Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

1500 zł dla niani w Małopolsce, może to być ktoś z rodziny

Konto skasowane na prośbę użytkownika.

Komentarz

  • Nóż się w kieszeni otwiera.
  • To ja zatrudnię nianię a niania mnie.
  • Kaika powiedział(a):
    Nóż się w kieszeni otwiera.
    dlaczego?
  • Jak obca osoba będzie opiekować się cudzym dzieckiem to jej państwo zapłaci, a jak własna matka to już nie. W dodatku w podatków rodziców. Komuna.
    Podziękowali 2Katarzyna ProMama
  • Kaika, bo to się państwu nie kalkuluje, bo jak mama wraca do pracy to płaci zus, podatki a z tego co wyda z pensji - sporo vatu. Niania natomiast przestaje być bezrobotną i korzystać z jakichś form pomocy państwa. Inaczej mówiąc mama dostaje zwrot płaconych podatkow w postaci dotacji na nianię. Nie jest to dla państwa straszny koszt, natomiast płacenie 1500 mamie niepracujacej już tym kosztem jest.

    Tola, pracę trzeba mieć, ale "wystarczy" być na wychowawczym, to dotyczy wielu mam.
    Podziękowali 3formatka antonina Aga85
  • Ja tam bym chciała zatrudnić nianie legalnieS ale nie jestem zatrudniona!
    Podziękowali 1ProMama
  • Szkoda, że w przypadku dzieci niepełnosprawnych nie dają mimo niepracującego rodzica. Przecież z chorym dzieckiem dwa razy więcej pracy, a do tego sporo wizyt w szpitalu i u specjalistów. Co wtedy z młodszymi dziećmi?
    No i szkoda, że nie na Mazowszu...
    Podziękowali 1Joannna
  • Ale tu nie o dzieciach niepełnosprawnych, ani o jakichś wyjątkowych sytuacjach. To inicjatywa dla mam, które chcą lub muszą wrócić do pracy. 
  • No dobrze, ale wychowawczy wystarczy? Przecież wtedy to oszustwo...
  • Mieć nianie będąc na wychowawczym ? Luksus!;)
  • Nie chodziło mi, że mama może mieć nianię będąc na wychowawczym, tylko że ten program jest skierowany nie tylko do kobiet już realnie pracujących mających dziecko np. w żłobku, tylko też do tych, które wrócą do pracy z wychowawczego.

    Btw nie ma obowiązku korzystać z tego programu, nie ma co się emocjonować.
    Podziękowali 2Joannna formatka
  • Dokladnie.zaraz sie czepiaja zamiast sie cieszyc z kolejnego 1500 od Panstwa
  • Dla mnie to jest kluczowe
     Warunkiem koniecznym otrzymania wsparcia jest także aktywność zawodowa rodziców. 

    Czy w "aktywność zawodowa" to też  urlop wychowawczy?
  • Nie wiem jak by to miało zaktywizowaćć, bo jestem przekonana, że chętnych będzie sporo: tych co w ogóle nie zamierzali rezygnować z pracy po urodzeniu dziecka. Nianię i tak znaleźć muszą. No to będzie sfinansowane.
  • A 50 niań na całe województwo, to się rozpłynie jeszcze szybciej niż dotacje mieszkaniowe :)
    Podziękowali 1asiao
  • W opolskim byl ten program z niania kilka lat temu..moze nawet jrszcze jest
  • No właśnie @Ojejuju obstawiam, że raczej te środki popłyną do tych, którzy i tak by wrócili do pracy
  • kto nie pracuje nie je 
    Podziękowali 1ProMama
  • ja i tak muszę wrócić do pracy, ale potem  przez pewien czas pracuję za "słabe" pieniądze, bo muszę swoją pensją podzielić się z nianią, szkoda, że u nas tego nie ma :|

  • Fajny program dla mam planujących powrót do pracy (nie ma obowiązku powrotu!!)
    Chętnie bym skorzystała na cześć etatu, gdyby był u nas :) opłacenie niani samemu się nie kalkuluje:(
    Podziękowali 1Karolinka
  • Programy zwykle skierowane są do okreslonej grupy docelowej, tutaj do mam wracających do pracy
  • No i super, ale trzeba tę pracę mieć. A jak szukać, jak nie ma kogo z dzieckiem zostawić? Albo jak się nie jest pewnym programu? Pójść do pracy, żeby pensję oddać opiekunce? Chyba o to się rozchodzi.
  • No ja na przyklad mam prace. Jestem na wychowawczym. I kiedy zdecyduje sie wrocic do pracy, to przy takim programie nie bede szukac zlobka, tylko dam znac pracodawcy 14dni.wczesniej ze wracam i zatrudnie taka nianie. 

    To NIE jest program dla szukajacych pracy, tylko dla tych mam ktore do pracy wracaja. 
  • Nie no, pomysł dobry, ale Polak zawsze musi dorzucić swoje trzy grosze, nawet, jak go nie dotyczy. To dorzuciłam. :)
    Też by mi się przydało onegdaj takie wsparcie...
  • No dobra, jestem na wychowawczym i rozumem że mogę przerwać wychowawczy i wrócić do pracy i dostanę te pieniądze na nianię? Tylko ciekawe ile osób się na to będzie mogło załapać, ale dla mnie bomba, tylko narazie muszę urodzić trzecie dziecko,  poczekajcie na mnie z tym programem :)
  • Ojejuju powiedział(a):
    @Elunia w teori jest super, nic tylko korzystać. Jestem kobietą, bezrobotną. samotną i wielodzietną. Jedynie terenöw wiejskich nie zamieszkuję :-) W praktyce marnie to wygląda, mogę liczyć tylko na síebie. Bezrobotniak nie pomógł ani w zorganizowaniu opieki nad dziećmi, ani w doszkalaniu.
    A z czego próbowałas sie doszkolic w bezrobotniaku?
  • Nie ma co czekac aż się trafi.. można osiwiec w międzyczasie..

    Mnie się udało pójść na roczne przygotowanie zawodowe. Ale sama znalazlam chętnego instruktora by mnie przyjać... niejako zmusilysmy Urząd do zorganizowania nauki w nowym zawodzie od zera ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.