Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Poradzcie prosze, co na angine?!

Jak w tytule, byle tylko uniknac antybola. Dziecko osmioletnie. Goraczka w nocy 39', teraz 38,4. Zbijamy Nurofenem. Objawy: oprocz goraczki, bol gardla, zle samopoczucie, bol brzucha. Wczoraj jeszcze bylo wsxystko ok.
Podaje Tantum Verde w aerozolu, Lugola do plukania gardla, woda srebrna. 
No nie wiem? Stawiac banki...ale goraczka...wiec sie nie powinno.
Doradzcie jsk to szybko zastopowac.
«1

Komentarz

  • jeśli lekarz stwierdził ropną anginę bakteryjną to sooory ale ja bym nie ryzykowała. Niestety są sytuację gdzie trzeba antybiotyk dać i tyle. Ja moim dzieciom dawałam dwa razy raz przy zapaleniu płuc a raz właśnie przy anginie po 4 dniach gorączki pod 40st.

    tylko pytanie czy to faktycznie angina
    Podziękowali 3madzikg Rejczel Gosia5
  • edytowano marzec 2017
    Na paciorkowca to jak najszybciej antybiotyki...  
    Miałam anginę i to było jakbym umierała...
    Masakra
    Nie odwazylabym się sama leczyć
    Podziękowali 1Rejczel
  • Dokładnie. Jeśli to na pewno angina to bez antybola się nie obejdzie. A wysypki na rączkach nie ma?
    Podziękowali 1Rejczel
  • Nie, nie ma wysypki na raczkach. Gardlo jest zaczerwienione ale bez naciekow ropnych. Trudnosci z przelykaniem. Nurofen byl o 9.00 i znowu eybombila goraczka 38.6. Ja podejrzewam angine i pojedziemy sie pokazac lekarzowi. 
    Podziękowali 1madzikg
  • Nie musi być nacieków ropnych przy anginie, mm można w każdym laboratorium zbadać szybko czy to ta groźna angina.
    Podziękowali 1Rejczel
  • Dzieki Dziewczyny za szybki odzew. Jeszcze sie ludzilam, ze moze akurat jest jakis sposob o ktorym nie wiem, ze jest... Mamy wizyte o 16.00.
  • @Rejczel
    nie ryzykowałabym z racji tego, że bakterie wywołujące anginę atakują zastawki serca (jak się mylę, to mnie poprawcie). Mój mąż spędził ileś czasu na oddziale kardiochirurgi w CZD i sporo tam było powikłań nie leczonej lub późnorozpoznanej anginy. I niestety kiepsko to wygląda w konsekwencjach zdrowotnych. 

    Natomiast biały mech na migdałkach nie zawsze jest anginą - np. u mego syna była "kieszonka kazeinowa w migdale" cokolwiek to nie znaczy. 
    Podziękowali 2madzikg Rejczel
  • Jest taki szybki test na paciorkowca, streptest chyba się nazywa. Pobiera się wymaz z gardła i po kilku minutach jest wynik.
    Podziękowali 1Rejczel
  • Sluchajcie, dzieki ogromne za odzew i zainteresowanie. Jestesmy juz po wizycie. To rzeczywiscie angina bakteryjna. W gabinecie doktor zrobil test na paciorkowca no i wyszedl gad. El dostala antybiotyk. Pamietamy o oslonie i odizolowaniu jej na te kilka dni od innych dzieci. Trzeba bedzie popracowac nad flora po tym antybolu. Plus taki, ze El nie zdziwia przy jedzeniu i taka np.kapusta kiszona jej nie straszna:-) Doktor pochwalil szybka reakcje. Jeszcze raz: DZIEKI!
    Podziękowali 2Skatarzyna Nika76
  • Oj Dziewczyny, ale jazz....Przed chwila El zwymiotowala...miedzy innymi antybiotykiem, ktory podalam jej godzine temu....Co robic? Podac kolejne 5.5 ml?
  • jak często masz podawać?
  • 5,5 ml raz na 24 h.
  • To trzydniowy antybiotyk, Sumamed Forte.
  • z grubej rury!

