Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

IMPREZA! S.O.S!

edytowano czerwiec 2017 w Kuchnia
Konto skasowane na prośbę użytkownika.

Komentarz

  • Tarty - świetnie smakują na zimno, albo można upiec wcześniej i chwilę przed podaniem do nagrzanego piekarnika włożyć. Ja robiłam na tych dużych blachach z piekarnika i odgrzewalam jednocześnie np. trzy w piekarniku.
    Podziękowali 2uJa Bridget
  • A z mięsnych dań to jednogarnkowe - np. chili con carne, albo pierś z kurczaka z porem i pieczarkami, albo z ananasem i kukurydzą. 
  • Odnośnie mrożenia się nie wypowiem, bo nigdy nie mrozilam.
  • ciasta bezlodówkowe (piernik, sernik, kruche z czymś :) )

    owoce truskawki/arbuz w kawałki z patykami do szaszłyków

    sałatka ziemniaczana, do grila pasuje a jest pożywna i smaczna :)

  • gołąbki - bardzo efektowne i jeszcze lepsze po mrozeniu. 
  • Jak jest goraco to mieso tak nie wchodzi ;) Poprzestalabym na tradycyjnych kielbaskach z ogniska/grilla, do wyboru karkowka lub piers z kurczaka w ziolach. Z grillowanych spraw: oscypki na cieplo, cukinia itp. Z przekasek- szaszlyki, takze w wersji owocowej.
    I na koniec cos, co doradzilaby mi moja mama: gar bigosu. Wygoda jak nie wiem, be sobie nagotujesz wczesniej a bigos lubi byc podgrzewany po kilka razy i nic sie mu nie dzieje. Dajesz chochla w talerze, kroma do tego i czesc, nie trzeba sie pikolić a jest przepychota!
  • Z tartami bym sobie nie dodawala roboty, zwlaszcza na tyle osob. I warowanie przy piekarniku, zamiast bawic sie w towarzystwie :/ 
  • i sałatka z pomidorów taka jak do bruscetyy
    drobno pokrojone pomidory z bazylią, oliwą i czosnkiem
    jak do tego będzie zgrilowana bagietka to już nic wiecej nie trzeba :)
  • https://prl-kuchniadanusi.blogspot.lu/2015/02/buki-ktore-rosna-noca.html?m=1

    Bułki robiłam z tego przepisu. Jak na impreze to moze zrobic takie zupełnie malutkie?
  • bułki kiedyś robiłam takie ziołowe odrywane ale to było dobre
    http://whiteplate.com/2008/09/ziolowe-odrywane-buleczki/

    Podziękowali 1E.milia
  • I posypac czarnuszką mmmmmm o:)
  • uJa powiedział(a):
    bułki kiedyś robiłam takie ziołowe odrywane ale to było dobre
    http://whiteplate.com/2008/09/ziolowe-odrywane-buleczki/

    Zapowiada sie super!
  • Ja polecam bardzo smaczna i bardzo łatwa sałatkę żółtą- ser żółty pokrojony w kostkę, kukurydza, ananas i sos śmietana, majonez, czosnek, sól, pieprz. Bardzo sycaca
    Podziękowali 1malagala
  • U nas nawet bez kukurydzy i bez śmietany ;)
  • w tortownicy, jedno obok drugiego tylko robiłam takie mniejsze kulki jak orzech włoski, więc wyszło tego duużo, potem urosły, posklejały się ale i tak ładnie się odrywały.
    Podziękowali 1E.milia
  • i bez parmezanu robilam tylko zioła i olej
  • a do bulek pasty. Jajeczna: Jajko, cienko starkowany ser chedar, serek almette naturalny, szczypior i pieprz. Soczewicowa: Czerwona soczewica zmiksowana z czosnkiem, suszonymi pomidorami, bazyli oliwa i sola. Oraz z makreli. Wedzona makrela z kasza kuskus, pietruszka i odrobina majonezu. Malo roboty a pyszne jest.
    Podziękowali 1edytam
  • To jeszcze ja sie podepne. Musze na jutro przygotowac karkowke na grila. Macie sprawdzone sposoby? Jakas marynate zrobic? Czy samymi przyprawami plastry posypac? Jakimi?
  • Tarty robi sie blyskawicznie. Spod mozna upiec wczesniej, zrobilabym na duza blache. Farsz dusi sie chwilke, calosc piecze sie z 10min. Farsz i spod mozna dzien wczesniej. Upiec w dniu imprezy. Blacha tarty to duzo. 

    Mozna zrobic salatke sytą. Z miesem. Albo cezar- z jajkiem, grzankami, boczkiem. 

    Nie wymyslaj nie wiadomo czego. Mozna fajne potrawy zrobic przy minimum roboty. 

    Swieze warzywa w slupki podac na polmisku z sosem czosnkowym. 

    Pieczywo czosnkowe. Arbuz, truskawki. 

  • Z grillem jest zawsze ryzyko deszczu. Tarty można też na gotowym francuskim cieście upiec, albo kruche wcześniej odpiec. 
  • hamburgery! 
  • Uwielbiam tą salatke !  Mialam Ci ją proponowac :)
  • Ja do grilla bardzo polecam: pomidory q dużej ilości pokrojone w kostkę, do tego pół  na pół  śmietana 18% z majonezem i dużą ilością czosnku przecisnietego przez praske plus  sol i pieprz.  To na pomidory , na górę trochę i sera potartego. Wszystkim smakuje.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.