Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaka gitara dla 8latki?

edytowano marzec 2017 w Pomagajmy sobie
Córka chce rozpocząć karierę muzyczną.... zastanawiam się jaki rozmiar gitary jej kupić...
No i nie mam pojęcia o modelach... Nie chcę super wypasionej, tylko taką średnią cenowo....
Nie wiem ile córka  wytrwa z chęcią nauki...
Ktoś się zna?
«13

Komentarz

  • @MAFJa na Milionprocent się zna!
    Podziękowali 3Kasik MAFJa madzikg
  • jasrednio w modelach siedze.. ale w zeszlym roku te alby bralam ( i przez kilka poprzednich)a jeszcxe fajniejsze ever playe tzw.zebry.. ok.400 tez. ne pamietam dokladnej nazwy modelu..dla szkoly kupowalam..porzadniej wykonane bo z tych alb to trzeba wybierac niebrzeczaca..
    Podziękowali 1Kasik
  • a rozmiar gitary?
  • 3/4 te modele co napisalam to 3/4
    Podziękowali 1Kasik
  • ja 1/2 to dla szesciolatki bralam.. polowka ok tylko ze nie spotkalam porzadnie brzmiacych (a to zniecheca tez)a w dodatku zaraz moze byc za mala.. i z tymi rozmiarami gitar to ostroznie.bo na niskich pulkach pisza co chca.tej szesciolatce mama kupila 3/4. za duza-stwierdzila ze jest fajna i poczeka. zamowila 1/2 byle jaka z allegro to sie okazalo ze nic mniejsza od tej 3/4. wiec kupowala nastepna.. 1/2 realnie
  • Nasza córka w podobnym wieku gra na gitarze 3/4.
    Podziękowali 1Kasik
  • edytowano luty 2017
    Córka miała10 lat jak zaczynała.Mamy gitarę z allegro Jamaha 3/4 CS 40
    Gitara jest bardzo dobra (podobno) w swoim przedziale cenowym i jak na modele 3/4.
    Podobno nie warto 1/2 kupować bo są kiepskie.
    Nie warto kupować na allegro zestawu z tanim pokrowcem,bo pokrowiec się szybko rozlatuje... ale gitara jest ok.
    Podziękowali 1Kasik
  • Mój siedmiolatek gra na 3/4
  • Trochę obok tematu

    Synek dostał się do klasy gitary

    Rozmawiałam z nauczycielem i mówił, że przez wakacje możemy zacząć przygotowywać paznokcie prawej ręki, że warto je zacząć wzmacniać np. olejkami. Nie pomyślałam, żeby dopytać dokładniej

    @Mafja, doradzisz, jakimi olejkami? chodzi o smarowanie na noc paznokci?

  • jeny nie wiem... mam komplex sama bo fa zajela jedyne miejace na gitarze na 100 dzieci, matka gitarzystka a ja boje sie ze nie ogarne tematu... ja jadlam jakies merz spcjal smarowalam roznymi rzeczami... po latach same sie jakos wzmocnily..
    Podziękowali 1mysikrolica
  • MAFJa powiedział(a):
    jeny nie wiem... mam komplex sama bo fa zajela jedyne miejace na gitarze na 100 dzieci, matka gitarzystka a ja boje sie ze nie ogarne tematu... ja jadlam jakies merz spcjal smarowalam roznymi rzeczami... po latach same sie jakos wzmocnily..
    ja wiem, że to literówka, ale za chiny nie umiem dojść, co to może być "merz" :)
  • U nas paznokcie do gitary należy mieć krótko obcięte.
  • u lewej ręki nauczyciel prosił przycinać, a u prawej pozwolić rosnąć, nie obcinać, tylko spiłowywać i wzmacniać

