Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Uwaga na "Piękną i Bestię"!

W filmie tym celowo została wprowadzona postać homoseksualna. Ponoć wytwórnia już długo czaiła się z takim tematem i teraz jest dumna z tego, że się udało. Podobno pod koniec bajki ma miejsce scena, z której osoby LGBcośtamcośtam powinny być bardzo zadowolone. Strach się bać, co się będzie działo :/
Cóż, miałam zamiar pójść do kina, teraz mi przeszło :(
Podziękowali 2Joannna Dot
«1345

Komentarz

  • ale co konkretnie tam jest?
  • Przed takim 'kwiatkiem' w Jak wytresować smoka 2 też ostrzegano. A ostatecznie aluzja w wersji polskiej była bardzo wieloznaczna. Robienie sztucznego rozgłosu.

    Widziałaś ten film i możesz powiedzieć dokładnie o jakie sceny i dialogi chodzi?
  • Chodzi o towarzysza Gastona. Ponoć jednoznacznie widać, że podoba mu się jego Gaston. Sam aktor jest dumny, że może zagrać geja.

  • @Gosia5 zyjemy w takich a nie innych czasach i moim zdaniem nie da sie wyprzec zagadnienia homoseksualizmu ze swiadomosci naszych dzieci.
    Owszem, dzieci trzeba chronic przed zgorszeniem, przed zepsuciem i jest to nasz swiety rodzicielski obowiazek.
    Lepiej zrobisz rozmawiajac ze swoimi dziecmi o tym, niech dowiedza sie od Ciebie o tym jak jest a jak byc powinno w Bozym zamysle. Ale tak wiesz, bez schizy. Homoseksualisci to ludzie skrzywdzeni i bardzo zagubieni a przez to cierpiacy. Oni nie gryza.
    Idzcie normalnie do kina plus do tego porzadna, szczera rozmowa, calus i przytulas od mamy i taty i zaufaj.
    Podziękowali 3leyla Pola Subiektywna
  • @Gosia5 ;
    dzięki za ostrzeżenie.
  • Rejczel powiedział(a):
    Homoseksualisci to ludzie skrzywdzeni i bardzo zagubieni a przez to cierpiacy. 

    ciekawe czy taki właśnie obraz homo jest przedstawiony w tym filmie
    Podziękowali 1NC500
  • Raczej na pewno nie. Rejczel chodzilo o to by w taki sposob mowic dzieciom o homoseksualistach.
  • Serio małemu dziecko opowiadasz @Rejczel o homoseksualistach? Bo ja nie i uważam to za złe by pewne sprawy wyprzedzać. Dzieci powinny poznać najpierw prawidłowy świat, zdrowe relacje, a nie chore skłonności. Dobre ma zagościć w umyśle i sercu, na zło, gdy dzieci będą nieco większe, będzie naprawdę dużo czasu. Ważne, by dzieci patrzyły w czysty sposób, a nie chory na relacje ludzi.
  • Homoseksualizm jest zaburzeniem. Nie ma genu odpowiedzialnego za homoseksualizm, to sprawa wtorna zwiazana najczesciej z brakiem wzorca meskiego u malego chlopca a potem u mlodego mezczyzny, z kulejaca rola ojca, z brakiem milosci ojca, jednym slowem. Od tej strony gryzlabym temat a nie, ze homoseksualisci to gorszyciele, cos jak Bazyliszek- spojrzysz na toto i czlowieku martwyś.

    W normalnej, kochajacej sie rodzinie rzadko kiedy taki problem wystepuje.
    Nie mozemy trzymac dzieci pod kloszem, no nie da sie po prostu. My mamy im tlumaczyc swiat i mamy miec refleks, zeby zrobic to jako pierwsi, zanim swiat/ film/ bajka/ idol/ gazetka zrobi to za nas.
    Podziękowali 2sylwia1974 Klarcia
  • Rejczel, ale ja nie potrzebuję, byś tłumaczyła co i jak mówić dziecku. Dziecko może patrzeć na wiele rzeczy, na wszelkie zboczenia też i nawet nie umrze. Ale nie o to chodzi. Jeśli wiem, że coś jest w filmie, czego nie chcę dziecku pokazywać, to nie pokazuję. Nie muszę dzieci uczyć świata od uświadamiania zboczeń, ale od uczenia właściwych wzorców. Sama też nie "karmię" się tym, co uważam za złe i niewłaściwe.
  • Widzialam z moimi dzieciakami sam trailer tego filmu i stwierdzilismy zgodnie, ze jest jakis taki straszny, glosny i ze sie raczej nie wybierzemy. Wolimy spokojniejsze produkcje.

