Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Słowacja

Czy ktoś z Was był wakacyjnie w ostatnich latach? Gdzie? I czy warto?
«1

Komentarz

  • o, ja też jestem zainteresowana :)
    i jeszcze Węgry też mnie ciekawią
  • Na Słowacji ładną miejscowością jest Bardejów, tzn. ładny ryneczek mają, bardzo malowniczy
    Podziękowali 1Subiektywna
  • My byliśmy kilka lat temu w Demianowskiej Dolinie. Po drodze zwiedzaliśmy  zamek Spiski Hrad, bardzo imponujacy. Byliśmy w Demianowskiej jaskini swobody, 2 razy w Tatrlandii. 2 razy pojechaliśmy w wysokie Tatry, wczasy były bardzo udane, polecam. Słowacja jest mało zatłoczona i przyjazna dla turysty.
    Podziękowali 3Mle Joannna Subiektywna
  • @aghi A czy w Słowackim Raju są jakieś szlaki bez wysokich drabinek i innych łańcuchowych przygód? Przymierzamy się do wyjazdu m.in. z 3.5latkiem i prawie 2-latką.
    Podziękowali 1tymka
  • My swego czasu bylismy w miejscowosci Liptowski Mikułasz. Fajne miasteczko, blisko granicy, tanio. No i wielką atrakcją dla dzieci jest pobliski aquapark Tatralandia.
    Niestety to było kilkanascie lat temu. Nie wiem jak ceny teraz?
    Podziękowali 1Mle
  • Odwiedziliśmy też Bardejów w drodze powrotnej, bardzo piekny, pusty i cichy, a byliśmy w sobotę. Byliśmy też nad Strebskim Plesem, widoki wspaniałe, wjechaliśmy tez na szczyt ponad 2000 m i zeszliśmy pieszo z dwulatką.
    Podziękowali 2Mle Joannna
  • A może kojarzy ktoś Dedinky? Mam taką wizję, żeby znaleźć jakąś wypadową miejscówkę nad wodą, gdzie przy sprzyjającej pogodzie maluchy mogłyby się popluskać, a starsi popływać, ale żeby można było pojeździć po zamkach, połazić przyrodniczo etc. :)
    Albo odwrotnie - miejscówka niekoniecznie nad wodą, ale żeby w razie kryzysu zmęczeniowego młodszej młodzieży można było gdzieś ją wywieźć i wypluskać.
    Podziękowali 1Joannna
  • @Elunia A czy ta Liptovska Mara nie jest odpowiednikiem plaży nad Bałtykiem? Wolałabym uniknąć tłumów i "bazaru", a to chyba jeden z największych zbiorników wodnych na Słowacji?
  • Mle powiedział(a):
    @aghi A czy w Słowackim Raju są jakieś szlaki bez wysokich drabinek i innych łańcuchowych przygód? Przymierzamy się do wyjazdu m.in. z 3.5latkiem i prawie 2-latką.
    są też i takie! trzeba mapki tylko przejrzeć na spokojnie. Jest np. trasa spokojna, nad jezioro, z użyciem kolejki :) (no, przynajmniej była kiedyś)
    Podziękowali 1Mle
  • Liptowska Mara ma okropny brzeg, taki żwirek i kolor paskudny, no ale tłumów tam nie ma.
  • Chodzi mi o kolor tego żwirku nie wody.
  • @ela99 a znasz jakieś inne akweny bardziej atrakcyjne do pluskania na Słowacji?
  • Niestety nie, jest mnóstwo basenów, to jakaś rekompensata.
  • Fajny wątek :) Byłam parę razy na Słowacji ,ale to dość dawno temu , głównie w Tatrach. W tym roku wybieram się do Besenovej więc chętnie poczytam.Po przyjeździe obiecuję zdać relację .
    Podziękowali 1Mle
  • Kiedy jedziesz Monika73?
  • edytowano czerwiec 2017
    Napiszę na priv.
    Podziękowali 1Mle
  • @Mle synową zabierz na wakacje, pomoże przy maluchach. :wink: 
  • Napisałam:)
  • Napisz @Mle kiedy ty będziesz,może się spotkamy :)
  • Monika73 - odpisałam :) I czekam na relację, jak już wrócisz.
  • @Skatarzyna - chyba wiesz więcej ode mnie ;)
    Ale każda pomoc się przyda :D
  • dobra, rezygnuję z Węgier, bo nic mi się tam nie podoba, jedziemy na Słowację :)

    chcemy zobaczyć:
    - Słowacki Raj
    - Lodową Jaskinię Demianowską
    - Szczyrbskie Jezioro
    - Tatralandię

    i może jeszcze czegoś poszukam, a Ty @Mle znalazłaś jeszcze coś fajnego?
    Podziękowali 1Mle
  • Zamki!!!
  • a gdzie konkretnie?

  • Elunia powiedział(a):
    Odpuść Tatralandię na rzecz Basenovej. W Tatralandii tłumy.
    OOO! dzięki! wygląda cudownie :D
  • Znalazłam taką fajną stronę:
    http://slovakia.travel/pl
     Jest super mapka:
    http://slovakia.travel/pl/przydatne-informacje/map
    A o zamkach bardziej konkretnie:
    http://slovakia.travel/pl/co-zobaczyc-i-robic/kultura-i-zabytki/grody-zamki-i-palace

    Teraz tak nam się porobiło, że już kompletnie nie wiemy ani kiedy, ani gdzie, ani w jakim składzie...
  • ja do wczoraj też nic nie wiedziałam
    a to dla mnie ogromnie duży dyskomfort
    więc jak już zarezerwowałam w końcu to taką ulgę poczułam... ufff...
    Podziękowali 1Mle
  • edytowano czerwiec 2017
    Nic mi się nie podoba do nocowania - szukałam jakiegoś apartamentu, żeby była kuchnia/aneks kuchenny i w tej cenie, która nam odpowiada, wszystko co widziałam było brzydkie, bez gustu - jak sprzed 30 lat - ja w czymś takim nie wypocznę.

    Poza tym chcieliśmy bardziej wschodnią część Węgier (bo potem będziemy jechać jeszcze do teściów - okolice Rzeszowa) i raczej nie miasta. Z tego wszystkiego najbardziej mnie pociągały groty termalne w Miscolcu. Potem jeszcze się naczytałam o Hajduszoboszlo, że są tłumy itp. 

    Może innym razem.
  • Ja jadę na Węgry do Mezokovesd - to jest w okolicy Egeru ,Miszkolca itp. Noclegi u Renaty - zobacz sobie @Joanna w internecie . Domki z wyposażeniem , które wynajmuje Polka mieszkająca od lat na Węgrzech.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.