Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Vaxol? Jak oczyścić dziecku uszy? Jak tego nie robić?

Nigdy tego nie robiłam i jestem przerażona. Że coś zepsuję i będzie gorzej:) Nie ma tragedii ale w związku z katarem mają zajęte uszy i wysięk(co to wysięk?) a tego jeszcze nie przerabiałam więc proszę o porady czy kupić Vaxol czy coś innego, jak to potem z ucha wydostać. Jakie macie doświadczenia.

Komentarz

  • Wszystko prosto opisane w ulotce  :) A preparat dobry dla dzieci i dorosłych.
  • nie, Vaxol jest do oczyszczania uszu z woskowiny

    jak katar, to do nosa wkroplić jakiś xylometazolin lub oxymetazolin (Nasivin, otrivin itp.) powinien spowodować odetkanie ucha; jak ucho boli można podać ibuprofen, bo on zadziała i przeciwbólowo i zlikwiduje ewentualny zaczątek stanu zapalnego

    czy ten wysięk (?) oglądał lekarz?
    Podziękowali 1Nika76
  • Sorrki umknął mi jakimś cudem ten wysięk... Oczywiście , że dopiero po wyleczeniu powyższego. Sugerowałabym lekarza :)
  • Vaxol jak dziewczyny piszą, na zdrowe ucho do czyszczenia.  Nasz J.dostal na zdrowe ucho zanieczyszczone jeszcze po zapaleniu. Używam teraz na wszystkich czasem. To tylko parafina. Psikasz do ucha i patrzysz jak cały syf sobie wyplywa, kilka minut to trwa, trochę tłusto się robi i ucho czyste ;)
  • Voskolix to jest to samo co Vaxol, a taniej wychodzi. To jest oliwa z oliwek.
  • Ale wysiek, to chyba oznacza plyn za blona bebenkowa i nie przeszkadza w czyszczeniu uszu. Jesli jest perforacja, to wtedy nie wolno nic wlewac do ucha. Ja to tak rozumiem, ale tylko na przykladzie problemow z wlasna corka.
    Jesli sie myle, to chetnie sie naprostuje w mysleniu, bo temat jest ciagle na tapecie.
  • Dzięki za porady! Tak byłam dziś u lekarza i właśnie dowiedziałam się że pierwszy raz coś jest nie tak z uszami. Jakies dziwne wirusisko, spojówki, oskrzela katar i uszy. Dostały różne leki, całą baterię. No to faktycznie zacznę oczyszczać uszy jak lekarka stwierdzi że już doszło do normy. Ja tam nie zajrzę no bo jak./
  • Kupić otoskop B)
  • To musi być straszny widok..:P
  • Da się przyzwyczaić, choć pewnie widoku jakiejś przetoki, albo innego dziadostwa bym nie zniosła.
  • A macie taki przyrząd?  Nie słyszałam wśród znajomych zeby ktos kupowal. 
  • Mam otoskop. Takie drobne zboczenie, że lubię zaglądać w miejsca miedostępne zwykłym śmiertelnikom... ;)
    Podziękowali 1wielorybek
  • edytowano lipiec 2017
    U starszej lepiej a mlodszy niestety ma zalecenie do laryngologa jak najszybciej. Ucho podobno jest jak bomba zegarowa.  Probuje na jutro sie wepchac prywatnie...Jak tu zlikwidowac ten alergiczny katar u niego. Bierze tą deslocośtam  i jest na bezglutenie ale i tak mu splywa.
  • A na bezmleku też?
    Podziękowali 2Katarzyna madzikg
  • Jeszcze nie...  ale chyba nie mam wyboru. Starsza sypalo po mleku i inne cyrki to bylo takie oczywiste i latwe do wytlumaczenia otoczeniu i sobie. Poza tym nie pil mleka tylko maslo ewentualnie raz na pare dni jogurt. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.