Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Są tu Margaretki?

Jak w temacie.

Mam przekonanie, że powinno się tworzyć. Niekoniecznie gdzieś zgłaszać, ale choćby tu. 

Jest ktoś chętny? 
Podziękowali 1Elżunia
«1

Komentarz

  • Ja już mam dwie, ale jak będzie brakowało, możesz mnie wziąć pod uwagę w ostateczności.
    Podziękowali 1Berenika
  • Doczytałam, że może być jedna osoba.

    MARGARETKĘ mogą tworzyć pojedyncze osoby lub rodziny. Ważne jest to, aby w każdy dzień tygodnia ktoś się modlił za danego kapłana. Symbolem Apostolatu MARGARETKA jest kwiatek o siedmiu płatkach symbolizujących siedem dni tygodnia. W centrum kwiatu wpisuje się imię i nazwisko kapłana, zaś na siedmiu listkach kwiatowych imiona i nazwiska siedmiu osób (lub nazwiska rodzin), które składają Bogu przyrzeczenie dożywotniej modlitwy - każda osoba (lub rodzina) w jednym określonym dniu tygodnia za konkretnego kapłana.


    Ale gdyby stworzyć siódemkę, byłoby lepiej.

    Jutro spotkam kilkoro pobożnych ludzi, może kogoś namówię?
    Podziękowali 1mamababcia
  • Ja też mam:)
    Podziękowali 1Berenika
  • Berenika powiedział(a):
    Doczytałam, że może być jedna osoba.

    MARGARETKĘ mogą tworzyć pojedyncze osoby lub rodziny. Ważne jest to, aby w każdy dzień tygodnia ktoś się modlił za danego kapłana. Symbolem Apostolatu MARGARETKA jest kwiatek o siedmiu płatkach symbolizujących siedem dni tygodnia. W centrum kwiatu wpisuje się imię i nazwisko kapłana, zaś na siedmiu listkach kwiatowych imiona i nazwiska siedmiu osób (lub nazwiska rodzin), które składają Bogu przyrzeczenie dożywotniej modlitwy - każda osoba (lub rodzina) w jednym określonym dniu tygodnia za konkretnego kapłana.


    Ale gdyby stworzyć siódemkę, byłoby lepiej.

    Jutro spotkam kilkoro pobożnych ludzi, może kogoś namówię?
     Z tego tekstu wynika,że nie może być jedna osoba. Musi być 7 osób albo rodzin.
    Każda z osób lub rodzin ma jeden dzień na modlitwę za danego kapłana.
    Chodzi o to,że może być 7 osób zamiennie całych rodzin a nie pojedyncza osoba 7 dni.
  • tak tak, 7 osób musi się zebrać (zamiennie małżeństwa, rodziny) - żeby cały tydzień zapełnić
  • ja mam 4, więc na kolejne już się raczej nie piszę ;)
  • Ja bym sie pisała

    Podziękowali 1Berenika
  • Ja ma już 5. Bardzo polecam, ale na więcej się nie zdobędę.
  • Właśnie mnie to przeraża. ale z drugiej strony - teraz dopiero zrozumiałam - jeden dzień w tygodniu. To nie tak dużo. 
  • edytowano maj 2017
    Malgorzata powiedział(a):
    Podziwiam Was za systematyczność i wytrwałość w takich kręgach modlitewnych 


    Ja się raczej modlę kompulsywnie  :#
    Tymczasem systematyczności brak.

    Ale za tydzień prymicje. U nas w parafii. Patrzę na diakona i myślę, ile to będzie pokus. Jaka ciężka może być służba. 

    A jednocześnie tak potrzeba dobrych księży.

    Ci, którzy są teraz, starzeją się. Ktoś ich musi zastąpić. 

    "Pomrzecie w swoich grzechach, jak wam zabraknie kapłanów." - taki cytat z kazania w podczas liturgii wielkiego czwartku.

