Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Potrzebna żyworódka!!!

24

Komentarz

  • Gdyby ktos i dla mnie rozmnozyl byloby super...
  • Ja mam dwie do oddania. Jak ktoś chce to dajcie znać.
  • moja harcerka nawet do lasu na obóz zabrała donicę z żyworódką...wszyscy się śmiali...a po kilku dniach stała kolejka po liście...bo nic tak na ukąszenia komarów nie pomagało jak żyworódka :)

    A tej zimy mi dwie moje zmarniały...muszę wziąć od mamy młode bo tam przetrwała ( a mama ma ode mnie )
    Podziękowali 1Katia
  • I ja bym poprosila!

  • Ja swoją niestety wywaliłam, bo mi śmieciła strasznie na nowe parapety i straciłam dla niej serce ;)
  • Mamy małe roślinki, (ok. 4 cm). Jak wymyślę sposób zapakowania, to mogę wysłać. Albo podchodować na większe i tez wysłać.
  • technika pakowania jest prosta

    zmoczony ręcznik papierowy, na to wysypać-ułożyć żyworódki, zawinąć .
    znów leciusieńko zmoczyć, owinąć woreczkiem foliowym, włożyć do koperty i wysłać

    :)
    Podziękowali 2celinka Katia
  • ja też mam żyworódkę, ale nie mam ni grama czasu by dotrzeć na pocztę

    jakby ktoś do mnie podjechał to sobie może poobrywać ;)
  • Jakby jeszcze zostało coś dla mnie to bardzo proszę.
  • Podbijam
    Mam rozsadę i można na 6 części ją podzielić. Komu, komu? W tym tygodniu mogę wysłać :)
  • Może mi? Troszkę
  • @nowa, Twój adres mam, jutro wyślę.
    @olgal, podaj namiary na siebie :)
  • @mamlu podaj adres.
  • @kiwi Załapię się jeszcze?
  • Ja nadal chętnie przyjmę żyworódkę :)

  • edytowano lipiec 2017
    @kiwi ;
    To może jeszcze ja...? Nieśmiało poproszę :)
  • Potwierdzam skutecznośc na głebokie/trudno gojące rany. U mojego 3,5 J. żyworódka wyleczyła ranę po obcięciu palców przez kosiarkę, lekarz przy wypisie kazał się za 2 tyg. zgłosić na przeszczep skóry. Potem zrezygnował z pomysłu, bo sie pięknie goiło po żyworódce. Dziś użylam u siebie na ugryzienie osy. Potwierdzam: Lepiej działa niż preparat medyczny (też zastosowałam).
  • Reklamuję, rozdaję, mnożę i używam. Nie przyszło mi do głowy, że forum nieświadome co to żyworódka...
  • @nodobra, @mamlu, podajcie adresy. Pójdzie tak szybko jak się da.
    @Celinka, @Magdzik ;rozsadzam następne, jak tylko podrosną, to wyślę :) 

    Podziękowali 2madzikg celinka
  • Poszły sadzonki do 
    @nowa, @nodobra, @mamlu i @olgal. Następne dziś zrobiłam, więc wyślę jak tylko się wzmocnią. 
  • Ata masz moze nadmiar sadzonek?
  • Ja też bardzo poproszę. W okolicach Krakowa mogę podjechać.
  • Oczywiście, że ma. Skonsumowaliśmy na przestrzeni lat dziesiątki roślin ;)

     Bardzo skuteczne, ale lepiej na początku infekcji niż jak już się rozwinie. I systematyczność jest ważna.

     Ponoć należy jeść liście powyżej 8cm, ale u nas wiele nie doczekało tego rozmiaru ;)

    Bierzemy kawałek umytego liścia i trzymamy jak najdłużej w buzi powoli przygryzając, żeby cały czas sączył się sok. To na gardło.

    Podziękowali 1kiwi
  • Dziewczyny, jak tylko będę w stanie, zrobię kolejną rozsadę. 
  • Moje też dzięki @kiwi rosną pięknie ale 8cm aż musi mieć? Ze 2cm to mają na razie i tylko kilka listków.
    Podziękowali 1kiwi
  • To ja się ustawiam w kolejce po żyworódkę :)
  • Jak widze ten tytul watku to zawsze mysle o jednym: a po cholere Wam te jaszczurki?! Przepraszam :D
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Jak to po co?
    Trzymamy w ustach i podgryzamy.  :D
  • @mamlu, toż to dzidziuś jest jeszcze, nie gryź jej. Na razie poobgryzaj sobie aloes o ile masz ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.