    @Ania D. czytaj prosze dokladnie.
    Jesli @Gosia 5 wybiera sie na to ze swoim/ swoimi dziecmi, to zakladam, ze sa w odpowiednim wieku, bo juz sama w sobie ta basn, juz bez wzgledu na "ta" scene czy nie jest wystarczajaco przerazajaca momentami i nie dla malych dzieci.

    I tak, wychowujac male dziecko mamy je otaczac tym co dobre, piekne i naturalne. Mamy mu dac dobry fundament. To co dziwne, nienaturalne, trudne i zle: np.homoseksualizm - jesli zajdzie taka potrzeba( a zajdzie bo pojda do kina i sie napatrza) nalezy wytlumaczyc.
    Wytlumaczyc spokojnie, krotko, przekaz dostosowany do wieku dziecka.

    Jest taka ksiazka " Dziki ojciec" autorstwa Szymona Grzelaka-doktora psychologii, praktyka i badacza zagadnien wychowania dzieci i mlodziezy. On promuje chrzesvijanskie podejscie do spraw seksualnosci i jasno radzi, azeby to rodzic wtajemniczal dziecko w sprawy zwiazane z miloscia i uczuciami ale i z tematem seksu. Tu cytat :" Rodzic powinien byc o dwa kroki przed reszta swiata w objasnianiu dziecku spraw seksualnosci.
  • @Ojejuju a widzialas trailer tej Pieknej i Bestii? Ja tak i dla mnie jest to film fabularny przeznaczony wrecz dla doroslej widowni. Belle gra tam Kristen Steward( te Zmierzchy  wampiry i te sprawy), ktora jest zdeklarowana lesbijka wiec podejrzewam, ze to nie przypadek, ze miala zaszczyt tam zagrac.
    Nie wykoslawiajcie prosze moich slow, bo wychodze na matke, ktora spedza cale dnie na wnikliwych i dlugich rozmowach z dziecmi o szambie. Pliiis!
  • Emma Watson tam gra :)
  • Grzelaka czytałam. Polecam poczytać dokładnie, jesli już jesteśmy przy wartościowych książkach, Ojca Pio. On określa bardzo dokładnie pewne sprawy. Rozmawiam z moimi dziećmi o róznych sprawach, bo nie uważam je za tabu. Co nie znaczy, że życia, seksualności i róznych postaw mam uczyć zaczynając od złego.
    A jesli chciałabym iść z dziećmi na baśń, to na pewno nie taką, która pokazuje coś takiego, podobnie jak nie pójdę z nimi na film, gdzie król bierze do domu kochanki etc. Myślę, że jasno to wyjaśniłam. Baśń to baśń. I tu akurat nie ma to nic wspólnego z trzymaniem pod kloszem. Najpierw wprowadzamy dobre rzeczy, one mają zagościć w sercu i duszy.
    Podziękowali 4Rogalikowa Joannna NC500 Rosea
  • Poza tym dzieci mogłyby się nawet nie zorientować, ale gdzieś tam z tyłu głowy obraz by pozostał. Takie zasiane, niewidoczne jeszcze ziarenko. Rozmowa o tym jeszcze bardziej rozdmuchałaby problem. Brak rozmowy utwierdziłby dziecko w przekonaniu, że wszystko w filmie jest okej. lepiej nie iść na film, moim zdaniem. Kreskówka jest wystarczająco piękna :)
  • Reasumujac: jesli ktos ma ochote wybrac sie na ten film z dzieckiem- niech to dobrze przemysli. Tresc jest napewno momentami okrutna, gwaltowna, jak to w "Pieknej i Bestii", ktora wszyscy znamy. Tu jest prawdopodobnie( nie widzielismy ale podejrzewamy) jakas " wartosc dodana" w postaci promowania postaw homo. Byc moze nastolatek bedzie gotow na tego typu film? Nie wiem.
    Mlodsze dziecko z cala pewnoscia nie, juz pomijajac, ze strasznie duzo w nim bodzcow.