  • edytowano czerwiec 2017
    MAFJa powiedział(a):
    jeny nie wiem... mam komplex sama bo fa zajela jedyne miejace na gitarze na 100 dzieci, matka gitarzystka a ja boje sie ze nie ogarne tematu... ja jadlam jakies merz spcjal smarowalam roznymi rzeczami... po latach same sie jakos wzmocnily..
    @MAFJa Zupełnie bym się na Twoim miejscu nie przejmowała. Kto miał się dostać na gitarę, ten się dostał i już. Poza tym słyszałam, ze swietnie F. wypadła na badaniu przydatności, wiec zasłużyła, i tyle. Oczywiście dasz radę. Jak ja dałam przez tyle lat już na 3 fortepianach, to tym bardziej Ty na gitarze, nawet z trojaczkami.

    A! Dostała sie nasza pierworodna na organy :)
    Podziękowali 3mysikrolica MAFJa Wiol
  • nie wiem czy najlepsza ale tak zdecydowali.. moze ze ja bede pilotowac dobrze jako "znajaca sie"nie wiem. nie wszystkie dzieci chcialy na gitare ale w pierwszych klasach wszystkich jest z 90 dzieci a na gitare jedno miejsce dawali... gitara klasyczna jest instrumentem na ktorym gra sie z.paznokciami w prawej rece. nie moge pojac nauczycieli ktorzy robia inaczej.. i to nie ze na poczatku tylko na zawsze.. to wzmacnia dzwiek 3 krotnie. i barwe tak czysci ladnie i daje wybor barw dzwieku szeroki...
  • @WandaB to bedzie organistka Zosia? :-)
  • edytowano czerwiec 2017
    MAFJa powiedział(a):
    @WandaB to bedzie organistka Zosia? :-)
    Być moze. Chyba ze za 2 lata stwierdzi, ze jednak nie ;)

    @Agnicha nie mam wiedzy, kto był najlepszy (miał największą ilośc punktów w sumie z części muzycznej i ogólnej). F.dostala się na to jedno(w tym roku, bo rożnie to bywa) miejsce na gitarę, bo złożyło sie na to kilka czynników: jest bardzo dobra, zdawała w pierwszy weekend egzaminów, kiedy jeszcze było to miejsce (były cztery weekendy - my byliśmy w drugim akurat, to absolutnie już nie było możliwości gitary), no i były obydwie (matka i córka) zdeterminowane ;) Chyba nie miało specjalnie znaczenia, ze rodzic po gitarze, bo to i tak nauczyciel prowadzi dziecko.
  • Dobrze wiedzieć :o mój średni się właśnie dostał na gitarę..
    Podziękowali 1kowalka
  • ja ucze w malej i bierze sie wszystkie dzieci praktycznie bo problem jest z naborem. 90% podan na gitare i sporo uczniow przyjmuje sie ale kogo sie da stara sie namowic na co innego. nie tylko dlatego ze jest problem z nauczycielami ale ze na prawde brak dzieci na innych instrumentach. no i tez dlatego ze skladajac te podania na gitare ludzie nie maja pojecia czym to pachnie. tzn gitara klasyczna. paznolcie lepiej hodowac ale tak na prawde nauczyciel musi chciec bo nie chodzi o to tylko by byly dlugie-wtedy dzwiek bedzie dosc okropny.. ale z odpowiednim ksztaltem zawsze odpowiednio spilowane i wypolerowane.
  • W jakim wieku zapisujecie dzieci na zajęcia muzyczne?  5,5 roku to za wcześnie prawda?
  • ja tak marzyłam o trabce, ale wcisneli mi skrzypce, do tej pory słyszę głos mojej nauczycielki w uszach, ależ to była BABA! w sam raz do imienia Waltrauda. Wyżej, wyżej! wolałabym trabke...
  • po perkusji najstarszego, to ta gitara teraz wydaje mi się taką miłą odmianą..
    pałkami nie da się rzucać w przypływie furii czy focha :lol:

