Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Walka z grzechami

IdaIda
edytowano marzec 2017 w Ogólna

Kolejna świetna seria ojca Szustaka. Zamierza z nami przerobić w Wielkim Poście temat siedmiu grzechów głównych. Na razie dwa odcinki, następne będą co niedzielę. Oto pierwszy z nich - "Grubasy":





Podziękowali 2Rejczel Rogalikowa
«1

Komentarz

  • IdaIda
    edytowano marzec 2017

    Ten drugi odcinek jest świetny. "Wściekli":





    Podziękowali 1Rejczel
  • Tytuly zawsze ma takie, zeeee ja dziekuje, no swietne! Grubasy heheheB-) spooko, poslucham w wolnej chwili. Dzieki@Ida, zawsze swieze buleczki spod lady:-)
    Podziękowali 1Ida
  • Grubasy bardzo mnie poruszyło. Wściekłych jeszcze nie słuchałam
    Podziękowali 2Ida AgaMaria
  • Czasem się zastanawiam, czy ten Szustak to jest jeden tylko? W sensie, że tak dużo nagrywa rekolekcji, sprowadzi spotkań i krótkich audycji, że tak na chłopski rozum powinno ich być co najmniej czterech ;)

    A tak na poważnie, to trzeba się za niego dużo modlić, bo przy takim trybie pracy bardzo łatwo się wypalić albo odlecieć.

  • Strasznie rozśmiesza! Ma taki luz w sposobie mówienia ...

    Tak jak ostatnio w odcinku "144 tysiące":
    "wychodzi jakiś anioł - w ogóle co za gość!",
    albo : "Ci, którzy nie wybiorą Boga - tak, Ci maja przerypane"

    :D :D


  •  @Tola , obejrzałaś coś więcej z dorobku ojca Szustaka? Czy tylko "połowę pierwszej części" i na podstawie tego oceniłaś już wartość przekazu tego księdza?

    Poza tym to nie są rekolekcje. Tegoroczne rekolekcje Szustaka masz w innym wątku.


  • Ks. Pawlukiewicz rzeczywiście ma głos fajny. Oraz intonację. No ale też jest zabawny często  :)
  • @Tola, ja słucham z upodobaniem, ale ja jestem infantylna, to sobie mogę ;)

    Przecież nie każdy misi słuchać Szustaka, jest tyle rekolekcji i kazań w necie o na żywo, że naprawdę możesz wybrać coś na swoim poziomie.
    Podziękowali 4Ania_B Rejczel MAFJa Ida

  • Z poważniejszych kaznodziei polecono mi ojca Pelanowskiego. Też ciekawy, poważniejszy, stonowany ...

    tutaj strona facebooka z kazaniami i cytatami o. Pelanowskiego:

    https://pl-pl.facebook.com/SlowaAugustynaPelanowskiego/



    Escrivy nie słuchałam nigdy, jakoś straszne mam opory przed tym Opus Dei.
    Poza tym do tych nagrań trzeba się chyba przysiąść i śledzić napisy... chyba, że ktoś biega w hiszpańskim.
    A Szustaka czy Pawlukiewicza można słuchać przy gotowaniu ... :)

  • IdaIda
    edytowano marzec 2017

    @Tola , jest popularny bo nie tylko jest fajny, ale przepięknie mówi o miłości. O miłości Boga do nas (że Bóg kocha nas do szaleństwa), o miłości którą my powinniśmy wzbudzać w sobie względem Boga i ludzi... To jest bardzo budujące i roztapia zlodowaciałe serca.

    Poza tym w dzisiejszych czasach mnóstwo jest ludzi poranionych, pokiereszowanych przez życie, przez własne rodziny, przez swoją grzeszność...
    On tym ludziom bardzo pomaga ... daje nadzieję, porządkuje myślenie, prowadzi. Jest super człowiekiem i robi dobrą robotę.


