Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Karta Dużej Rodziny - zgłaszamy partnerów!!!

edytowano luty 2017 w Pomagajmy sobie

Kochani!

Rusza ogólnopolska akcja pozyskiwania partnerów Karty Dużej Rodziny :)
Nareszcie bierzemy sprawy w swoje ręce i sami będziemy wpływać na użyteczność KDR.
Dlaczego? Bo ZDR3+ wygrał konkurs ministerialny na pozyskiwanie partnerów do KDR. Wczoraj ruszył do pracy zespół 30 negocjatorów, prawie wszyscy Wielodzietni, wielu to zaangażowani społecznicy.
Wśród negocjatorów mamy świetną statystycznie reprezentację Forum – aż 4 osoby! 

 Jednak ta grupa negocjatorów to za mało, żeby dotrzeć wszędzie, gdzie chcecie KDR używać. Prosimy zatem:

- podpowiedz, gdzie chcesz używać KDR?
- może znasz firmę, która chce przystąpić do programu?
- jesteś przedsiębiorcą? Przystąp do KDR!
- twój szef jest przyjazny wielodzietnym? Daj nam znać, kto to, co za firma!
- KDR działa gdzieś, ale uważasz, że oferta powinna być lepsza/inaczej sformułowana 

Każdą informacją zajmiemy się bądź przekażemy negocjatorowi odpowiedzialnemu za dane województwo.
Przykładowi Partnerzy KDR, których nazwę-adres możesz nam podpowiedzieć:
fryzjerzy, dentyści, restauracje, cukiernie, pensjonaty (wakacje!), warsztaty samochodowe, szkoły językowe, wszelka edukacja, usługi, zdrowie, usługi księgowe, branża budowlana, remonty, przeprowadzki, itp.

Prosimy Was o podawanie propozycji w konfiguracji:
województwo
miejscowość
nazwa placówki / firmy / sklepu / usługodawcy / itp.
jakiś kontakt
+ informacja czy już rozmawialiście tam, czy tylko podajecie kontakt


i p.s. bo forum to jednak forum ;)

niech ten watek będzie jedynie informacyjny, komentarze, uwagi co do zasadności itp. ;) zamieszczajmy w innym watku proszę :)

Podziękowali 4E.milia Felicyta jan_u Agax4
«13456716

Komentarz

  • Cała Polska
    Auchan
    Brak kontaktu
    Tylko kontakt
    Podziękowali 1Sylwunia
  • czy są szanse pozyskać jakieś kina, multipleksy kinowe typu multikino, cinema city itd.?
    Podziękowali 1Nika76
  • mysikrolica powiedział(a):
    czy są szanse pozyskać jakieś kina, multipleksy kinowe typu multikino, cinema city itd.?
    Helios juz jest. 
    Podziękowali 2mysikrolica Sylwunia
  • Właścicielka sklepu http://www.naturalniedladziecka.pl/ jest zainteresowana współpracą z KDR. Bez oficjalnego zgłoszenia daje już zniżkę na kartę 5%. Sklep działa online, a jest w Toruniu.
    Podziękowali 3Sylwunia MAFJa mama83
  • Jako "krążownik szos" wpadam wszędzie, ale Podkarpacie wzywam ;-) @aga---p kto jeszcze?
  • edytowano luty 2017
    Slaskie
    Szczyrk
    Pierogarnia&Cafe na Mysliwskiej
    Kontakt przez fejsa
    Właściciel uprzedzony o rychlym kontakcie koordynatora, mozna sie powolac na rodzine z 4corkami :)
    Podziękowali 2jan_u Sylwunia
  • Ostatnio byłam niemile zaskoczona z składnicy harcerskiej (Warszawa Natolin). Wcześniej mieli zniżki na KDR na cały asortyment(harcerskiej, turystyczny), a teraz wyłącznie na modelarski. 
  • Chętna do współpracy jest również Daria Kapica ze sklepu internetowego o wdzięcznej nazwie "pupeczkowo" ;) Ekologiczne produkty dla mam i dzieci.
    http://pupeczkowo.pl/
    Firma prowadzona jest pod Warszawą. Z tego co wiem to utknęła na formalnościach :(
    Podziękowali 1Sylwunia
  • zaraz zgłoszę pupeczkowo ;)

    fajna nazwa swoją drogą ;)


    a może ze śląskiego też kogoś masz ;)
  • Jazda konna dla wielodzietnych mi się marzy...
    Siemianowice Śląskie 
    Sosnowiec 
  • tam, gdzie nie ubędzie czyli bardziej wystawa, niż wystawa z degustacją byłabym za tym, by im więcej dzieci, tym większa zniżka czyli np. zoo, muzea czy nawet kino, pod warunkiem, że są wolne miejsca.
  • Zgłaszamy tych, co chcą czy tych, co my chcemy, żeby byli?
  • Jednych i drugich. 

