Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Rocznica Pierwszej Komunii.

Za miesiąc mamy uroczystość rocznicy Komunii. Zastanawiam się jak Wy takową obchodzicie? Chciałabym tym razem tylko z mężem i dziećmi, nawet bez dziadków....

Podziękowali 1monika5

Komentarz

  • U nas akurat to się zbiega z przyjazdem szwagra ze szwagierką, więc zaprosiłam jeszcze jedną szwagierkę (+ moi rodzice) i będziemy świętować - rano rocznicę, a po południu urodziny mojego męża :)
    Podziękowali 1kiwi
  • Generalnie nie myślałam też wcale, żeby z tej okazji były prezenty, no ale jednak pod wpływem sąsiedniego wątku o Bibliach dla dzieci zakupiłam jedną, którą chcieliśmy kupić rok temu, ale liczyliśmy na to, że córka może dostanie od kogoś na Komunię - więc wręczymy ją przy tej okazji i wprowadzimy zwyczaj regularnego czytania (w adwencie czytaliśmy codziennie i to było super, ale potem jakoś zanikło...)
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • a jak obchodzą taką rocznicę dzieci co szły do wczesnej komunii indywidualnie lub w małej grupie?
  • odnośnie wczesnej Komunii - to starszy "podczepił" się pod Mszę rocznicową zwykłych u nas w parafii - syn sąsiadów był wtedy - więc nie czuł się osamotniony
    kolejny - po roku była Msza dla całej grupy w nowej parafii księdza który ich przygotowywał (i Komunia i Msza rocznicowa nie w naszej parafii)
    ale rocznicę "obchodziliśmy" właśnie tylko (aż) będąc na bardziej uroczystej Mszy Św
    i tyle
  • Prezenty nie wchodzą w grę. Mam ochotę na obiad w restauracji, bo tydzień po rocznicy Komunii mamy rocznice ślubu. 
  • W naszej parafii jest specjalna Msza św dla dzieci rocznicowych - przychodzą w strojach komunijnych. Ale nie ma natłoku gości czy prezentów. U nas przyszła najbliższa rodzina: dziadkowie i chrzestni, zrobiłam bardziej uroczysty obiad, posiedzieliśmy, pogadaliśmy. Takie spotkanie rodzinne :)
    Podziękowali 1kiwi
  • U nas w parafii specjalna Msza sw.dzieci w albach komunijnych (to nic ze troche krotkich... :smile: )
    Jest tez zawsze organizowana calodniowa klasowa pielgrzymka do sanktuarium Maryjnego dzieci z rodzicami.
    W domu jakos szczegolnie nie obchodzimy.
  • Mszę mamy specjalną, młody w albę nie wejdzie, więc w garniturze pójdzie.
    Pielgrzymka była - po Pierwszej Komunii, byliśmy w Pasierbcu. Tamtejsza droga krzyżowa nawet w czerwcu robi kolosalne wrażenie. 
  • kiwi powiedział(a):
    Prezenty nie wchodzą w grę. Mam ochotę na obiad w restauracji, bo tydzień po rocznicy Komunii mamy rocznice ślubu. 
    a my - tydzień przed :)
    w maju to u nas w ogóle co weekend to okazja
    Podziękowali 2Anna78 kiwi
  • U nas też tydzień przed rocznicą komunii nasza rocznica :) W tym roku dzieci mają rocznicę dzień po uroczystości I Komunii w naszej parafii. Będzie kościół pięknie przybrany.   A zaczynamy maj Bieżmowaniem naszej najstarszej córy. :)
  • ja juz jestem zestresowana.. minely imieniny wspolnej chrzesniaczki i wiem ze nie odpuszca rodzice ;-)zaraz moja mama ma urodziny, zaraz 1go maja chrzesniak wspolny ma urodziny,4tego Tosia imieniny 14moj chrzesniak urodziny pierwsze,18 chrzesniaczka urodziny.. jeszcze15tego mama imieniny.. no gesto.. gesto.. a wydawalo sie ze jakos to porozkladane jest. bie jest!
  • nie świętujemy rocznic Wczesnej Komunii, ale wspominamy  w Wielki Czwartek ( czworo ma wówczas rocznicę) ten dzień i obliczamy ile to już lat...
    Piotr szedł w trybie zwykłym i teraz w maju będzie miał rocznicę w parafii. No i ok...
    Podziękowali 1Aneczka08
  • edytowano kwiecień 2017
    Bardzo Wam dziękuję za wypowiedzi . Nie mogę się już doczekać.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.