Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Redditio Symboli W Gliwicach

edytowano marzec 2017 w Arkan Noego
Serdecznie Was zapraszam na nieszpory we wtorki i piątki do gliwickiej Katedry, gdzie nasza wspólnota będzie wyznawać wiarę w ramach etapu na Drodze, jaki teraz przeżywamy, czyli Redditio.

Czym jest Redditio ?
Etap,  w czasie którego poszczególni bracia ze wspólnoty  w oparciu o Credo mówią o tym, co Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty zrobili w ich życiu, jakie wydarzenia przywołały ich do Kościoła i czym ten Kościół teraz dla nich jest.
To bardzo poruszające świadectwa działania Boga w życiu zwykłego "Kowalskiego" :)




«1

Komentarz

  • Dopiszę tylko, że zaczynamy od przyszłego tygodnia (13.03) nie we wtorek, tylko WYJĄTKOWO w poniedziałek, bo we wtorek w katedrze jest bierzmowanie.
    Podziękowali 1MamaMika
  • edytowano marzec 2017
    Podłączam się pod wątek :)

    W Krakowie także odbędzie sie w najbliższym czasie uroczyste wyznanie wiary mojej wspólnoty, w parafii NMP z Lourdes, przy ul Misjonarskiej 37. 

    Terminy:
    Uroczyste Nieszpory - 14, 21, 28 marca; 4 kwietnia, godz 20.45
    oraz w trakcie mszy św w niedziele o godz 15.00 -  19, 26 marca i 2 kwietnia, 

    Serdecznie zapraszamy! 
  • edytowano marzec 2017
    szkoda,że to tak daleko...
    a może wiesz, kiedy Ty ;)  @Cart&Pud
  • U nas ( Poznań) tez Bracia zaczynają.
    pójdę się naładować.
    To wspólnota w której są Budzy i Litza.
    Cart,dzieki za wątek i zaproszenie.
  • @matka6 jeszcze nie wiem, ale będę prosić o ustalenie terminu ze względu na moją wyjściową wspólnotę, bo chcą przyjechać. :)

  • edytowano marzec 2017
    Mogę robić za dodatkowy budzik - zadzwonię i będę upierdliwie Cię nękać, aż wstaniesz ;)


    Ps: Fernando obiecał, że specjalnie dla Ciebie powie, że pochodzi z rodziny katolickiej :)


  • Oo, event się szykuje :)
  • ja miałam w niedzielę, więc wiedziałam z wyprzedzeniem
  • edytowano marzec 2017
    Mam już termin - 23.03 godz. 18.45 czyli we czwartek za tydzień.
    Zapraszam! :)
    Podziękowali 1MamaMika
  • We Wrocławiu we wtorki i czwartki o 20.00 na zmianę: wtorek na  ul Sudeckiej, czwartek ul Borowska. 
  • Super! :)
  • Oczywiście :)

  • Szkoda, że nie dołączymy :( W czwartek mamy egzaminy w Stolicy. 
    @Cart&;Pud , możesz wyjaśnić symbolikę mozaiki z plakatu/zaproszenia?
  • edytowano marzec 2017
    Znam tylko znaczenie tego głównego motywu - langusty na palmie.

    ks. Dutko pisze o niej tak:

    Na fragmencie chrześcijańskiej mozaiki z IV wieku z Akwilei widnieje na palmie langusta – duży jadalny rak morski. Ta mozaika przedstawia scenę nigdzie w przyrodzie niewystępującą: raka, który zamieszkuje na drzewie palmy. Co wspólnego z chrześcijaństwem ma rak mieszkający na palmie?

    W ten sposób chrześcijanie chcieli pokazać pewną prawdę o kondycji człowieka. Tak jak niemożliwe jest, by langusta wspięła się na palmę, tak nie jest możliwe, by człowiek o własnych siłach, bez łaski  Boga, mógł czynić dzieła, które świadczą o pokonaniu śmierci.

