Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

jaka ryba?

jakie ryby (filety) do smażenia warto kupować a jakich unikać? zwykle w samodzielnie złowione i oczyszczone ryby zaopatruje nas teść, ale zużyłam już zapasy z zamrażalnika a dziecko domaga się rybki :)

Komentarz

  • Czytalam kiedyś o łososiu dzikim. Kilka artykułów jaki jest super po czym trafiłam na artykuł, że syf który je w Bałtyku taki niby dziki to jeszcze gorzej jak hodowlany. Wiec nie wiem. Szczególnie, że ten dziki to ma taaaaaka cenę, że tego, nie wiadomo,czy na to patrzeć, czy to nosić, ale jeść szkoda ;)
    Miałam kiedyś kawalek i fakt, że był smaczniejszy, mięso dużo delikatniejsze i wcale nie takie różowe jak w zwykłym norweskim hodowlanym. 
    Na pewno unikalabym pstrąga łososiowego, w główniej mierze to pstrągi karmione ta sama farbującą mięso pasza, co łososie hodowlane.
    A tak poza tym to lubię dobrze zrobione śledzie i flądrę i to jest moja kategoria cenowa. Ale z jakością to naprawdę nie wiem, czasem strach się dowiadywać ;)
  • Hyhy złowione a nie wyhodowane. Jak się idzie w Gdyni na halę rybna to bieda straszna. Trzeba szukać gdzie indziej, dalej niestety. Z resztą my coś ostatnio bardzo mało ryb jemy. Czasem makrele wędzona do pasty na pt kupię. Jakoś mnie się nie chce teraz zupełnie...
  • no teraz niestety nie mam innej opcji jak sklep blisko miejsca zamieszkania :)
  • A jaką pastę z makreli Dorota robisz?
  • obiło  mi się kiedyś o uszy ze panga to śmieci, a co z filetami z mintaja, morszczuka czy dorsza? łosoś chwilowo pozostaje poza moim zasięgiem cenowym :)
  • Po żadnej rybie tak nie wymiotowalam jak po pandze. I chyba dobrze, że wyszła góra ;)

    @OlaOdPawla, baza jest makrela i cebulka/szczypiorek. Do tego co mi w duszy gra: jajka, tarty ser, ogorki, jakie mam - nasi wola z konserwowymi, ale z kiszonymi też zjedzą ;) kiedyś dawałam odrobinę majonezu, ale jak proporcje są trafione, to klei się bez majonezu, a zdrowiej.;)
  • pasta z makreli jest fajna jak doda sie do niej kuskus. Ja najbardziej lubię pol na pol makrela i kuskus, dużo natki pietruszki i troszeczkę majonezu.
    Podziękowali 2madzikg Dorotak
  • Brzmi super, dopisuję do listy na ten piątek!
  • My z ryb mrożonych lubimy mirunę ze skórą
  • miruna pyszna.. my jemy malo ryb bo drogie i smierdza ;-).no i ja nie robie zakupow od poltora roku.. . ale jest jedno ale.. mi bardzo sluza.. nie wiem co takiego maja w sobie ale prawie wszystkie moje ciaze kojarza mi sie ze zwiekszonym spozyciem ryb przed.. no i co..sam syf.. a mi pomaga..
  • edytowano lipiec 2017
    Odpowiedź na pytanie w tytule wątka brzmi: świeża
    Podziękowali 2Katia Ewasz
  • ... i z w miarę czystego środowiska.
  • Ja lubię morszczuka z lidla, w szczegóły zdrowotne nie wchodzę
  • My dorsza, pod każdą postacią, ja dodatkowo szprotki wedzone smak dzieciństwa:)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.