Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Protest pod sejmem w zwiazku z nauczaniem indywidualnym.

Źródło jest jakie jest, ale w GW piszą, ze ministerstwo kombinuje przy rozporządzeniu dotyczącym kształcenia dzieci z orzeczeniami, co w rezultacie doprowadzi do likwidacji nauczania indywidualnego w szkole. Temat dotyczy jednego z moich dzieci, które w szkle ogólno dostępne ma nauczanie indywidualne włączające , co w jego przypadku świetnie się sprawdza.
Znalazłam tekst tego rozporządzenia i nie umiem sie zorientować, czy faktycznie zostanie to zlikwidowane?
http://legislacja.rcl.gov.pl/docs//501/12297451/12427590/12427591/dokument284579.pdf
cały proces legislacyjny:
http://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12297451/katalog/12427590#12427590
Protest ma być w środę o 10-tej pod Sejmem, tylko oczywiście kto to organizuje? Strajk Kobiet. 
Doświadczenia z pania Zalewska ws ED są jakie są :(

Komentarz

  • Jeszcze jest informacja, ze bedzie obcięta subwencja na dzieci z orzeczeniami?
    Podziękowali 1jan_u
  • UlaUla
    edytowano maj 2017
    Doczytałam, ze w nowym rozporządzeniu po prostu znikł paragraf 5.2 poprzedniego rozporządzenia w którym było o nauczaniu indywidualnym na terenie szkoły. Nie sadzę, zeby stało sie tak przez omsknięcie paluszka.
  • Nie wiem czy oni myślą że 500+ przysłoni te wszystkie przewałki.
    Przecież ludzie widzą co się dzieje. 
    Następna władza nie odbierze 500 na dzień dobry ale za to szczegółowo wykaże takie kwiatki i ludzie ich poprą.

    Muszę doczytac o tej obciętej subwencji dla dzieci z orzeczeniami , ale z komórki coś mi się link nie ładuje.
    Podziękowali 2Aneczka08 Rogalikowa
  • Dla Szymona akurat NI na terenie szkoły jest bardzo dobrym  rozwiązaniem. Dla nas rodziców też. Zanim miał diagnoze, nauka w klasie razem z innymi dziecmi była bardzo mało efektywna. Teraz w planie ma 8 godzin NI, i pozostałe 26 godzin lekcji z cała klasa. Socjalizuje sie wystarczająco, a na lekcjach indywidualnych  uczy się znacznie skuteczniej, może poprawiac klasówki itp. Pytanie, co w zamian. Szkoła tak czy inaczej chętnie by się go pozbyła, dla jego "dobra" oczywiście, wysłała do szkoły integracyjnej itp. Rozumiem, ze wtedy powinien miec nauczyciela wspomagającego - ale myślę, ze bylo by to trudniejsze do zorganizowanai w tej akurat szkole. 
  • @Tola o ed bili się głównie konserwatyści.  O bierność ws. ochrony życia też. Oczywiście że czesc osob ma hamulce, by atakować rząd, ale tak jest zawsze przy silnej polaryzacji opinii społeczeństwa 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.