    Podziękowali 1jan_u
  • edytowano luty 2017
    Bo u nas takie kino jest, Kurtyna się nazywa. (Sulejówek) Mieści się w domu parafialnym, bilety dość tanie, a jakość dobra, tylko że nie honorują KDR, choć za każdym razem pytam o to i zachęcam. Myślę, że im by się opłacało, bo co pójdę, to sala prawie pusta, a jednak nawet jak trójkę dzieci zabrałam, to 70 zł poszło.edit: Jakby taniej było, to częściej byśmy chodzili.
    http://kinoteatrkurtyna.com.pl/index.php/o-nas/o-kinie
    Do tego gabinet dentystyczny. Pani doktor mi mówiła, że szefowa (sama ma trójkę, ale już dorosłych dzieci) chętna była, ale jakieś formalności jej na przeszkodzie stanęły. A panie są przemiłe i dzieci fajnie leczą, choć to nie jest oficjalnie pedodoncja. A rabat jakiś zawsze dostanę, choćby znieczulenie za darmo. Lepiej by jednak było tak oficjalnie.
    http://placowki.mp.pl/unit/index.html?id=770143


    Podziękowali 1Sylwunia
  • Sylwunia, do kiedy trwa akcja?
  • A "Biedronka"? U nas problem taki, że jako mieszkańcy wsi nie jesteśmy uprawnieni do zniżek miejskich. Autobusy. Baseny itp  karta ogólnopolska na nic nam się nie przydaje. 
    Podziękowali 1Ewasz
  • ja bym była za Pepco
    Podziękowali 1Mle
  • Schroniska górskie koniecznie.  
    Podziękowali 3uJa Nika76 Mle
  • edytowano luty 2017
    O tak! Biedronka, Lidl, Rossmann   i inne tanie markety. Zawsze mam najbardziej wypełniony wózek. Przydałaby się ulga dla stałego klienta. Raz mi nawet kasjer powiedział, że powyżej 200 rzadko się zdarza, że ktoś płaci. Ja zawsze (cotygodniowe zakupy).
    Podziękowali 2Nika76 tatinek
  • Piotr & Pawel honoruje... ale u nas maja slabe owoce i warzywa. No i to nie tani market. Drogie delikatesy jak dla nas.
  • edytowano luty 2017
    Zdajcie sobie moze sprawe, ze negocjacje z sieciowkami odbywają sie na zupelnie innym poziomie, niz my tu rozmawiamy. Wiec oczywiscie, ja tez jestem za znizkami do Tesco i Lidla, i.Biedronki, i zeby wszyscy byli zdrowi i szczesliwi. Tylko w pierwszym poscie macie dosc jasno nakreslone pole dzialania. Wiec realnie predzej pan z zaprzyjaznionego warzywniaka niz Lidl. 
  • Wyciągi narciarskie i wypożyczalnie, khrrrm. Na ten przykład "Baba" na Pilsku i ten drugi, albo resort w Przyłękowie, Sylwunia, you know what I mean :)
    Podziękowali 3Sylwunia Monira Mle
  • Stacja narciarska Jurasowka, wypozyczalnia sprzetu i karnety. Malopolska.

    Park Wodny w Tarnowie - respektuja Tarnowska Karte, o ogolnopolskiej nie ma nic, a szkoda.



  • edytowano luty 2017
    PTTK jest wśród partnerów , więc większość schronisk honoruje kartę , ale oczywiście warto sprawdzać :)



    "Jontek" Korbielów i Zagroń ( Istebna) nie są zainteresowane
    Baba w planie

     i nie gniewajcie się, ale niech tu będą wpisane miejsca gdzie NIE MA karty , bo się zgubimy

    na wypisywanie miejsc gdzie kartę honorują jest osobny wątek


    ATSD dziękuję za zaangażowanie :)
  • Hmmm....A jak jest z usługami medycznymi?  Bo może by dało radę na gabinet usg w Pleszewie załatwić,  tylko trzeba by się dowiedzieć czy to nie podpada pod zakaz reklamy. 
  • apteki są wyłączone, ale takie gabinety raczej nie

    mogę dopytać
    Podziękowali 2MartynaN E.milia
  • Lila powiedział(a):
    Kilka słów wyjaśnienia:

    - akcja zaplanowana jest póki co na rok

    - cel: min. 1800, a najlepiej 2000 umów z nowymi Partnerami KDR do końca 2017 r.