    chyba podałabym jeszcze raz przed snem.
  • A taak, rura jest serdeczna...nic nic nic i bach. Zrobie tak, jak mowisz.
  • Ja bym podała.... ale najpierw melisy i jakiś suchy kawałek chleba potem i dopiero...
    Ale pewnie bym do apteki zadzwoniła spytac
    Podziękowali 1Rejczel
  • Dobrze mowisz,@Nika76, najpierw taka podpuche zrobic czy znow nie pojda wymioty i dopiero. Lekarz kazal podac lek miedzy posilkami, godzine po jedzeniu i tak wtedy zrobilam.
  • Spróbuj sam antybol podać ale bardzo małymi łyczkami, maleńkimi i w odstępach. Potrwa długo ale myślę że warto. Jak Ci braknie antybiotyku to podejdź do lekarza i wyjaśnij co się stało, powinien przepisać jeszcze... ;)
  • Odczekalismy chwile po tym wymiotowaniu, potem tak jak poradzilyscie troszke cieplej herbatki i kromeczka z maslem. Potem znowu chwila przerwy i antybiotyk. No zobaczymy. Mam nadzieje, ze juz zadnych hec do rana nie bedzie. Ciekawa porada z tym Awiomarinem @J2017. Nie mam tego kompletnie ani w domu ani w aucie, bo nikt od nas raczej nie mial klopotow lokomocyjnych a tu prosze, jest calkiem dobry sposob i na mdlosci przy antybiotyku.
  • Wiesz, @J3017 kupuje ten patent od Ciebie. Tak ze dzieki! Bedzie na zas, jakby co.
  • El przespala spokojnie cala noc. Drugi raz juz nie zwrocila leku. Dzis od rana zupelnie inne dziecko - poprawa jak bum cyk cyk. Uff
  • Super że tak szybko, u nas dopiero po 5 dawce antybola zaczęła spadać temp
    Podziękowali 1Rejczel
  • Tylko angine trzeba porządnie doleczyć, bo lubi wracać.
    Podziękowali 1Rejczel
  • Trzeba, trzeba! Doktor zalecil do wtorku w domu( tzn. wyjsc na taras na troche mozna juz od poniedzialku) a od srody mozna do szkoly. Kusi mnie zostawic El do konca tygodnia w domu, zeby niepotrzebnie nie narazac w klasie na nowe infekcje, ten kichnie ten psiknie a po antybiotyku to czlowiek taki slabo silny.
    Wigor powrocil, sa juz z powrotem zwisy na drazku i szpagaty:-) Dwa nalesniki wciagnela w try miga. Kamien z serca.

  • edytowano marzec 2017
    Jesli chodzi o wymioty przy jakis wirusowkach jelitowych to bym nie rozpedzala sie z tym aviomarinem. Dobrze jest wymiotiwac i pozbyc sie wirusa.
  • @annabe, masz oczywiscie racje, z tym, ze nie rozpatrujemy tu przypadku jelitowki ale mowimy o mdlosciach/ torsjach przy zazywaniu antybiotyku. @J2017 chodzilo o to jak zatrzymac lek w dziecku, ze sie tak wyraze i jak sprawic, by starczylo antybiotyku, coby sie nie tluc po proznicy po ostrych dyzurach.
  • Nie wiem czy lekka.Angina to angina. Chodzi o to, ze zostala zdiagnozowana i zastopowana w rozwojowym momencie.
    Poczytalam troche w internetach i o ile angine wirusowa mozna probowac zwalczac domowymi sposobami o tyle tej bakteryjnej nie ma szans i tylko antybiotyk pokona paciorkowca.

  • No, dokladnietakwlasnie :)
  • Polecam Liu shen wan, lek chińskiej medycyny tradycyjnej. Znam i używam go już od kilkunastu lat. Działa jak trafiony antybiotyk, z tego co obserwowałem praktycznie bez skutków ubocznych.

    Z tego co pamiętam można go było dostać na tabelazdrowia.pl, ale obecnie strona jest (chyba chwilowo) niedostępna. Można spróbować https://www.facebook.com/daniel.antoniow

  • Dzieki@Biznes Info za chec pomocy. Tym razem raczej nie skorzystamy, bo widze, ze Mala wychodzi z tej anginy. Ja wobec takich nieznanych lekow jestem nieufna a zeby dziecku podac, to juz w ogole. Nie znaczy to natomiast, ze nieznane mi leki sa zle, po prostu jestem ostrozna. Tak z ciekawosci: napisz prosze co tym lekiem wyleczyles?

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.