    Wszystkie slowa, jakie tu dzisiaj padly sa madre i prawdziwe a ewentualne nieporozumienie wynika z samej natury internetowej, niebezposredniej rozmowy. Zgadzam sie z Wami, Dziewczyny, ze malych dzieci nie wolno budzic pewnymi tematami. To oczywista oczywistosc i nie ma o czym gadac.
    Natomiast, w przypadku, gdy mlody widz idzie z rodzicem na ten film- mama lub tata niech najpierw zrobi stosowna wstawke przed seansem.
    Jak juz napisalam wyzej ja swoich na to nie zaprosze.
  • A poza filmem zapraszam do podpisania www.mamatataidzieci.pl
    Podziękowali 1Agnieszka5
  • edytowano marzec 2017
    Rejczel powiedział(a):
    (...) Ale tak wiesz, bez schizy. (...) to ludzie skrzywdzeni i bardzo zagubieni a przez to cierpiacy. Oni nie gryzą.
    Idzcie normalnie do kina plus do tego porzadna, szczera rozmowa, calus i przytulas od mamy i taty i zaufaj.
    Zaufaj??? Ale komu? Wytwórni Disneya?
    Ks. prof. Dariusz Oko mówił, że zagubieni grozili mu śmiercią, nie pogryzieniem. Powiedział, że czekają nas prześladowania chrześcijan i legalizacja pedofilii. Szczepkowska twierdzi, że wszystkie teatry są zarządzane przez zagubionych.
    Zagubieni:
    https://www.youtube.com/watch?v=9A9qd9RlPzI

    "Właściciele jednego z kin w Alabamie już zapowiedzieli, że u nich "Pięknej i Bestii" nie będzie można obejrzeć."
    Rosja:
    "Niestety jest też zła wiadomość. Obraz wejdzie do kin z najwyższą kategorią wiekową (16+), czyli potraktowany został jak typowy film wyłącznie dla widzów dorosłych. "

    W kolejce czeka zoo****a. Obowiązkowa. Żarty? Przyjrzyjcie się dobrze, ten kadr (a to stara kreskówka- 1991r.) dyskretnie coś sugeruje, w ruchu wygląda to lepiej, ale trzeba by oglądać powoli, parę razy. Tylko proszę, bez schizy...
    A, na końcu zwiastuna do Pięknej i Bestii z roku 1917 pokazuje się data 3.17.17 i tytuł piosenki z kreskówki z 1991 r. - Be our guest - piosenka jest o kuchni francuskiej:"if you're stressed it's fine dining we suggest" (wiemy, co dziś dzieje się we Francji - nie wiem czy w głowie im teraz wykwintne dania, ktoś napisał na Twitterze: "desserts" spelled backward is "stressed"). Schiza mówi mi, że to nawiązanie do 1717, (1917?) i kpina z 13.03.1917.
  • Chyba rzeczywiście schiza.
    I nie że grozenie smiercia komukolwiek jest dobre, ale ks Oko jako wiarygodne źródło? 
    Podziękowali 1Coralgol
  • Spokojnie. Jestesmy po tej samej stronie barykady. Piszac zaufaj mialam na mysli taki fakt, ze kochajac swoje dziecko, bedac z nim i tlumaczac mu delikatnie i z miloscia zawilosci tego swiata( UWaga: stosownie do wieku i potrzeby)mozesz mu dac tak po ludzku tarcze przed zlem, natomiast trzeba zawierzyc dzieci Bozej Opatrznosci, bo nikt z nas nie jest w stanie krok w krok podazac sladem swoich dzieci i ochraniac ich na wszystkich ich drogach. Zaufaj Bogu a po rodzicielsku zrob wszystko to, co do ciebie nalezy. 
    Podziękowali 3Nika76 NC500 Malena
  • Chcialabym jeszcze cos dodac: jestem przekonana, ze wszystkim nam tu chodzi o jedno: o dobro naszych dzieci, ich czystosc i niewinnosc a co za tym idzie o ich swietosc.
    Trzeba tak je ksztaltowac aby same w swoim sercu i sumieniu czuly: co jest dobre a co zle i zeby wybieraly dobro.

