Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

maltańczyki hodowla

chcemy pieska, maltańczyka. Szukam sprawdzonej hodowli. Ktoś cos?

Komentarz

  • szukam intensywnie. Ale to z dobrych hodowli zaczynają sie od 3000. Nie wiem czy mnie stać.
  • andora powiedział(a):
    szukam intensywnie. Ale to z dobrych hodowli zaczynają sie od 3000. Nie wiem czy mnie stać.
    To raczej jakiego  kundelka przygarnij, niż szukaj "maltańczyka" za połowe ceny. Bo możesz trafić na prwie-niemal-tużtużobok-leżał przy maltańczyku.
    Zbyt wiele znam sytuacji z pseudohodowlami :(
    Podziękowali 1DaddyPig
  • no właśnie nie mam zamiaru kupować z pseudohodowli. Ale tez cena mnie dobiła. Kundelka nie chce bo musimy mieć pieska z włosami. Ehhhh, może sprzedam auto.
  • pies z dobrej hodowli musi kosztować. Poważny hodowca dba o swoje psy, leczy w razie konieczności, karmi odpowiednimi karmami itd. Żeby właściciel dostał uprawnienia hodowlane musi zaliczyć z psem kilka wystaw na których pies otrzyma odpowiednie oceny (chodzi o to żeby dopuszczać do rozrodu tylko osobniki zdrowe i o odpowiednim uosobieniu) - a to też niestety kosztuje. Prawdziwa hodowla to raczej hobby niż źródło zarobku, w przeciweństwie do pseudohodowli. Oprócz tego ze wspierasz ludzi często znęcających się nad zwierzętami to jeszcze kupujesz kota w worku. Tam np nikt nie kontroluje czy krzyżuje matke z synem, czy siostrę z bratem, co skutkuje często chorobami i problemami z psychiką psa.
    Podziękowali 2kociara Sylwunia
  • andora powiedział(a):
    no właśnie nie mam zamiaru kupować z pseudohodowli. Ale tez cena mnie dobiła. Kundelka nie chce bo musimy mieć pieska z włosami. Ehhhh, może sprzedam auto.
    Prawdopodobnie chodzi o alergię?
    Nie jestem specem, ale z wiarygodnych źródeł wiem, ze to chwyt marketingowy - włosy-sierść. Podobno uczulają tak samo. Może podrąż bardziej, np na psim forum dogomania
    Bo kociarze na takie teksty "jak najmniej alergizująca rasa" reagują czkawką ze smiechu
    Możliwe, ze jest tak jak u kotów-uczula nie siersć, a białko znajdujace się na tej sierści. I nie ma znaczenia-włos, siersć, wełna-biologicznie to to samo