    Słyszałaś o serii "SzustaRano"?. Dla tej serii ludziom chce się wstawać z łóżka a po obejrzeniu kolejnego odcinka chce się żyć.




  • Nie słuchałam Szustaka nigdy, bo nim przebrnęłam przez w wstępy, jakieś głupawe wideo, to już mi się odechciało. 
    Brakuje mi przejścia od razu do rzeczy.
    Tutaj sa krótkie nauki wielkopostne: https://naukicor.wixsite.com/naukiwielkopostne

    Podziękowali 1Ida
  • Malgorzata powiedział(a):
    @Ida ;
    Escrivę czytam głównie 


    Aha. O kurczę.
    Kiedy Ty masz na to wszystko czas?

  • Slucham tego co @szczurzysko i bardziej do mnie trafia niż o. Szustak. Mnie razi taki język u księdza. Ale ja stara jestem.
  • Czesc, jestem Adam i jestem grubasem. Czeeesc Aaaadaaam!...przepadam za nim. Podoba mi sie jego podejscie, jego poczucie humoru. Ciekawia mnie tematy, ktore porusza. Jest nowatorski- z nikogo nie zgapia, jest szustakowski do szpiku kosci. Po prostu robi to bez zadecia, bez napuszenia, ma duzy dystans do samego siebie. Trafia do mlodych a jest taka potrzeba, bo niestety dzieje sie tak, ze mlodziez po bierzmowaniu odplywa z Kosciola... O.Pelanowskiego uwielbiam i bardzo szanuje, duzo slucham-przy prasowaniu hehe... Ks.Piotra Pawlukiewicza tez uwielbiam, smieje sie nieraz rowno, jest kapitalny!!! caly internet jego kazan przesluchalam i zaczelam szukac swiezych konferencji, bo tresci zaczely sie powtarzac. Jeszcze ks.Nikos Skuras jest miarzdzacy, sluchalam jego rekolekcji wielkopostnych dla mlodziezy. Dla kazdego cos milego. Czesc @Cart&;Pud
    Podziękowali 3Cart Ida mamababcia
  • Malgorzata powiedział(a):
    Ida powiedział(a):
    Malgorzata powiedział(a):
    @Ida ;
    Escrivę czytam głównie 


    Aha. O kurczę.
    Kiedy Ty masz na to wszystko czas?



    Hehe prowadzę dość nudny , spokojny tryb życia 



    Rozumiem.

  • @Ida
    "Droga" Escrivy została niedawno wydana w formie audiobooka:

    Podobnie wcześniej wszystkie homilie z książki "Przyjaciele Boga" oraz jedna homilia z "To Chrystus Przechodzi".
    A także "Droga Krzyżowa".

    Oczywiście zupełnie inaczej się to odbiera niż współczesnych księży. Może wymaga więcej skupienia, ale też łatwiej (mi przynajmniej) się przy tym modlić - faktycznie rozważać te słowa i odnosić je do swojego życia.
  • edytowano marzec 2017
    Z takich łatwiejszych do słuchania - w lżejszej formie (także dla młodzieży)
    polecam ks. Stefana Moszoro-Dąbrowskiego z Opus Dei, audiobooki:
    - "Fitness Duchowy" http://www.tolle.pl/pozycja/fitness-duchowy
    - "Ale o co chodzi" http://www.tolle.pl/pozycja/ale-o-co-chodzi-cd
    - "Wielkie sprzątanie" http://www.tolle.pl/pozycja/wielkie-sprzatanie
    - "DKD Duchowy Kodeks Drogowy" http://www.tolle.pl/pozycja/dkd-duchowy-kodeks-drogowy

    Zwłaszcza ten ostatni, naprawdę świetny :)
    Można je było słuchać w Radio Józef
    Podziękowali 3Karolinka Ida Barbasia
  • @Ida - Escriva jest dla wszystkich, mozna go rozpatrywac zupelnie "bez Opus Dei". Uniwersalny i przejmujacy.
  • Malgorzata powiedział(a):

    Bardziej jako rozrywka niż rekolekcje , choć trafny tez bywa . 


