Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dolny Śląsk i okolice dla malych dzieci (atrakcje i lokale)

Jednak nie pojechalismy na wkacje przynajmneij na razie, bo pogoda nie taka i bo oszczędności. W kazdym razie nie oznacza to siedzenia w domu. Staramy sie jezdzic - tyllko pomysly nam sie koncza, bo nieprzygotowani bylismy na wakacje tego typu. 
Jestesmy z pogranicza Wielkopolski i Dolnego Slaska. Dzieci w wieku 5, 3 , 1. Interesuja nas miejsca i lokale z dobrym jedzeniem - ale takie ze sporymi kacikami dla dzieci w promieniu do ok 100 km od Wrocławia i we Wrocławiu.
I tak bylismy dzis  we Wrocławiu i nie wiedzielismy gdzie isc cos zjesc z dziecmi
. W rezultacie wylafowalismy w Magnolii, bo nic nie potrafilam znalezc a padalo wiec lazenie po rynku  i  szukanie odpadalo. Znacie cos  - mozecie polecic?
«1

Komentarz

  • Ja moge polecic: 

    Jedzenie - Villa Greta - restauracja slow food - Dobków. Fajny plac zabaw na zewnątrz, nastawieni prodziecieco. Klimat swobodny, ale cwny juz dla mnie w gornej granicy czyli raczej drogo. 
    W Dobkowie jes tez szereg warsztatow dla dzieci. My bylismy w czyms w stylu micro muzeum Kopernika . Male muzeum na temat ziemi i najwazniejsze na temat wulkanow. Maja super przewodnika, opowiada ciekawie i 5 latki umial zaciekawic. Ogolnie dla przedszkolaków i dzieci wczesnoszkolnych super. Ale mi sie tez podobalo ;)

    Wroclaw:
    Kolejkowo - cudne. Swiat w miniaturze. Mnóstwo szczegolow. Dla nas bardzo ciekawe , dzieci byly zachwycone. Dla roczniaka jest tez ciekawie a takze byl odvrodzony placyk z klockami jak juz sie mu nudzilo. 



