Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kluby MR+

Kluby MR+ dorobiły się własnej podstrony w naszym serwisie internetowym: http://mamaroza.pl/kluby-mr-plus/

Zachęcam Was do organizowania klubów w Waszych miejscowościach. Na pewno znacie innych rodziców-pasjonatów o ciekawych umiejętnościach, czy nastolatków, którzy mają "dryg" do prowadzenia zajęć dla młodszych dzieci. Wystarczy dogadać się z proboszczem, sołtysem, czy szefem lokalnej straży pożarnej i już pojawia się nowe miejsce, gdzie dzieciaki mogą pożytecznie spędzić czas. To naprawdę nie jest trudne :)
Podziękowali 3Joannna Marcelina Polina

Komentarz

  • kibicuję :)
    Podziękowali 1DaddyPig
  • Daj mi chwilę, i proboszczowi też, bo salka się remontuje.
    Podziękowali 1DaddyPig
  • Kusi mnie czymś takim się zająć.ale zacząć, żeby za rok wszystko się posypało, jak się może stąd przeprowadzimy. Nie wiem, muszę to przemyśleć...
    Podziękowali 2tymka DaddyPig
  • Spójrz na to z drugiej strony: każdy mijający tydzień to tydzień, w którym nic takiego nie zrobiłaś. Dlatego warto zacząć nie martwiąc się o to, co będzie za rok. 
    Podziękowali 2Dorotak Joannna
  • edytowano marzec 2017
    @Dorotak - zawsze to rok, w którym coś fajnego się działo.
    A potem - albo znajdziesz następcę, albo też zaczniesz klub/coś w nowym miejscu zamieszkania. Same plusy :)

    I ja też kibicuję klubom!
    Podziękowali 2DaddyPig Dorotak
  • A ten klub w Starej Miłośnie, to kto prowadzi? Zainteresowały mnie zajęcia dla gimnazjalistów...
  • Tata-informatyk.

  • Podziękowali 1Gosia5
  • Bardzo mi się podoba to powiązanie z udziałem we Mszy św. lub aktywnościami parafialnymi!
    Zapuszczanie korzeni :) !
    Podziękowali 2DaddyPig Joannna
  • edytowano marzec 2017
    Poproszę @minka.
    Z organizacją zajęć jest jednak jeden problem. Własne dzieci, a zwłaszcza małe. Co tu zrobić z takim słodkim balastem?
  • Gosia5
    możesz poszukać mam z dziećmi w podobnym wieku, które pomogą Ci w organizacji zajęć i pilnowaniu dzieci na zasadzie np. Ty prowadzisz zajęcia dla starszych, a druga mama pilnuje maluchów.

    Generalnie idealna formuła jest taka, że koszt zajęć jest nieduży, ale wszyscy rodzice angażują się w ich prowadzenie/organizację. Ten co nie ma czasu daje kasę, ten co nie ma kasy - zdolności, ten co nie ma zdolności zajmuje się dziećmi, ten co nie lubi dzieci organizuje drugie śniadanie albo robi zakupy potrzebnych materiałów itp. można to też jakoś rotacyjnie rozwiązać.

    Im więcej rodziców się wciągnie tym lepiej. Nigdy to nie będzie 100%, ale jak dzieci są zadowolone, to rodzice są wdzięczni i sami czują (lub trzeba im zasugerować), że jakoś trzeba pomóc. 
    Podziękowali 2Gosia5 DaddyPig
  • W te wykłady Akademii się jeszcze odbywają w Warszawie? Jakby się u siebie chciało, to prelegentów trzeba samemu szukać, czy są jacyś zaprzyjaźnieni z AMR? Mam fajne miejsce na myśli...
  • edytowano marzec 2017
    To pytanie do Anki. Myślę, że kontaktami do prelegentów można się wymienić. Fajnie by było, gdyby powstała Akademia po naszej stronie Wisły :)
    Podziękowali 2Joannna Gosia5
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.