    Mówiono mi, że w tym roku w Krakowie wyświęcą 10 księży. Za rok ma być 20, ale siwy ksiądz mówił mi też, że w jego roczniku było ich 60.


    Taką czuję potrzebę. 


    Podziękowali 1Basja
  • Ja mam 5 i widzę owoce tej modlitwy.
  • Ja też z systematycznością nie mam wiele wspólnego. Ta modlitwa mnie jakoś mobilizuje, bo widzę potrzebę. Założyłam sobie, że lepiej krótka modlitwa, ale systematyczna, niż długa. Do tych księży, do których mam kontakt, staram się też wysłać życzenia w Wielki Czwartek. Ostatnio jeden się bardzo zdziwił i ucieszył, że jeszcze się modlę. Mówił, że zastanawiał się czy te Margaretki po tylu latach nadal działają.
    Podziękowali 3Berenika Aszna Anna78
  • W Poznaniu w tym roku trzynastu, ale diakonów tylko 6! Czyli za rok będzie tylko 6 neoprezbiterów, jeszcze 10 lat temu, gdy mój kolega z liceum był święcony, było ich dobrze powyżej 20...
  • dla mnie jest to w tym momencie jedyna systematyczna modlitwa ;) nie jest długa, a myślę, że potrzebna
  • U nas 5 diakonow 
  • ja także mam 4   . Jerzego , i 2  Piotrów    i wojciecha
    dodatkowo modle sie codzienie   o powołania  naleze do tak zwanej grupy  przyjaciele paradyza http://www.paradisus.pl/index.php/zadania-przyjaciol-paradyza

    Podziękowali 1Berenika
  • Jest taka specjalna modlitwa i koronka pokoju, czyli Wierzę, 7 Ojcze nasz, 7 Zdrowaś i 7 Chwała.
  • Aha i tak, raz w tygodniu.
  • edytowano maj 2017
    Mam 3  i jestem w trakcie zakładania kolejnej. Coś pięknego bo kapłani omadlają też swoje Margerytki :) Widzę owoce tej modlitwy i zachęcam bardzo. :)
  • ola_g powiedział(a):
    Mogę prosić łopatologicznie? Modlę się z 6 innymi osobami, każdy z nas 1 dziesiatką różańca raz w tygodniu?
    Raz w tygodniu. Za jednego konkretnego. Są specjalne modlitwy proponowane lub wybierasz własną. 
  • Jedna z proponowanych:

    Modlitwa za Kościół i Kapłanów św. siostry Faustyny Kowalskiej (Dz.1052) + koronka do Miłosierdzia Bożego

    O Jezu mój, proszę Cię za Kościół cały, udziel mu miłości i światła Ducha swego, daj moc słowom kapłańskim, aby serca zatwardziałe kruszyły się i wróciły do Ciebie, Panie. Panie, daj nam świętych kapłanów, Ty sam ich utrzymuj w świętości. O Boski i Najwyższy Kapłanie, niech moc miłosierdzia Twego towarzyszy im wszędzie i chroni ich od zasadzek i sideł diabelskich, które ustawicznie zastawia na dusze kapłana. Niechaj moc miłosierdzia Twego, o Panie, kruszy i wniwecz obraca wszystko to, co by mogło przyćmić świętość kapłana – bo Ty wszystko możesz. Amen.


  • Inna proponowana:

    Modlitwa za Kapłanów opracowana na podstawie modlitwy papieża Pawła VI,

    + koronka z Medziugorja - „Wierzę” oraz 7 razy („Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo”, „Chwała Ojcu”).