    :D :D :D
    Popłakałam się ze śmiechu. Nigdy tak nie patrzyłam na Szustaka, hehe.
    Nie no, widzę, że nie tylko Szustak rozśmiesza w Wielkim Poście, ale i forum też.
    Chyba się trzeba wylogować i tak poważnie i ze skupieniem Post przeżywać, nie wiem...
    Za Escrivę się wziąć, pierwszy raz w życiu..

    W każdym razie dzięki wszystkim za podpowiedzi.

  • Szustak ma styl mówienia, który ma trafiać przede wszystkim do młodych moim zdaniem. I wydaje mi się, że głównie do ludzi poniżej 30 trafia. A i jeszcze jest dobry dla ludzi błądzących, szukających, takich trochę na uboczu Kościoła, a nawet poza nim.

    A Escriva to czysta esencja, prostota, spokój - mnie bardzo stawia do pionu. Pojedyncze zdania można godzinami rozważać. I zgodzę się z @Malgorzata - niby proste sprawy, oczywiste, a jak trudne do wypełnienia w życiu!
  • edytowano marzec 2017
    Krótkich filmików o. Szustaka nie daje rady słuchać - wlasnie ze względu na lapidarny styl, pozaczynane a nie dokończone wątki i szołmenski styl. 

    Jednak uwielbiam jego długie sluchanki, w formie audiobooków - Rozplątani, Estera, Adam, I wiele innych. Śmiesznie jest tam tez, owszem, ale zazwyczaj słuchanie kończę z płaczem i bardzo poruszona wewnętrznie. Moim zdaniem to co na FB wrzuca - to ma taki a nie inny styl ze względu na jego subskrybentów, gdzie zapewne średnia wieku jest 18 lat. 
    Jak ktoś chce sie poczuć traktowany jak dorosły to polecam bardzo te długie audiobooki o postaciach biblijnych. 
  • Szustak nie dla mnie.Za dużo megalomani za mało treści.nawet jesli to ma być kierowane do młodzieży.
    Ale zaciekawiłyście mnie tym co piszecie o Escrivo.
    Lubię kwintesencję i moc.
  • edytowano marzec 2017
    @Malgorzata i co jest na tych Paprocanach? Bo tam wlasnie moi tesciowie mieszkają :)
  • Joannna powiedział(a):
    @Ida
    "Droga" Escrivy została niedawno wydana w formie audiobooka:


    Przeczytałam, że czyta Jarosław Kaczynski :smile: 
    Podziękowali 1Hope
  • @Malgorzata ta parafia?
    Bo przy Paprach gdziesz jeszcze jakis kosciol jest. Ale parafia paprocanska to chyba ta. 
    No weeeeez nie mow ze ten proboszcz.. moze 20 lat temu byl inny ;)
  • Z racji tego że ktoś mnie kiedyś nazwał zołzą Pompejańską , Szustak zyskał sobie moją wielką sympatie zachęcając do Pompejańskiej.
    Podziękowali 1ciapek

  • Wczorajszy odcinek o grzechach. Acedia, a więc o leniuchach:





  • Przypomina mi się inna szustakowa seria o grzechach - "Siedem grzechów głównych".
    I jego genialne stwierdzenie, że "lenistwo jest brakiem miłości", zaś "lekarstwem na lenistwo jest miłość, a nie pracowitość".
    Kiedyś dla mnie to było odkrywcze, wtedy nie patrzyłam na lenistwo w taki sposób.




    Ta seria jest, powiedziałabym, w poważniejszym stylu :)



  • Niedzielny odcinek o grzechach.
    "Dewianci". Czyli o pysznych:






  • A tutaj odcinek o pysze z poprzedniej serii sprzed lat:




Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.