    - renegocjacja istniejących umów tak, żeby nie były to śmieszne oferty

    - negocjatorzy działają głównie w terenie, propagując KDR tam, gdzie są białe plamy na mapie Polski, jeśli chodzi o użyteczność KDR 

    - sieci handlowe, branżowe, usługowe to negocjacje długotrwałe (badania rynku, opracowanie systemu weryfikacji kart, decyzje podejmowane na wielu szczeblach). Czasem trwa to latami. Zajmują się nimi specjaliści w porozumieniu z ministerstwem

    - w terenie chcemy osiągnąć efekt kuli śnieżnej: przyłączyć wielu partnerów, żeby spopularyzować KDR; kiedy zrobi się o KDR głośno, nowi sami zaczną dołączać

    - jako duże rodziny jesteśmy największą w PL zidentyfikowaną grupa konsumencką, posługującą się identyfikatorami w postaci kart, mamy potencjał (500+, zawsze hurtowe lub częste zakupy), 

    - negocjatorów jest tylko 30 na całą Polskę, wszędzie nie dotrzemy, ale za wskazaniem, poleceniem - na pewno tak. Dlatego prosimy o takie wskazówki - także w waszym interesie

    - wkrótce na stronie ministerstwa pojawi się lista: Imię i nazwisko, tel., mail i województwo, na którego terenie działa negocjator. Można zadzwonić/napisać i nękać, jeśli kto chce na swoim basenie/ w ulubionym schronisku mieć zniżkę KDR 

    - pozostanie wiele miejsc, w których KDR NIE BĘDZIE uznawana, np. instytucje utrzymywane przez gminy (przedszkola, baseny, domy kultury, komunikacja gminna) - co wynika z ustawy o samorządach (gmina zapewnia tylko swoim mieszkańcom te świadczenia, nie może ich oferować mieszkańcom spoza gminy), tak samo jak usługi komunalne - ALE to można włączyć do gminnych kart lub gminnych uchwał wspierających (duże) rodziny. Trzeba nękać radnych ew. założyć koło ZDR3+ i deptać ścieżki
    Czyli dużo piany, a efekt jak zwykle. Chodzi głównie o sieci i o duże sklepy, bo tam się głównie kupuje, a w małym sklepie, jak ktoś raz na jakiś czas kupi mleko, to dwadzieścia-trzydzieści groszy raz na miesiąc raczej go nie wzbogaci. Proponuję jeszcze Oskrobę, Grzybki, Lubaszkę i inne piekarnie.
  • Moze cos sie uda przez Towarzystwa Biznesowe.
    Podziękowali 2jan_u Sylwunia
  • edytowano luty 2017
    Wydaje mi się po prostu, że ważniejsze jest załatwienie rabatu w sieci, w której zakupy robią codziennie tysiące potencjalnych beneficjentów na terenie całego kraju niż rabat w sklepiku pani Cesi, w której kupują dwie rodziny wielodzietne z najbliższej okolicy, a co gorsza po rabacie i tak jest drożej niż w markecie.

    Wydaje mi się również, że najważniejsze są miejsca regularnych, codziennych zakupów - to rzeczywiście będzie ulga. Miejsca wakacyjne również, ale droższe hotele rzadko kiedy mają pokoje więcej niż dwuosobowe, więc nawet przy zniżce wyjdzie drogo. Oczywiście, można załatwiać zniżki dla wielodzietnych na ferrari, w sklepie na Moliera w Warszawie etc. etc., tylko kto z tego realnie skorzysta? Dla korzystającego ze zniżek lepiej mieć pięć mocnych kontraktów niż tysiąc małych sklepików, których zasięg jest mikroskopijny. Natomiast niewątpliwie z punktu widzenia PR lepiej wygląda stwierdzenie: "tysiąc umów" niż "pięć umów", nawet jeśli 90% zainteresowanych ze zniżek nie skorzysta, bo nie pojadą 300 km w jedną stronę, żeby dostać 10 groszy zniżki na litr mleka.

    Co jest najważniejsze? Być może dla niektórych malowanie paznokci, ale codzienne bytowe potrzeby wielodzietni en gros zaspokajają:

    1. w supermarketach i dyskontach ogólnych (spożywczo-przemysłowych) (niby tanio, ale przecież może być jeszcze taniej)
    2. w supermarketach i składach budowlano-remontowo-ogrodniczych
    3. na stacjach benzynowych

    Inne ważne tematy, chociaż codziennie potrzeb się tam nie zaspokaja to:

    1. miejsca na wakacje (raczej domki, ewentualnie pensjonaty)
    2. salony samochodowe - wielodzietni potrzebują dużych samochodów
    3. podręczniki szkolne.

    Oczywiście, to nie jest wyczerpująca lista. Raczej kilka przykładów, gdzie należałoby podrążyć, żeby zniżki miały wyraźny wpływ na budżet domowy i żeby KDR przestała być fikcją.
  • @Joanna i Bronisław temat sieciówek oczywiście jest ważny i też go podejmujemy. Niemniej wytworzenie mody na "trzecie i każde kolejne dziecko w rodzinie gratis" można budować z obu stron. Poza tym ważne są precedensy np. samorządy, które wpuszczą na basen nie tylko mieszkańców okolicy, ale wszystkich z KDR, na razie to rzadkość, ale może uda się przełamać.
    Podziękowali 1Sylwunia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.