Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

3 godz. w Olsztynie/3 godz. w Łodzi - co polecacie

Czekają mnie dwa wyjazdy służbowe do Olsztyna i do Łodzi. Przyjeżdżam 3 godziny przed czasem, potem mam, w zależności od tego, kiedy się skończy konferencja, 1-2 godziny wolnego. Jadę pociągiem, konferencje są przy Kołobrzeskiej (Olsztyn) i przy Ogrodowej (Łódź). Co ciekawego można zobaczyć? A może jakieś fajne zakupy zrobić? Dawno nie miałam całego dnia wychodnego... :)

Komentarz

  • @Gosia5 przy Ogrodowej jest jeszcze drewniany kościół św. Józefa, najstarszy w Łodzi

    Fajnie Małgorzata, myślałam że barów mlecznych już w Łodzi nie ma:)
    Podziękowali 1Gosia5
  • Dzięki. Jedzenie to podobno mi dadzą. W Łodzi byłam ostatnio na studiach w Muzeum Sztuki Współczesnej, ale nie kocham tego rodzaju twórczości, więc tam wracać nie chcę. Patrzę ma mapę i widzę, że ten hotel Andel's, w którym jest konferencja jest na tyłach Manufaktury. Czy da radę dotrzeć tam pieszo z Łodzi Fabrycznej i po drodze zahaczyć o Piotrkowską czy nie warto? Bo na do Muzeum Historii chętnie pójdę, ale to już obok hotelu chyba.
  • Znam ten bar, bardzo go lubię:-)
  • A przy Placu Wolności jest kościół Zesłania Ducha Świętego - otwarty cały dzień, lubiłam sobie tam posiedzieć..
    Podziękowali 1Gosia5
  • Tam też jest Msza w starym rycie, w piątki o 19.

    @Gosia5 Józef jest naprzeciwko Andels
    a Zesłanie 5 minut z kopytka

    Podziękowali 1Gosia5
  • Mogę mieć mało czasu na powrót. Czym można podjechać z Ogrodowej na dworzec kolejowy Łódź Fabryczna? Jaki bilet trzeba kupić?
  • Wróciłam pieszo na dworzec, a właściwie biegiem. Dworzec ogromny, nowoczesny, ale wyszłam na zupełnie inną stroną. Niezbyt dobrze, niestety, oznakowany :( No i w końcu miałam godzinę, a nie trzy, bo pojechałam innym pociągiem. Za wskazówki dziękuję. Muszę się kiedyż na spokojnie z młodzieżą wybrać i wtedy się przydadzą.  Manufaktura bardzo mi się spodobała i taki dziwny kościół przy Piotrkowskiej, z zewnątrz jak cerkiew, z balkonikami w środku.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.