zapewne wrócimy do sprzedaży w nowym roku (teraz auto praktycznie stoi, więc może w międzyczasie uda się usunąć opisywane "wady" techniczne i poprawić lakier na listwach).

    Hej. dużamama   Aktualna jeszcze ta C8?
    Ostatnio jak tu byłem to zarzekałem się że nigdy więcej diesla ale zacząłem się jednak zastanawiać.

    Na placu boju cały czas jest C8/807 oraz duża C4 ale znalezienie czegoś fajnego graniczy z cudem.

    Czasu do "wybuchu" vel "rozwiązania" u mojej małżonki coraz mniej i wtedy w naszym geriatrycznym pożyczonym od teścia lanosiku się nie pomieścimy. Na dodatek rzeczony lanosik ma ostatnio jakiś kryzys i mimo spędzenia połowy weekendu u znajomego mechanika nie udało nam się go doprowadzić do stanu używalności. Jeździ jakby chciał a nie mógł (z naciskiem na nie mógł).
  • 807 :)

    Tak. Aktualne.
  • A jesteś mi w stanie mniej więcej określić ile tak orientacyjnie trzeba by zainwestować w te poprawki o których wspominacie w ogłoszeniu?
    A przy okazji to czy ten silnik ma filtr cząstek stałych czy to model jeszcze wolny od tego ustrojstwa?
    No i czy macie w komplecie do niego fotele z 3 rzędu czy jeździliście z pięcioma?

    Nasz znajomy w środę jedzie za odrę zapolować na coś fajnego (przy okazji szuka też dla nas) ale jak mu się nie uda to poważnie rozważam przełamanie mojej traumy co do ropniaków :-)
  • edytowano grudzień 2016
    Fotele mamy (2 sztuki), tylko były kiedyś tam dokupowane "osobno", wiec tapicerka nie jest identyczna (są z kremowej skóry + mają podłokietniki).

    Tak. Ma filtr. Nazywa się to DPF, ale moim zdaniem ten tutaj (mokry) jest lepszy niż w Oplu Vectrze (suchy) ojca, bo w w 807 dolewa się jakiegoś płynu raz na ileś set tysięcy kilometrów, a w Vectrze nagle się włącza dopalanie i pokazuje, ze żre 20L /100...

    Te poprawki to raczej groszowe sprawy. W rozruszniku pewnie szczotki (bo na codzień działa bez zarzutu, ale zdarzyło nam się, ze sie 2x zawiesił, więc uznaję to za potencjalną dysfunkcję, o której otwarcie informuję), a bardzo łatwo się go wyjmuje (przymierzalem się do tego - jest z przodu, z dobrym podejściem).

    Uszkodzenia poduszki nie miałem w sumie czasu zweryfikować na kanale/podnośniku na 100%, ale sądząc miejscu z którego dochodzi ten "stuk" to poduszka po stronie kierowcy, która ma wymienną tuleje (koszt elementu rzędu 30-40pln).

    Skazy wizualne to już zależy jakiego kto ma "drogiego" lakiernika. O tyle jest prosto, ze listwy łatwo się zdejmuje.

    P.S. To pisałem ja, Jarząbek, mąż dużejmamy. :)
  • Miałem takie wrażenie że jak na dużą mamę odpowiedź zawiera za dużo szczegółów technicznych ;-) A zapytam jeszcze czy sam filtr cząstek był kiedyś wymieniany (one chyba nie są wieczne)? i jaki jest mniej więcej koszt dolewki czynnika? Możecie też zdradzić czy pojazd był kupowany w PL czy jak go kupowaliście to ktoś "płakał jak sprzedawał" ;-)
  • bo jest jeden kierowiec? 
    Podziękowali 2Małgorzata32 wielorybek
  • edytowano grudzień 2016
    a nawet gdybym jeździła, lubimy być razem i naprawdę często jeździmy w komplecie.