  • No i sprawdziłam u mojego guru biol-wet 
    To bzdura i legenda mająca uwiarygadniac ceny i modę 
    Maltannczyk, york ,pudel iTP mogą uczula dokładnie tak samo jak kaukaz, husky i wszystkue inne rasy
  • Z czystym sumieniem polecam hodowlę naszych znajomych Białe Damy. Należy ona do ZHPR a nie do ZKwP, ale nie jest to żadne pseudo!! Rodzice posiadają uprawnienia hodowlane i psiaki z Białych Dam systematycznie uczestniczą w wystawach. Pieski są zadbane, hodowcy pozostają w kontakcie z nowymi właścicielami :smile: 
    Szczeniaczki przebywają w domu, w super warunkach. Można zobaczyć na fb ich stronę i poczytać opinie zadowolonych klientów :smiley: 
    https://www.facebook.com/Białe-Damy-Hodowla-Maltańczyków-144709965897538/
    Podziękowali 1andora
  • Stokrotka powiedział(a):
    Z czystym sumieniem polecam hodowlę naszych znajomych Białe Damy. Należy ona do ZHPR a nie do ZKwP, ale nie jest to żadne pseudo!! Rodzice posiadają uprawnienia hodowlane i psiaki z Białych Dam systematycznie uczestniczą w wystawach. Pieski są zadbane, hodowcy pozostają w kontakcie z nowymi właścicielami :smile: 
    Szczeniaczki przebywają w domu, w super warunkach. Można zobaczyć na fb ich stronę i poczytać opinie zadowolonych klientów :smiley: 
    https://www.facebook.com/Białe-Damy-Hodowla-Maltańczyków-144709965897538/
    Ale nie są zrzeszeni w FCI.
    Ten twór powstał na fali nowych przepisów w myśl których każde stowarzysxenie posiadające osobowość prawną może wydawać swoje dokumenty.
    Do takiej hodowli psy kupisz tylko z podobnej hodowli. Nikt z hodowli zrzeszonej w FCI nie sprzeda psa do "hodowli" spoza FCI.
    Nie przeczę, że psy zadbane i kochane.
    Ale to akurat nie świadczy to tym czy hodowla to hodowla czy pseudo hodowla. 
    Ja nie polecam takich
  • edytowano maj 2017
    To pierwszy raz słyszę, @kociara, ciekawe jest to, co piszesz o tych włosach.
    A co rasowy versus kundel, to już dyskusja była. Dla małego dziecka brałabym rasowego ze sprawdzonej hodowli. Kundelek to zawsze wielka niewiadoma, zwłaszcza, jak dorosłego się ze schroniska bierze. A czasem w hodowlach zdarzają się sztuki niehodowlane, np z wadą uzębienia, za małe lub za duże. My tak kupiliśmy szetlanda.
    Podziękowali 1andora
  • Ano @Gosia5  - morfologicznie i biologicznie toto samo.
    Oczywiście są psy , które mają więcej podszerstka, inne mniej. 
    Ale wszystkie mają to samo .
    No. Może poza łysolami i nagusami, które nawiasem mówiąc uwielbiam
    Podziękowali 2andora Gosia5
  • Chińskie grzywacze cieplutkie są i milutkie i kosztują około 1 tys. Pytałam hodowczynię na wystawie.
  • @Gosia5 w rękach nieodpowiedniego właściciela zwierzak najbardziej anielskiej rasy  może stać się niebezpieczny.I wcale nie dlatego że właściciel agresor ,wprost przeciwnie-tak kocha pupila,że zapomina ,że zwierzak myśli po zwierzakowemu.
  • Gosia5 powiedział(a):
    Chińskie grzywacze cieplutkie są i milutkie i kosztują około 1 tys. Pytałam hodowczynię na wystawie.
    jest też "wersja" ;) z włosem. Wyglądają jak małe koniki :smiley: 
    1 tyś to jakoś tak mało mi się wydaje
  • Dokładnie 900 i nagie i owłosione rodzą się w jednym miocie. Powtarzam za tą panią z wystawy. Mnie nie interesowały te pieski, ale córka pytała.
    Widziałam też hawańczyki. Pod Piasecznem jest hodowla, ale te rzeczywiście ok 3 tys :( Fajne pieski, ale mają owłosione mordki, wiec się brudzą przy jedzeniu. Szetlandy nie :) W ogóle owczarek szetlandzki to fajny piesek, ale strasznie jazgotliwy.
  • @kasha, zgoda, ale nawet najlepszy treser nie zmieni charakteru psa po przejściach.
  • @Gosia5 i tu mylisz. Wiele mega agresywnych psów zostało w naszym schronisku wyprowadzonych na prosta przez behawioryste i wytrwałych opiekunów.. Sama mam psa po przejściach, wvchwli kiedy do nas trafiła była jednym wielkim strachem  - po roku wciąż sie wielu rzeczy boi, ale powoli staje sie pogodnym radosnym psem.