    a chcieli im wcisnąć skrzypce i trąbkę...toby sąsiedzi nas bardziej kochali :smiley: 
  • uJa powiedział(a):
    W jakim wieku zapisujecie dzieci na zajęcia muzyczne?  5,5 roku to za wcześnie prawda?
    Na skrzypce i fortepian chyba ok :wink: 
    Ale w naszej muzycznej już po naborze w tym roku. Szczegolnie skrzypce podobno im wczesniej tym lepiej.
  • Przegapilam ten nabór:/ w maju miał być. M. I tak by nie miala szans w tym roku bo jest ciągle polglucha po chorobach ucha. 
  • Olgal a masz doświadczenia z naszą muzyczną? 
  • Za rok będzie akurat, @uJa, gdybyś chciała do SM. 
    @czekolada, gratulacje!
    U nas po pierwszym egzaminie z instrumentu.
    Z drugim synem w tym roku pasujemy z wstępnymi. Najpierw musi sam załapać, że chce, bo to typek taki, że wołami nie zaciągniesz, jak powie "nie". Ale jak pasja się znajdzie - to w całości. (teraz przerabiamy wędkarstwo. Moje muzyczne serce matki krwawi... ;) )

    Podziękowali 1czekolada
  • edytowano czerwiec 2017
    @kowalka, dzieki :)
    T bardzo chciał, tak bardzo, że nie brał pod uwagę w ogóle opcji, że się nie dostanie. Dla mnie to był stres, szczególnie, że w przeciwieństwie do pierworodnego, jego "muzyczna przydatność" nie była dla nas taka oczywista..Ale zaskoczył nas bardzo pozytywnie, uff kamień z serca, a i matka się cieszy bo logistyczne ułatwienie ogromne ;)

    E: logistyczne ułatwienie, bo tak to musiałabym do dwóch SP wozić, bo nasi do OSM się dostali. Zresztą R bardzo zadowolony, ma tylko 14 dzieci w klasie, zamiast wfu basen (tuż obok szkoły), tylko rytmiki nie cierpi :smiley: 
    Podziękowali 1kowalka
  • uJa powiedział(a):
    Olgal a masz doświadczenia z naszą muzyczną? 

     Siostra skończyła kilkanascie lat temu.
    Moje zdawały w zeszlym roku,jedna się dostała na wiolonczelę ale w finale uczy się gry na gitarze w mdk-u-godz.tygodniowo.
    Bała się,że nie ogarnie szkoly muzycznej 3 razy w tyg. przy jej bogatym grafiku różnych aktywności,a z niczego nie chciala zrezygnować.
    Dla małych dzieci są podobno fajne zajęcia muzyczne z nauką gry na różnych instrumentach na św.Anny,w szkole Yamaha ale chyba drogo,nie wiem dokładnie.
  • Przy dźwiękach gitary spada mi ciśnienie.  Za to smyczki- koszmar do pewnego etapu . Współczuję nauczycielom. I sobie. 

    Najstarszy dostał się dziś na drugi stopień na wiolonczelę.  Marudzi wciąż o organach.

    Dziś ostatni egzamin, cała czwórka dobrze sobie radzi. Niedługo czas na 5 w muzycznej. 
  • edytowano czerwiec 2017
    @Monira, trochę nie na temat, ale jak to z ćwiczeniem ogarnąć przy większej ilości w SM? Starsze ćwiczą na pewno same, ale co zrobić z młodszymi, których trzeba choć odrobinę pokierować? Ja teraz będę miała dwóch: w 1 i 2 klasie, a już teraz z jednym było ciężko, bo dwulatek nie zostanie sam w pokoju albo z bratem gdy męża nie ma, nawet na te 10-15min, żebym mogła na spokojnie posiedzieć przy ćwiczeniach. Bez kontroli syn ćwiczy byle jak, żeby tylko odbębnić (dosłownie ;) ) jakąś tam ilość czasu.
    Może ja jestem taka nieogarnięta, albo po prostu przy dwulatku jest ciężko z zasady ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.