Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Grecja z wózkiem inwalidzkim

Pytanie mam do Was: gdzie moglibyście polecić wyjazd dla 75 latków (moich rodziców) z których jedno korzysta z wózka? 
Chcą do ciepłego miejsca :)
Dużo chodzić nie bedą, ale jakby była ładna okolica i dało sie wózek pchać to pewnie coś zwiedzą.
i pytanie dodatkowe- lepszy wrzesień czy październik?

Komentarz

  • Samolotem?
  • Samolotem, all inclusive, chcą raz w życiu poczuć, jak to jest na wakacjach ;)
  • Proponowalismy Kanary, Grecję i Izrael i wybrali Grecję. 
    Jak ktos z Was tam był, to bardzo proszę o opinię pod kątem tego wózka właśnie...
  • byłam grecji w drugiej połowie września. W małych miejscowosciach wszystko zabite dechami bo po sezonie. W większych cos tam jeszcze działa. Temperatura dla mnie ok, ale ja nienawidzę upałów (22-24 stopnie) woda jeszcze ciepla. Noce już chłodne wiec warto mieć o na uwadze przy pakowaniu sie. W październik podejrzewam, ze w wielu miejscowosciach zwijaj asfalt.
    Podziękowali 1Cart
  • kurczę, a ja zimno z Grecji pamiętam..... Hmmm. Ale zgadzam sie całkowicie ze zdecydowanie fajniejszy termin to maj. Wszystko zielone. Nic jeszcze nie spalone, miejscowo jeszcze maja cierpliwość do turystów a dni dłuższe.
    Podziękowali 1Cart
  • byłam tez we Włoszech we wrześniu o tam mi soe lepiej podobało. Jedzenie lepsze, ludzie milsi, w nocy życie kwitlo (w sensie biesiadujacych w każdej knajpie wlochow). Teren tez zdecydowanie bardziej przyjazny do jazdy wózkiem.
  • Będę w połowie lipca w Atenach.  Dam znac
    Podziękowali 1Cart
  • A może Walencja?
  • edytowano czerwiec 2017
    Jest plaża, miły klimat, dużo zieleni, płasko i jest co zwiedzać.
  • edytowano czerwiec 2017
    Jeśli nie przeraża rodziców Turcja to polecam hotel Oz Premium Side. Położony w Evreneski- rzut beretem od antycznego Side. W samym Side co i rusz  widujemy całe wycieczki osob na wózkach! 
    Sam hotel baaaardzo przystosowany dla osob niepełnosprawnych. Podjazdy, windy, przeszkolona obsługa. Basen przystosowany dla osob na wózkach - windy krzesełkowe przy drabinkach. Do plaźy ścieżka asfaltowa, na samej plazy przy barze, snackbarze i dojście do morza/leżaków to podesty drewniane. 
    Obsługa baaardzo pomocna. 
    Pokoje przystosowane dla niepełnosprawnych, łazienki także, zestaw do parzenia kawy/herbaty, mini barek w cenie. Wszystko codziennie uzupełniane 
    Tak jsk restauracje, bary itp. 
    Jedzenie to jedno z lepszych na 16 moich wypadów do Turcji!!! 
    A, no i dosc krotki transfer z lotniska 
    Podziękowali 1Cart
  • @kociara, Ateny się nie nadają. W wiele miejsc nie da się dojść, dojechac. Chyba, ze plaza i port. To tak, wszystko odnowione.
    Ścisle centrum nie do przejścia. My byliśmy z wózkiem dziecięcym. 
    Podziękowali 2kociara Joannna
  • W Turcji juz byli. 
    :smile: 
    Podziękowali 1hipolit
  • @hipolit polecałaś hotel w Turcji, masz może jakieś sprawdzone fajne, czy tylko ten jeden? Możesz   polecić jakieś biuro podróży? Dla mamy z siostrą chcemy coś znaleźć.
  • edytowano listopad 2017
    Zuzapola
    biuro to w sumie loteria ;) 
    patrze na miejscówkę a potem jak sie rozkłada cenowo w poszczególnych biurach i wybieram to, ktore daje najlepsza cenę. 
    Przy last’ach patrze dodatkowo na godziny wylotu i powrotu. 
    Tr to chyba z Wezyrem najlepiej bo maja bardzo duza bazę obiektów ( my mamy tez kartę rabatowa wiec kalkulujemy ) jeśli chodzi o touroperatorow.
    ale byliśmy w Tr tez i z Itaka i z Exim i z Sun&Fun.
    biura oferującego sprzedaż ofert TO nie polece bo znam tulko te w moim mieście a sama od pierwszego wyjazdu jestem „wierna” jednemu. 

    tak bez podpowiedzi to ciezko doradzić.
    napisz moze, czy jakies specjalne standardy ma spełniać, jakies udogodnienia. Czy to typowy odpoczynek czy tez zwiedzić cos byłoby w planach. 