    Langusta na palmie oznacza, że kto ma wiarę, ten jest świadkiem, iż możliwe jest to, co po ludzku niemożliwe. Człowiek nawraca się, niewierny mąż wraca do żony, alkoholik przestaje pić, wrogowie sobie wybaczają, małżeństwa w kryzysie doświadczają rozkwitu miłości…

    A palma? Ciągle pokorna, posłuszna i zwycięska, a jej liście nie więdną, są zawsze zielone…


    Dodam tylko, że liść palmy jest symbolem 12 artykułów Credo a także jest znakiem męczeństwa.
    Nigdzie nie znalazłam natomiast wyjaśnienia pozostałych elementów mozaiki. No przesadziłam. Nigdzie w necie. ;)

  • Nas też nie będzie,  jaka szkoda. 
  • "tak nie jest możliwe, by człowiek o własnych siłach, bez łaski  Boga, mógł czynić dzieła, które świadczą o pokonaniu śmierci"

    Jak dla mnie to Himalaje. Ale miło poczytać :)
  • Wysyłam siostrę :) Sama bym przyjechała.Dopiero co niedawno wróciliśmy ze śląska.Szkoda
    Podziękowali 1Cart
  • Poznań
    Trwa wyznanie wiary w dwoch parafiach. 
    W poniedziałek i czwartek o 19.45 na Fredry. 
    We wtorek i piątek o 19.30na Górczynie. 
    Polecam. 



  • W Szczecinie i Stargardzie również
  • Uroczyste wyznania wiary  nadal trwają!

    Z całego serca zapraszam :)
    Na wyznania do mojej wspólnoty i do wszystkich innych  - zwłaszcza teraz, w Wielkim Poście, kiedy szczególnie zmagamy sie z własnymi słabościami - dobrze jest posłuchać o zwycięstwie Jezusa Chrystusa nad śmiercią i grzechem - w konkretnych historiach zwyczajnych ludzi. 
  • Planuję być  w piątek w Poznaniu
  • W zeszły czwartek nasi przyjaciele i katechisci byli w Poznaniu na wyznaniu wiary Litzy. Pojechali na Credo kuzyna a tu niespodzianką jeszcze :)
  • @Cart to dziś? napiszesz trochę jak to wygląda?
  • Pamiętaj o tym, żeby na znak pokoju całować w dwa policzki, a nie w trzy ;)
    Podziękowali 1Cart
  • Dziś! :)
    Wspólnota, która będzie wyznawać wiarę jest wprowadzana do kościoła w procesji z krzyżem, reszta stoi w ławkach i siada po rozpoczęciu nieszporów i modlitwie celebransa.
    Są nieszpory, krótka homilia a potem losowane są 4-5 osób, które kolejno wychodzą na środek i w oparciu o artykuły Credo mówią o swoim doświadczeniu Boga i Jego miłości.
    Każdy podchodzący najpierw klęka przed prezbiterem, który dokonuje obrzędu zwanego effatha, następnie odmawia specjalną modlitwę nad wylosowanym.
    Potem zakończenie nieszporów, śpiew i koniec :)

    Zaczynamy o 18.45, wszystko trwa ok.1,5 - 2 godzin.

    No i oczywiście ponawiam zaproszenie :)
  • Maciek_bs powiedział(a):
    Pamiętaj o tym, żeby na znak pokoju całować w dwa policzki, a nie w trzy ;)
    :smiley: 
  • ale jak jest losowanie, to nie wiadomo czy padnie na Ciebie? czy to takie ustawione losowanie?;)
  • edytowano marzec 2017
    Losowanie jest prawdziwe, tylko niektórzy wiedzą, że danego dnia ich imiona znajdą się w worku ;)

    Edytuję, żeby nie było, że ja taka wyjątkowa ;)
     Prosiłam o ustalenie dnia ze względu na rodzinę, która przyjedzie z Bielska i wspólnotę, która przyjedzie z Krakowa.
    Podziękowali 1Hope
  • Pewnie juz po; )
  • Już po :)
    Ale przeżycie!
    Podziękowali 3DaddyPig Milamama balum
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.