    O Jezu Boski Pasterzu, który powołałeś Apostołów, aby uczynić ich rybakami dusz ludzkich, Ty, który pociągnąłeś ku Sobie ks. ...(imię kapłana).... uczyń Go Swoim gorliwym naśladowcą i sługą. Spraw, aby dzielił z Tobą pragnienie powszechnego zbawienia, dla którego na wszystkich ołtarzach uobecniasz Swoją Ofiarę. Ty o Panie, który żyjesz na wieki, aby wstawiać się za Twoim ludem, otwórz przed Nim nowe horyzonty, by dostrzegał świat spragniony światła prawdy i miłości; by był solą ziemi i światłością świata. Umacniaj Go Twoją mocą i błogosław Mu.

    Święty ...(imię patrona) …, którego imię nosi ks. ...(imię kapłana)... Twojej szczególnej opiece polecam Go dzisiaj. Proszę Cię, abyś wstawiał się za Nim przed Bogiem i pomagał Mu we wszystkich potrzebach. Spraw, aby dochował Bogu wierności i owocnie pracował dla Jego większej chwały. Maryjo strzeż Go przed wszelkim złem. Amen.


  • Ruch osób modlących się za kapłanów „Le Mouvement des Marguerites” został założony w Kanadzie w 1981 roku przez panią profesor Louise Ward, przy aprobacie miejscowego biskupa. Tam też powstały pierwsze Margaretki. Zatem źródłem ogólnych zasad są kanadyjskie wytyczne.

     

    1. Cele Apostolatu:
    • modlitwa za wybranego kapłana
    • troska o jedność kapłanów ze swoim biskupem i między sobą
    • współpraca między kapłanami i świeckimi
    • wspieranie powołań do kapłaństwa i życia zakonnego
  • W Apostolacie Margaretka istnieje duża dowolność w wyborze modlitw. Louise Ward stwierdziła: „Każdy ‘płatek’ może modlić się w sposób, który najlepiej mu odpowiada, każdy na swój sposób. Ruch nie oferuje specjalnej formuły”. I podobnie: „Każdy człowiek jest niepowtarzalny. Każdy liść z drzewa jest wyjątkowy;  każdy płatek śniegu, kropla wody, ziarnko piasku są wyjątkowe. Więc każdy znajdzie unikalny sposób. Bóg nie tworzy kopii. Różnorodność jest chwałą Ojca”. Zatem istnieje dowolność w przyjmowaniu modlitw przez różne Margaretki. Szanując wytworzoną przez lata praktykę, proponujemy modlitwę „O Jezu Boski Pasterzu…” oraz (według ustalenia przez grupę): dziesiątek Różańca lub Koronkę Pokoju lub Koronkę do Miłosierdzia Bożego lub inną modlitwę.
  • Rozmawiałam dziś z ludźmi pobożnymi.

    Trzy osoby zgłosiły mi się, ja czwarta. I doszliśmy do dwóch margaretek, które potrzebujemy stworzyć.

    Jedna za diakona, który będzie księdzem za tydzień. Ma na imię Paweł.

    Druga za naszego opiekuna. Ks. Rafał.


    Osoby chętne proszę o zgłaszanie się do konkretnego imienia.







  • Jestem w margaretce gdzie każdy ma specjalną modlitwę za kaplanow i koronkę do Milosierdzia Bożego raz w tygodniu.
    Znam takie,gdzie się jedna dziesiątkę odmawia.
    Zależy jak się umówicie w danej margaretce.
    Podziękowali 1Berenika


  • Kto da więcej? Z siebie? :)
  • @MonikaN ;

    Wpisałam Cię do diakona.

    Jestem bliska kompletu. Chciałabym, żeby dostał deklarację od nas w dniu prymicji. 
  • Czekam na zgłoszenia...


    Dla diakona wolna już tylko środa.

    Dla ks. Rafała są też inne dni.
  • Jestem z mezem w jednej margaretce, szykuje sie nam druga.
    Dla mnie to byla przede wszystkim mobilizacja do tego, zeby w moj dzien, kiedy modle sie za ksiedza (dzien powszedni) isc na Msze do kosciola i w spokoju sie pomodlic. Jakos bez margaretki ciezko bylo.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.