    Edit. I termin 
  • @hipolit termin to chyba kwiecień, zależy mi na ładnej plaży, blisko hotelu i niezbyt tłocznej. Super jak by był duży basen i coś do zwiedzania, ale nie duża miejscowość. Moja mama uwielbia kilka razy dziennie pływać. 
  • @Cart&;Pud temat jeszcze aktualny?
  • @Zuzapola ;
    Kwiecień to niezbyt dobra pora na kąpiele w Tr. 
    Wprawdzie sa hotele z podgrzewanymi basenami ale ani nie ma ich jakos wiele a jeśli sa to sa to juz te z górnej półki w Belek czy Antalyi czy tez Kemer.
    riwiera jest cieplejsza częścią Tr ale kwiecień to jeszcze loteria pogodowa. Moze byc i bardzo ciepło a moze byc deszczowo. Woda w większości basenow hotelowych bardzo zimna, morze niestety tez. 
    Ja byłam najwcześniej na majowce i ani razu nie weszłam do morza czy basenu ;) za zimna dla mnie! 
    Wieczory tez były chłodniejsze, a przy deszczu to i cienka kurtka była w użyciu.  I choc bardzo lubię Tr to majówkowy wyjazd uwazam za stratę kasy. I juz majówki nie spędzę w Tr- za duza loteria pogodowa 
    To dobra pora na zwiedzanie. 
    Choc tu tez trzeba przygotować sie na chłodniejsze miejsca niz Riwiera w tym czasie np. Kapadocja. 

    W miejsc z dobra plaza, tzn bez kamieni to okolice Side na Riwierze- Evreneski to małe miasteczko z piaszczystymi plażami. Blisko samego Side z ruinami czy tez dosc krotki transfer z lotniska. 

    Ciezko mi odradzić, bo jeśli to miałby byc wyjazd w przewadze z wypoczynkiem, relaksem i jakimś opalaniem to ja raczej bym odradziła 
  • celinka powiedział(a):
    @Cart&;Pud temat jeszcze aktualny?
    Już nie. Byli na Krecie gdzieś koło Heraklionu, wrócili bardzo zadowoleni.
    Za rok chcą lecieć znowu. :)
  • edytowano listopad 2017
    Moja mama jest morsem i kąpie się codziennie w jeziorze cała zimę nawet, dla niej woda będzie już bardzo ciepła, ale ma jechać z koleżanką, to może maj lepszy. @hipolit bardziej mi zależało, że jako osoba z dużym doświadczeniem, może znasz jakieś miejsce, hotel gdzie było bardzo miło. Sama pisałaś, że oferta na miejscu może rozczarować. 
  • @Zuzapola ;
    rozpytam na grupie jeszcze znajomych.
    jedna znajoma dwa razy w roku zabiera swoich rodziców na wakacje do Tr, zapytam ja gdzie bywała ostatnio i co poleca :) 
    Podziękowali 1Zuzapola
  • Cart&Pud powiedział(a):
    celinka powiedział(a):
    @Cart&;Pud temat jeszcze aktualny?
    Już nie. Byli na Krecie gdzieś koło Heraklionu, wrócili bardzo zadowoleni.
    Za rok chcą lecieć znowu. :)
    Pytałam, bo mam znajomą niepełnosprawną Polkę poruszająca się na wózku inwalidzkim, która na stałe mieszka w Grecji.
    Podziękowali 1Cart
  • edytowano listopad 2017
    @Zuzapola ;

    podpytałam na grupie tureckiej na fb
    z odpowiedzi innych:
    -  Sunis Kumköy Beach Resort
    - Terrace Elite Resort
    -  Barut Arum
    -Side Star resort
    - Sentido Perissia Side
    - Sural Saray
    - Meryan Hotel (kamienista plaża)
    - Side Star Park 
    - Heaven Beach Resort&Spa
    ostatni polecany przez Marka Arendarskiego "kolekcjoner hoteli"


    na YT jest sporo Jego recencji hotelowych, 
    ja nie byłam w żadnym z tych hoteli, my najczęściej wybieramy te bardziej rozrywkowe ;) ale miejscowości w których są mi znane.

    Joachm wspomina o Eftalii, wg mnie to nie jest warta polecenia miejscówka.
    Eftalia Village jest najstarszą częścią Eftalii, i najgorszą niestety.
    Plus kompleksu Eftalii (jest ich póki co 7) to część plażowa ze sporym aquaparkiem, i to jest dobre dla dzieci (dorośli też korzystają) ale raczej nie jest to część w której możnaby w spokoju wypocząć, jest wprawdzie strefa dla dorosłych ale i tam ograniczenie dla dzieci polega na tym że kilkunastolatkowie są ;) 
    Plaża jest jedną z gorszych na wybrzeżu ;)

    Nawet jeśli hotel położony jest "na uboczu" nie jest problemem dojechac gdziekolwiek, lokalny transport ma się dobrze i jest tani.

    Joachm pogoda się trafiła w maju, nam nie ;) 
    To jest pora z loterią pogodową, woda jeszcze nie zdąrzyła się nagrzać.
    Jesień w TR jest fajna, woda cieplejsza niż w maju/czerwcu.
    Osobiście miałam więcej deszczu w maju niż będąc we wrześniu czy pażdzierniku ( najpóźniej byłam w ost tyg października)

    @Zuzapola
    Przejżyj sobie na YT filmiki Arendarskiego, jakby Ci coś wpadło to pisz, mogę Ci na priv wysłać listę hoteli  wktórych byłam



    Podziękowali 1Zuzapola
  • @joachm ;
    eee, @Zuzapola nic o wózku nie wspominała 
    przoczylam? 
  • Nie u nas o wózku nic nie było, 
  • Ale dziękuję bardzo za dobre chęci :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.