Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

W czasie deszczu dzieci sie nudza

Jakies pomysly na gry I zabawy dla 3 I 5 latka, siedzimy w przyczepie kempingowej I chlopcy juz wariuja, jakies zacmienie mam I nie wiem czym ich zajac. A dodatkowe utrudnienie to dwu maluchow okolo roku ktorzy zjadaja kredki plasteline I stikezy.

Komentarz

  • Kaloszki? sztormiaki i błotko?
  • My w domu wprawdzie, ale zaraz skorzystam z rady @Skatarzyna,  bo moi z nudów coraz głupsze zabawy wymyslaja
  • Odwrocilam sie na 30 sekund do mlodszego. Statszy bawil sie w kaloszkach na brzegu na plazy. Zdazyl wejsc glebiej na tyle by nalalo sie wody do kaloszy I potem przewrocil sie I wszystko ma mokre. Kombinezon przeciwdrszczowy spodnie bluzke, caly przebrany. Nadal szukam pomyslow na zabawy w przyczepce. Zaraz bedziemy rysowac, czytac, mamy puzle
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • ehh w przyczepce to gorzej.. ja mam dwie krolowe za szklanymi drzwiami.. ktore w dodatku jak slysze maja Eucharystie neonska.. a ze takie stroje krolowych mozna u nas w domu miec to nawet nie wiedzialam.. tu za to chlopaki stoczyli bitwe o butelke i jest teraz moment ciszy.. w przyczepie z czworgiem maluchow? respect! gier zadnych nie ma? pamiec u takich malych to z byle gry w piotrusia moznaby zrobic..
  • Najlepsza (na nerwy rodziców) jest zabawa w kamień.
    Kto najdłużej wytrzyma jako kamień
    czyli w bezruchu i ciszy nic nie mówiąc :lol: 
  • Albo w" krola ciszy" :D
    Też dobra zabawa!  ;)
  • A jakiejs wiaty nie ma w poblizu, zeby pobrykac ale troche pod dachem? Do kaloszy napchaj recznikow papierowych, gazet itd i wymieniaj az beda suche. I w lesie mniej pada niz na plazy, mozna po lesie lazic. Ale to ja, mnie siedzenie w pomieszczeniu na wakacjach szkodzi na glowe bardziej niz dzieciom.
  • Hodowla slimakow dobrze idzie w takich warunkach. Puszczanie stateczkow. Wycieczka do pobliskiego muzeum albo skansenu. 
  • O! Muzeum! Super pomysl! Moim juz odbija przy tej pogodzie, obczaje muzea w okolicy.
  • Moja mama jest ze starszą na Kaszubach I dzwoniła dziś,  że wracają do domu bo pada :/
    Wyszukalarm im wszystkie muzea, zamki i kina w okolicy  :D
    Zabawne, bo jako dzieci jeździliśmy na 2, 3 tygodnie i nigdy nie wracaliśmy z powodu deszczu, a były to czasy bez komputera i internetu...
  • edytowano lipiec 2017
    Malgorzata powiedział(a):
    Jak masz jakąś goreczke przy domu 
    To płyn do mycia naczyń dać 
    Ubrać w stroje kąpielowe i na dwór 
    ( płyn do mycia naczyń dobrze ślizgi wygładza ) 

     B)  B)

    Tę zabawę to akurat moje dzieci same wymyśliły 
    Fakt , na działce  ;) 
    Leje u nas cały dzień. Jak się utrzyma, to jutro idę z dziećmi wypróbować. :D to może być jedyna okazja w roku do założenia stroju kąpielowego!

    EDT. U nas dziś 12*:D
  • Jest gorka! Cala w trawie. Mysle ze super bedzie sie zjezdzalo. Tylko za zimno na stroje kapielowe. Ale moze w tych nieprzemakalnych spodniach tez sie uda. My na mazury wybyli. Kokezanka ktora siedzi tu caly lipiec mowi ze nawet 8stopni w nocybylo poczatkiem lipca. Teraz troche cieplej ale raczej w polarach siedzimy I szukamy co jeszcze ocalalo suche bo nic nie schnie a stroje kapielowe gleboko w torbie
  • Mój mąz dziś był na budowie na Mazurach - mówił , że cały czas lało, a budowa staneła, bo maja 10 cm wody na parterze. Także  - jeśli jestescie gdzies w tych rejonach, to wierzę, ze w przyczepce moze byc słabo. Ale podobno idzie jednak ocieplenie - tego się trzymaj!
  • Ja moim jak pada robię ciastolinę i nie mam ich przez pół dnia :)

  • edytowano lipiec 2017
    Marcelina powiedział(a):
    Hodowla slimakow dobrze idzie w takich warunkach. Puszczanie stateczkow. Wycieczka do pobliskiego muzeum albo skansenu. 
    Slimaki - potwierdzam, po tych deszczach puszczam na ogródek, wynajdywanie, znoszenie, żmudne liczenie... choć dziś zabawa w berka była nr 1, mój zestaw 6,4,2 uwielbia biegającą Mamę, a  jak najmniejszy zaśnie wtedy mam ten luz 
    Edit bo zjadło posta
    Podziękowali 1Marcelina
  • Moje księżniczki ślimaka ani robala nie dotykają,a na pająki pisk...
  • mamasara powiedział(a):
    Ja moim jak pada robię ciastolinę i nie mam ich przez pół dnia :)

    A drugie pół dnia czyszczenie domu...?
    Podziękowali 1annabe
  • Moje poukładały ślimaki na pobliskim świerku... Zrobiły tym sposobem z 50 bombek nas choinkę... Myślałam że zejdę...
  • edytowano lipiec 2017
    Moje kiedyś urządziły wyścigi ślimaków na szybie...



  • teraz już nie, ale jak księżniczka miała 3-4 lata, o działo się działo ;)
  • Moi po wyścigach zrobili zbiorową mogiłę  :s  :'(
  • no u nas tez byl wolyn slimakowy w lebie po zabawie dwa lata temu.. dwie ksiezniczki ale z chlopakami.. nie wiem kto zaczal..
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.