Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

czy są tu specjalistki od ziółek :) ?

postanowiliśmy czasem zamiast zwykłej herbary pic zioła dla zdrowia :) ale ja znam chyba tylko miętę ;) nie znam zupełnie właściwości innych dobroczynnych naparów.
Czy możecie coś polecić, co i na co?
I od razu pytacie czy ciężarna (czyli ja:)) też może je wszystkie pić?
z góry dziękuję!

Komentarz

  • Rumianek jest przyjemny w smaku.
    Podziękowali 1awia
  • Melisa, aczkolwiek dla mnie niepijalna, ale już mąż i Zosia piją chętnie.
    Podziękowali 1awia
  • edytowano marzec 2017
    Mieta nie pamietam, czy jest polecana dla ciężarnych, ale dla karmiacych nie - bo hamuje laktacje, tak jak szalwia.

    Ja jestem wielka fanka ziol, jako nastolatka bardzo sie tym ibteresiwalam, zbieralam na wsi, suszylam na strychu i przywozilam z wakacji cale torby. Teraz tylko pokrzywe susze, i dziurawiec.

    Na okraglo pijemy pokrzywe, melise, miete, rumianek i czystek. Ja to wole od zwyklej czarnej herbaty, lepiej mi smakuje po prostu.
    Pokrzywa w ciazy nieraz kobietom pomagala na anemie lepiej niz preparaty z zelazem. 

    Dla kobiet bardzo polecam przywrotnik pospolity, mozna kupic w sklepach zielarskich, w aptekach byc moze tez. Jakis specjalista kiedys powiedzial, ze gdyby kobiety stosowaly to ziolo, to dwie trzecie operacji kobiecych nie bylaby w ogole konieczna. Zaraz sprobuje odszukac watek.
    Podziękowali 4Milamama awia Agmar mamababcia
  • Polecam herbatkę mistrzowska Stefanii Korżawskiej. Jest łagodna w smaku, mogą ją pić małe dzieci, jest polecana do picia przez cały rok, nie trzeba robić przerw jak to jest z niektórymi ziołami. My pijemy ją całą rodziną w okresie zimowym, bo jest lekko rozgrzewająca. W skład wchodzi: majeranek, kminek, kwiat dziewanny, owoc głogu, anyż. Wszystkie składniki w równych proporcjach wagowych. Zaopatruję się w sklepie zielarskim lub aptece i w spożywczym :) Oczywiście jest też do kupienia już gotowa mieszanka, ale mnie taniej wychodzi kupić składniki i zmieszać.


    Podziękowali 4awia MAFJa mamababcia Aniela
  • Liscie malin, posmakowaly mi w ostatniej ciąży. 
    Podziękowali 1awia
  • Ziółka powiadacie... :)
  • Ja bardzo lubię pokrzywe, mieszam ją z macierzanka, kropla miodu i cytryny i jest pachnący łąką, pyszny napój. Taką herbatę podaje też dzieciom. Super herbatka jest ze świeżej melisy, może być cytrynowa, imbirowa, ale to latem, mięte ogrodową uwielbiam, tez świeżą zieloną, niestety nie polecana przy problemach z pęcherzykiem żółciowym więc rzadko pije.
    Podziękowali 1awia
  • My latem lubimy zimną wode z cytryną i mietą - pieknie wyglada w przezroczystym dzbanku ozdobiona kilkoma listkami miety i plasterkami cytryny. I swietnie gasi pragnienie.

    Jeszcze herbatka z kwiatow lipy jest smaczna i zdrowa, zwlaszcza z dodatkiem miodu. Do kupienia w zwyklych sklepach. Szczegolnie polecana przy przeziebieniach, dziala napotnie.
    Podziękowali 2awia celinka
  • bardzo dziekuje dziewczyny! a czy polecicie cos na zoladek?
  • Lubię kwiaty czarnego bzu, no i są dobre przy przeziębieniu :) z wyżej wymienionych smakuje mi też bardzo lipa i pokrzywa.
    Podziękowali 2awia celinka
  • Czystek, rumianek, biała morwa, pokrzywa, pietruszka, melisa. To takie podstawowe aby złagodzić zapach ziołowy polecam troche cynamonu wsypać, super tłumi zapach j posmak ziołowy.
    Podziękowali 3awia mamababcia Joannna
  • Polubilam melise z pigwa
    Popijam ale wieczorowa pora
    Mialam problemy ze snem a teraz jakby mniej

  • Aniuszka powiedział(a):
    My latem lubimy zimną wode z cytryną i mietą - pieknie wyglada w przezroczystym dzbanku ozdobiona kilkoma listkami miety i plasterkami cytryny. I swietnie gasi pragnienie.


    Do tego zestawu dodalabym jeszcze mochito 
     :D 
  • A co oprócz melisy na uspokojenie polecicie? Ostatnio mam tyle na głowie, że melisa nie pomaga ani na wyciszenie ani na sen.

    Tak w temacie - często piję czystka, lawendę, miętę (ale ostatnio tylko własną, kupna ani mi nie służy ani nie smakuje), rumianek, szałwię libańską.

    @Aniuszka do wody z cytryną i miętą polecam spróbować dodać kilka liści bazylii - daje bardzo ciekawy smak, my bardzo lubimy, może i wam posmakuje :)
    Podziękowali 1Aniuszka
  • Ja bardzo polecam zielarska firmę Kawon. Mają herbaty 100%. My zakochaliśmy się w herbacie malinowej-taka prawdziwa, niearomatyzowana smakuje inaczej zupełnie. Jeszcze polecam ich herbatę śląską i z czarnej porzeczki.
    Podziękowali 1mamababcia
  • I gdzie te herbatki można kupić.?

  • @Stephanos, pomysł z bazylią brzmi bardzo ciekawie, dzięki.

    Na uspokojenie znajoma lekarka polecała dziurawiec z miodem. Nie próbowałam, ale mój tata pije regularnie i mówi, że działa rewelacyjnie, bardzo wycisza. Koniecznie z miodem!
  • Na uspokojenie
    - kwiat lawendy
    - kwiat wrzosu
    - korzeń arcydzięgla
    - korzeń kozłka
    - dziurawiec
    - szyszka chmielu
  • Polecam tez rozeniec gorski zamiast kawy
    Jest dostepmy w tabletkach.w proszku.jako hetbatka.
    Podziękowali 1mamababcia
  • Wrzucę tutaj może komuś się przyda link do mieszanek ziołowych ojca Klimuszko
    http://www.ziolowaapteka.pl/pl/i/Mieszanki-ziolowe-wg-o.-Klimuszko/21

    Podziękowali 1celinka
  • Pijecie herbatę z miłorzębu japońskiego? Ostatnio kupiłam liściastą, ale kolor ma bardzo słaby i smak również. Może źle zaparzam?


  • Miłorząb łykam w tabletkach, bo z pamięcią krucho. ;)

    A z herbatek polecam pietruszkową. :smiley:  
    Całkiem serio. Gotuje się kilka gałązek przez ok. 8-10 min., lekko studzi, dosmacza miodem i cytryną. Pyszna i bardzo zdrowa. 
    Piję regularnie pokrzywę (też z miodem i cytryną lub wit. c) oraz herbatę zieloną. Czasami zaparzam mieszankę z czystkiem.
    Niedługo maj, znowu będę suszyć własną pokrzywę z okolicznych czystych poletek i rowów. :smiley: 

  • a ja polecam rooibos  ale firmy astry bo ten z biedronki mi nie smakuje
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.