    Podziękowali 1Monika73
  • Wrocław - McDonald przy centrum handlowym Marino - zbieg ulic Żmigrodzkiej i Paprotnej Dzieci lubią McDonalda, a dorośli zjedzą w spokoju, bo jest plac zabaw na zewnątrz i w środku sala zabaw, bezpłatne.
  • edytowano lipiec 2017
    W CH Renoma jest Kinderplaneta, zostać bez opiekuna mogą dzieci od 4l. Na 3. piętrze jest kilka lokali, w większości ceny dość przystępne. Obok lokali jest mały placyk zabaw dla dzieci, przyjemny, bezpłatny, więc bez opieki, ale rodzice mogą wybrać stolik blisko tego placyku. Renoma jest w centrum miasta, stamtąd jest blisko np. do Rynku. Rynek i okolice to królestwo krasnoludków. Nawet nasze wrocławskie dzieci, szukające krasnoludków, odkąd pamiętają, nigdy nie nudzą się tą zabawą.
  • edytowano lipiec 2017
    Przy ulicy Kasprowicza, dzielnica Karłowice, jest godny polecenia Dom Lodów, na tyłach ma piękny ogródek. Dzieci często się tam bawią i nikomu to nie przeszkadza. Po drugiej stronie ulicy znajduje się duży plac zabaw, otoczony zielenią, a przy nim siłownia na wolnym powietrzu. Jeśli ktoś będzie przy tej ulicy, warto wstąpić do kościoła św. Antoniego.
  • Żartujesz z tym Mc Donaldem prawda?
    Podziękowali 1madzikg
  • Nie żartuję, @annabe ; :). Przecież, jak chyba wszyscy na orgu, dbam o zdrowe żywienie rodzinki. I skoro jesteśmy zdrowi, właściwie odżywieni, organizmy dostają to, co dla nich dobre, to nic się nam nie stanie, jeśli czasem (rzadko) zjemy frytki czy hamburgera.
    Chodzi mi zresztą głównie o ciekawą i bezpłatną salę zabaw w tym MD. Zwłaszcza w deszczowe dni albo zimą takie sale to skarb - na dwór wychodzi się najwyżej na trochę, a place zabaw typu Kinderplaneta są dość drogie.
    Podziękowali 3maggie27 Natalia apolonia
  • To nie ma innej restauracji przyjaznej dzieciom?
  • Może ja niewiele znam. Dziewczyny z Wrocławia i Dolnego Śląska, może znacie więcej przyjaznych rodzinom atrakcji i lokali? Specjalnie nie piszę o najbardziej znanych miejscach, bo to można znaleźć w przewodnikach turystycznych, tylko o takich "kącikach". A przy okazji wszystkiego najlepszego, @annabe !
    Podziękowali 1annabe
  • Dzięki, qle mowiac o miejscu z jedzeniem przyjaznym dzieciom nie mialam na mysli fastfoodu, ani tego zeby dzieci zostawic i jesc bez nich, tylko zeby moc zjesc ale zeby dzieci w trakcie czekania lub po jedzeniu podczas powiedzmy naszej "kawy" mogly sie pobawic. Zeby mozna bylo odpoczac chwile w luznej atmosferze i przy jedzeniu moze niekoniecznie wyszukanym, ale nie McD :) 
    ...
    Następnego dnia kiedy chcielismy zjesc wyladowlismy w Ikei. Bylo... No jak to w ikei. Dla dzieci super, dla mnie bez smaku, ale reszta warunkow spelniona :).
    ...
    Do miejsc na Dolnym Slasku - moge Wam polecic jeszcze Cicha Woda (restauracja-knajpa) w Rozciszowie kolo pieszyc. Maja stawy, podaja pyszbe pstragi na rozne sposoby i podstawowa kuchnie jak sie chce zjesc co innego. Ceny ok. Miejsce pod dzieci zrobione. Mnostwo piasku, trampolina, domki do zabawy, jezdziki, minikoparka, mini zoo (kozy, lamy, kucyki) Swojsko, luznie i rodzinnie i bardzo smacznie.
  • edytowano lipiec 2017
    @Malena ale jakie masz takie najbardziej znane miejsca? Bo mi nie chodzi o zoo, tylko bardziej o Kolejkowo na przykład, ale moze to tez juz znane, bo pisza w przewodnikach, ale ja nie znalam. 
    Moze warto napisac i o tych oczywistych.
    ...
    My jutro jedziemy do Walimia chyba.
    W planach mamy tez Jaskinie Niedziwedzia i Hydropolis.
  • No..jak szeroko pojety Dolny Sląsk, to ja polecam Gospode 8 ryb w Miliczu. Obok fajny plac zabaw, pomysłowy. Mozna połazic poogladac ryby w stawach i zaby, a nawet przrjechac sie konną bryczka po rezerwacie i pooglądać ptaki przez lornetki z pracownikami Stawow. Bardzo dobrze wspominam ichnie opowiesci o hodowli ryb, bobrach i zwyczajach ptaków oraz wkurzających ekologach. 
    Jest tam tez male muzeum rybołówstwa. 
    Podziękowali 1ramatha
  • manna powiedział(a):
    A, masz na myśli dokładnie Milicz czy okolice?
    Ja mam dziś chyba zaćmienie umysłu, bo nie wiem, czy to pytanie do mnie czy do @ramatha ?
    Jesli do mnie, a na mysli masz np. fotosafari bryczką, to wyjazd jest wlasnie spod gospody 8 ryb, widzialam na stronie, ze maja nawet znizki na KDR.
  • manna powiedział(a):
    Tylko tam w porze obiadowej w sezonie, można nie doczekac się na miesce i jedzenie.
    To fakt, na pewniaka to pewnie lepiej zadzwonic i zarezerwować stolik.
  • Ja zrozumialam, ze @ramatha szuka miejsc 'bajeranckich', jakiegos slow food itp. ?