    a nawet, jak nie w komplecie, to często w zestawie Mąż plus 5, tego w hondziuni nie zmieści.
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • @Wanda, a kto bogatemu zabroni? ;)
    my kupilismy siedmioosobowe dla szóstki, potem "dorobiliśmy" piąte dziecko, aby się przestrzeń w aucie nie marnowała, załatwilim tym autem dwie przeprowadzki i budowę domu, przerejestrowaliśmy na 8 i dopiero wymieniiśmy na 9, a później jeszcze znów "dorobiliśmy" by się przestrzeń nie marnowała, każdy ma inną ekonomię dla rodziny swej! lubię nasze WIELKIE AUTO :)
    zartuję sobie, ale rozumiem, o czym piszesz! 
  • My akurat też jesteśmy stadni i do tego ciągle na etapie dużych wózków i małych dzieci więc przestrzeń się przydaje. Poza tym jako jedyni zmotoryzowani w rodzinie często wozimy jakieś duże graty albo babcie i inne przyległości. Duży karawan więc się przydaje. Z drugiej strony gdyby nie nagły zgon naszej zafiry to właśnie byśmy kupowali jakiś mniejszy pojazd z gazem do tańszych jednoosobowych dojazdów do roboty dla małżonki. Po ostatnim razie ropniaki napawają mnie pewnym stresem ale nasz gruchot poddał się mając na liczniku ponad 330. Na dodatek pierwszą setkę (na liczniku) przywiózł już zza odry więc pewności że nie miał więcej nie było. Corolla jakoś mnie nie rzuca na kolana bo szukam czegoś szerokiego co ma osobne pełne fotele w 2 rzędzie. Tu corolka przy franzuzach przegrywa a 3 rząd w verso jest chyba dla ludzi bez nóg (i bagażnik wtedy jest na etui na okulary).
  • My z kolei mamy kolegę, który powiedział, ze nigdy więcej Toyoty (a miał w miarę świeżą), więc diabeł tkwi w szczegółach i moim zdaniem ciężko tu uogólniać.

    Co do wielkości C8/807 no to nie jest to chyba żadne odkrycie, ze większość samochodów jest bardziej "poręczna" w mieście. Bo jest po prostu duży i tego typu samochód kupuje się albo z potrzeby albo z "fanaberii". Moi rodzice  (po tym jak przygarnelismy od nich tego Peugeota) mniej więcej po roku kupili sobie następnego pomimo że jeżdżą tylko we dwoje, bo mama (mająca problem z kręgosłupem) powiedziała, ze w żadnym innym samochodzie nie jest w stanie wytrzymać 3 godzinnej podróży na mazury.
  • edytowano grudzień 2016
    @Wanda my doszliśmy do identycznych wniosków. Ale starsze dzieci już duże. Jeździmy na bliskie trasy dwoma i jest to dla mnie wygodne. Na dalsze trasy cześć samochodem część pociągiem. W tym roku planujemy na wakacje wynająć duży. Po przeliczeniu kosztów, to wynajęcie będzie w cenie samych kosztów ubezpieczenia, większego spalania, gdybyśmy kupili wieki wóz. A gdzie koszty zakupu i klopot ze znalezieniem...
  • A tym bardziej dla 2 osób :), ale to już nie moja sprawa.
  • Mamy c8 i jesteśmy bardzo zadowoleni. Nie wymaga żadnych nakładów. 
  • @Wanda my jesteśmy w trybie "wakacje cały rok" i 2×7 nam mało. Muszę szukać 9 ososbowwgo.
  • Mamy Jumpy Citroena 9 os standard i wydłużony. Jest nas szóstka. Rozkoszne jest że można rzucić bagaże wszędzie. Jakieś kurtki torebki. Bagażnik. Lubię to bardzo!!! Nie wygląda luksusowo jakoś, ale przestrzeń jest fajna. Gorzej znaleźć miejsce do parkowania.
  • Pasek rozrządu w strzępach przy 58 tys. km.? Zaryzykowałbym stwierdzenie, że musiała to być jakaś podróba (a niestety swego czasu było tego sporo - szczególnie Conti), bo pośród samochodów "popularnych" chyba nie ma takich, których rozrząd wymienia się częściej niż 60 tys. km., a nie słyszałem (ani nie zaobserwowałem w swoich autach), żeby ktoś wyciągał "strzępy" :)
  • No to po tyle tego jeździ po świecie, żeby każdy sobie coś przypasował ;)
  • Ogłoszenie jest nieaktywne, bo skończył się opłacony czas emisji :) Wznowimy je w nowym roku :)

    Na dzień dzisiejszy oferta jest aktualna, jeśli ktoś byłby zainteresowany to zapraszamy.

    https://www.olx.pl/oferta/peugeot-807-CID5-IDiIiHD.html


  • Na motomi.pl można dodawać ogłoszenia za free.
    Portal rośnie, więc jest szansa, że z czasem pokona olx.
  • 3 wyciagane isofix,jaka pojemnosc
    chcesz w gas?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.