Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kot -miał ktoś taki problem

Mój kotek zachorował na jelitówkę ,po zastrzykach zrobił mu się ropień który pękł i się rozlał , dziurę miał na 5 cm . Dostał antybiotyk na dwa tygodnie i zalecenie przemywania i chodzenia z otwartą raną żeby się szybciej goiła. Wczoraj po tygodniu na ranię zrobił się twardy strup i myślałam że będzie dobrze. Przez noc pewno go zdrapał , wszystko odeszło że skórą , rana ma znów 5 cm, znacie jakieś sposoby na gojenie i szybkie zasychanie takich ran. Sączy mu się z tego ropa nie dość że muszę pilnować dzieciaków żeby po głaskaniu go zawsze myły ręce to jeszcze gdzie się nie położy to wszędzie zostawia plamy. Kot domowy nie wychodzący pers co utrudnia zadanie ,bo opatrunki nie trzymają się przez długą sierść.

Komentarz

  • Może wygolić wokół rany, żeby się opatrunki trzymały.
    Podziękowali 2Kika39 Nika76
  • edytowano marzec 2017
    kot ma dalej stan zapalny, po dwóch tygodniach jednak sączy się ropa.

    A ma wygolone wokół rany tak, żeby włosy nie przeszkadzały ?

    Ja bym mu kołnierz ubrała, wtedy nie lizałby rany.
    Bez weta się nie obejdzie, znowu antybol w zastrzyku i kremie na ranę, płukanie rany, kontrole.

    Nie wiem, może dziewczyny jeszcze coś doradzą, ale z doświadczenia z moimi 5 kotami było tak.

    edit. sama siebie cytowałam edytując wypowiedz ;)
    Podziękowali 1Kika39
  • edytowano marzec 2017
      tak to wygląda , antybiotyk ma działać jeszcze tydzień.

    Podziękowali 1Karolinka
  • Nie za bardzo wiem jak go ogolić i tam odstaje jeszcze sporo takiej wiszącej skóry niewiem czy to obciąć ? Weterynarz jak dzwoniłam to powiedział żeby przemywać, antybiotyk jeszcze działa i że ma być dobrze. Tylko ja tego jakoś nie widzę :/
  • skontroluj u weta
  • moje miały wygolone do skóry, no może z 2mm zostawione, a wet nie wygolił ?
  • a jak robisz to przepłukiwanie ropnia ?
  • Nie nic nie golił , dał do przepłukiwania sól fizjologiczną w takiej butli jak kroplówka i tam jeszcze wstrzyknął antybiotyk .Dzwoniłam teraz nie ma go do końca tygodnia, wysłałam zdjęcia mmsem to według niego wygląda to dobrze i mam przestać płukać żeby siadł strup i zabezpieczyć ranę ,ciekawe czym
  • edytowano marzec 2017
    jak zabezpieczyć to jedynie kołnierz, żeby kot nie lizał rany

    u nas to przemywanie to wyglądało tak, że strzykawkę wtykam  do ropnia i wstrzykuję trochę płynu, lekko uciskam i masuję ropień i  delikatnie wyciskam zawartość ropnia, tak robię kilka razy raz po raz, aż nie wypływa ropa tylko ten płyn do przemywania

    tak robię dwa razy dziennie, zazwyczaj strup sam w nocy się robił, ale wtedy trzeba wyczuć, czy jest tam jeszcze ropa i czy ropień ponownie się nie napełnia

    z moim kotem było najgorzej kiedy pękł ropień, były przetoki, ktoś życzliwy chciał pozbawić kota ogona :(



    wokół rany obetnij krótko nożyczkami
    @Kika39 to naprawdę nie wygląda żle :)




    Podziękowali 2Kika39 Nika76
  • @Kika39 ta rana na zdjęciu nie wygląda aż tak źle, uwierz mi:) Możesz skrócić trochę sierść w okolicach rany. Jeśli wet zalecił zaprzestania płukania to bym się do tego zastosowała (on wie jaki lek podał i kiedy można się spodziewać poprawy). Wiem ze to trudne ale spróbuj przekonac dzieci żeby przez kilka dni powstrzymały się od głaskania:) 

    Podziękowali 3Karolinka Kika39 Nika76
  • edytowano marzec 2017
    Dzięki dziewczyny , myślałam że to źle wygląda , pierwszy raz mam do czynienia z ropniem ,kotek ma dopiero 7 miesięcy  :) Jestem spokojniejsza. Spróbuje kołnierz zrobić i obciąć sierść mu trochę 
  • Mój kot z gorszej rany wyszedł nawet bez antybiotyku, oceniseptem tylko psikaliśmy.
    Podziękowali 1Nika76
  • kołnierz weź kup w zoologicznym, szkoda nerwów, kot będzie próbował go zrzucić , zdrapać itd
  • edytowano marzec 2017
    @Kika39  - Zamiast opatrunku proponuję ubranko pooperacyjne albo kołnierz
    Rana nie wygląda tragicznie, ja bym przepłukiwała solą jak radził wet i co jakis czas octeniseptem
    Wygolić na ile się da - u persa futro ważne, ale po takiej rance i tak będzie do niczego

    Jeśli założysz ubranko albo kołnierz-co jakiś czas trzeba zdjać, żeby kot mógł zjeść i umyc sie (mycie jest dla kota bardzo ważne). Najlepiej wtedy obserwować, żeby nie zaczął wylizywać ranki. I potem znowu kołnierz.

    Podziękowali 1Kika39
  • A - i skóry wiszącej nie ruszaj, nie odcinaj.

    Podziękowali 1Kika39
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.