    Strach przed zlem trzeba odczuwac ale to nie strach ma byc naszym motorem napedowym w zyciu.
    Mamy byc czysci jak golebica i przebiegli jak lis w walce o dobro. Jako rodzice mamy byc madrzy  przewidujacy i oczytani i nie dac sie wodzic za nos tym czy tamtym. To, ze przyjda na swiat zgorszenia to sam Jezus zapowiedzial apostolom i to sie juz dzieje. Zgorszenia i zgnilizny jest ogrom a chocby sie i nawet chcialo to nue da rady zamknac sie w bunkrze podziemnym i na to nie patrzec. Jakos trzeba w tym wszystkim wytrwac i dzieciom dac azymut na Niebo. I odpuscic sobie ten watpliwy film :)

    Podziękowali 1Gosia5
  • @Song_Hongbing ;

    co sugeruje, bo ja nic nie widzę. serio pytam.
    Podziękowali 1Gosia5
  • Kobieta powiedział(a):
    @Song_Hongbing ;

    co sugeruje, bo ja nic nie widzę. serio pytam.
    On ma ciągle jeszcze zwierzęcą postać, a ta suknia zaraz spadnie.
  • Chwilunia, nie tak szybko! Pod spodem sa jeszcze pantalony i ten "szkielet" na suknie( krynolina?).
  • A ja bardzo lubię Piękną i Bestię.  Odbieram ja raczej jako opowieść o tym, żeby nie zwracać uwagi na pozorne piękno zewnętrzne.  
  • Celna uwaga.
  • Laf2011 powiedział(a):
    A ja bardzo lubię Piękną i Bestię.  Odbieram ja raczej jako opowieść o tym, żeby nie zwracać uwagi na pozorne piękno zewnętrzne.  
     Dokładnie tak, mam gdzieś jeszcze darmową kreskówkę - dodatek do gazety, ale to nie jest Disney, tylko niskobudżetowa produkcja i do tego lepsza. Dałem całe 5 PLN.
  • Dla mnie jest jeszcze jedna zasadnicza kwestia nie zamierzam iść z dziećmi do kina na film promujący zboczenie, bo nie chce wspierć finansowo takich projektów. 

    Podziękowali 1Gosia5
  • @Malgorzata ;
    @Tola ;
    Pisałem wyżej, że jest ogromna różnica między "superprodukcją", a filmem z małej wytwórni.
  • Malgorzata powiedział(a):
    No ja pierdziuuuuu 
    Ale ja to chyba z ksiezyca jestem 
    Skad niektorzy biorą zamiłowanie do takich analiz  szczegöłowych rysunku jak ten z Bestii i Pięknej 
    Matkoooo ale trzeba miec zacięcie, prawie jak do tańców damsko - meskich  co kto i jakie myśli podczas tańca...


    Tola
    powiedział(a):
    Takie pseudoanalizy jak te Songa ośmieszają samą krytykę promocji genderu w filmach dla dzieci. Jak potem ludzie mający (słuszne) obiekcje jak te do najnowszej "Pięknej i bestii" mają byc traktowanie poważnie?

    No i wyszedłem na jakiegoś głupiego dewota. >:)
    Obejrzyjcie Księżniczkę Mononoke na cda.pl ! Są tam niebrzydkie panie, zachowują się wyzywająco, byłe prostytutki wykupione z okolicznych burdeli. Teraz pracują w zamku księżniczki i bronią go. Ostre treści, ale bez tej Hollywoodzkiej płycizny i tandetnej komercji. Hayao Miyazaki jest nazywany jest japońskim Disneyem, ale Disney, gdyby żył, mógłby mu buty czyścić. Nie tylko serce ekonomii bije w Azji, ale i popkultury. Dlatego lubię filmy południowokoreańskie, chińskie, japońskie. Czas zapomnieć o Hollywood, ich świetność dobiegła końca dawno temu.
    http://www.cda.pl/video/104091e5
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.