    (A restauracji z ogrodem czy placem zabaw we Wrocku sama szukam w kontekscie chrzcin i J., co nie moze na tyłku wysiedzieć, i nie mogę nic ciekawego znaleźć..pewnie znowu zrobię w domu, ku niezadowoleniu mojej teściowej)
  • Piękny jest Ogród Botaniczny, wejście od Ostrowa Tumskiego. Tam można naprawdę wyciszyć się i odpocząć.
  • Dzieki dziewczyny, jesteście niezawodne :) obczaję miejscówki :smiley: 
  • edytowano lipiec 2017
    Miejscq swietne o to mi chodzilo!
    Dziekuje Wam bardzo :) dla nas to nie problem dojechac. Jestesmy z Wroclawia tzn z povhodzenia, bo obecnie juz poza od wielu lat i dlatego chociaz potrafimy sie poruszac swobodnie po Wro, to nie znamy lokali ani nowych atrakcji dla dzieci.
    ...
    @Elunia - swietnie - bedziemy i na pewno skorzystamy. Bardzo przydatne informacje.
    ...
    Przewodnik po Dolnym Slasku tez polecam. Dokladny tytuł to "Przewodnik turystyczny Dolny Śląsk dla rodzin". Tam jest tez miejsce - chyba o ktorym mowicie. Te stawy milickie i restauracja z mini zoo i placem zabaw to mowicie o Rudzie Sułowskiej tak? Jesli macie na mysli coś innego to ja polecam wlasnie Rude odwiedzić, ale do Milicza blisko wiec chodzi pewnie o to samo. Zreszta o tym miejscu tez jest w przewodniku.
  • Aj, pewnie Ruda Sułowska! No jasne! Miejscowosci mi się potentegowały...
    Podziękowali 1ramatha
  • @Elunia - wybieramy Wałbrzych - zamek Książ po Twoim zachęcający  wpisie i ruszamy wąwozem - taki plan  :)
    i teraz pytanie - jak to czasowo może być?  i czy w okolicy można coś dobrego zjeść
    ? tzn ja pstrąga a dzieci, oczywiście frytki? 
  • @Lila to bardzo chętnie, bo ten co mam to pdf jakis do sciagniecia i tez wydany prze ta Fundacje. Atrakcje sa bardzo dobrze zebrane wiec chętnie zobacze inny przez nich wydany :)
  • @Elunia - jutro będziemy  w Wałbrzychu . w drodze do domu
  • Nas znowu ciągnie w wasze strony :) i chyba też zajrzymy do Wałbrzycha :)
    tym razem docelowo Karpacz, ale po drodze Opole, Wałbrzych  :) szukam tylko noclegu na trasie Opole - Karpacz
    Podziękowali 1Monika73
  • W Opolu polecam ZOO, naprawdę warto zajrzeć. Piękny ogród nie tylko zoologiczny, ale tak w ogóle super nasadzenia porobione. 
    Podziękowali 2Monika73 Monika73
  • @uJa Jeśli wybierzecie trochę dłuższą trasę Opole- Wałbrzych( przez Nysę) to zapraszamy do nas- można się przenocować ;)  
  • W Opolu polecam ZOO, naprawdę warto zajrzeć. Piękny ogród nie tylko zoologiczny, ale tak w ogóle super nasadzenia porobione.

  • pojutrze :D
  • Tylko uprzedzam , że Opole aktualnie jest okrutnie rozkopane. Zwłaszcza odradzam dojazd do centrum przez Zaodrze. Lepiej wcześniej zjechać z autostrady ...
  • Ok 20 km od Opola (z waszej strony to bardziej "przed Opolem ") jest dość wypasiony park dinozaurów w Krasiejowie. Zoo tez polecam dla dzieci w wieku waszych.
  • Niestety panny boją się dinozaurów, więc tym razem musimy odpuścić, ale do zoo się wybierzemy, dzięki
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.