    Podziękowali 1Gosia5
  • @kasha też racja - mieliśmy przypadek w lecznicy psa który został przywieziony przez policje. Pies pogryzł swoja właścicielkę (po raz trzeci) i tak jaz zdominował ze strażacy musieli wejść przez okno i złapać psa bo ten nie pozwolił właściciel e ruszyć sievzntapczana przez kilka godzin. Pies przwieziony jako agresywny w lecznicy był grzecznym, posłusznym i radosnym psem.
  • Temat dla nas nieoczekiwanie aktualny, bo właśnie od miesiąca jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami szczeniaka Cavaliera z hodowli. Pies rokował wystawowo, więc cena powalała na łopatki, na szczęście okazało się że ma krzywy zgryz i cena od razu spadła o połowę. Hodowla FCI, sprawdzona, wyszukana. A wczoraj, po pierwszej wizycie u weta okazało się ponad wszelką wątpliwość, że razem z psem dostaliśmy też gratis świerzb. Na leczenie dopiero mamy się zgłosić w pn, więc raczej spanikowana jestem. Szczególnie, że wet pokazał nam pod mikroskopem dorodnego, ruchliwego osobnika.
  • edytowano maj 2017
    ZHPR nie należy do FCI tylko do UCI .Rodowody tej organizacji są honorowane w kilkudziesięciu krajach świata, tylko ZKWP nie może się pogodzić z utratą monopolu :) Pseudo zdarzają się wszędzie , także w ZKWP. Nowe organizacje większość psów hodowlanych maja z ZKWP. Są więc sprzedawane, tylko pod stołem, żeby nie podpaść. Nie jest problemem zakup psa  z FCI np. z Rosji.Rozumiem , że ktoś chce kupić taniej rasowego psa i jest to możliwe w pewnych granicach (nie za 500 zł). Zawsze trzeba być rozsądnym,zobaczyć szczenięta i matkę na miejscu, poczytac komentarze . 
    Prócz Białych Dam polecam też z czystym sumieniem hodowlę Atamir . Prowadzi ja sędzia kynrlogiczna , też z ZHPR .Warto wejść na jej stronę i zobaczyć np. pokój specjalnie dla piesków.  To są prawdziwi pasjonaci a nie rozmnażacze.Jesli komuś nie zależy na wystawach FCI ani nie zamierza mieć hodowli, to można rozważyć taka opcję.  Sama kupiłam tak shih ,jest zdrowa , wystawiam ja na wystawach ZHPR hobbystycznie i jest ok. Pies nie traci rodowodu tylko dlatego , ze jego wlasciviel jest zrzeszony w innej organizacji .
    Podziękowali 1andora
  • powiem tak, dla mnie nie musi mieć fci. O ZHPR tez czytałam i wydają sie ok. Jestem gotowa wydać 2.500. Idealanie by było kupić za 2.000. Z 5 000 nie kupie bo dla mnie to już jest absurdem. 
  • Stokrotka dziekujr za polecenie hodowli. Niestety dla mnie i mydle ze dla szczeniaka za daleko. Jestem z trójmiasta fo tego słabo po trasie jadę samochodem. A mogłabyś popytać znajomych o sprawdzone hidowle bardziej na północy ewentualnie w centralnej Polsce?
  • Największy minus ZHPR dla mnie to fakt, że ich hodowle w większości znajdują się na południu (głównie woj. śląskie). W zasadzie na północy znam tylko jedną, ale też bardzo ok, prowadzona przez sympatycznych ludzi- hodowla Pola Elizejskie w Iławie. Niestety nie mają maltańczyków tylko Shih tzu- lwie pieski. Nie wiem, czy podobają Ci się 'plaskate' pieski, ale Shih są cudowne, kochają dzieci (nasza woli bawić się z dziećmi niż z innymi psami), szybko się uczą i też mają włosy. Shih tzu są trochę tańsze niż maltańczyki. :smile: 
  • Przepraszam tak tylko wtrącę,bo mi się przypomniało :smiley:
    Bardzo się zdziwiłam kiedy mnie koleżanka uświadomiła,że o psie włosy (psy z włosami nie sierścią)trzeba dbać jak o każde inne włosy.
    I że ciągła ich pielęgnacja (czesanie,kąpiele,fryzjer) nie wynika z nadgorliwości właściciela ale z konieczności.Bo o włosy po prostu trzeba bardziej dbać niż o sierść.
  • to prawda, z tym sie liczę, ale mam zamiar obcinać na krótko woec i zabawy będzie mniej. Shih są trochę za duże dla nas. Bardzo lubię te pieski ale szukam mniejszego.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.