Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Lublin i okolice

Odważylam się założyć mały wątek, by zapytać Was o parę rzeczy. Zdążyłam się zorientować, że mieszkacie w różnych częściach kraju. Że zwiedzacie też aktywnie. My    postanowiliśmy z Mężem w tym roku zwiedzić części Polski, w których dotychczas nigdy nie byliśmy. I teraz padło na Lublin i okolice. Nigdy nie byłam w tamtych stronach. Mamy do dyspozycji kilka dni w sierpniu. Co warto zobaczyć? Gdzie przenocować? Tylko Lublin czy coś gdzieś w okolicy? Wszelkie rady mile widziane. Nie muszą to być miejsca i atrakcje  nastawione na dzieci. Nasz ma 2 lata, jest jeden i dość dobrze zachowuje się na różnych wycieczkach krajoznawczych. 
«1

Komentarz

  • edytowano lipiec 2017
    Naleczow, Pulawy i Kazimierz.

    Edit: dobrze się nocuje w Nałęczowie. Wspominam jako bardzo spokojne miejsce.
    Podziękowali 3nowa Cyfra AgaMaria
  • edytowano lipiec 2017
    Szczebrzeszyn z pomnikiem chrząszcza
    E.
    Podziękowali 2Cyfra AgaMaria
  • Zamość. Roztocze.
    @Paniwiosna pochodzisz z Zamościa?
    Podziękowali 2Cyfra AgaMaria
  • Polecam powyższe.
    Jeszcze Szumy, ale to kawałek większy od Lublina.
    Podziękowali 1Cyfra
  • Szumy to z grubsza Susiec.
  • Byłam we Lwowie parę lat temu i pokochałam Lwów miłością wielką. Ale w tym roku ograniczymy się do tych bliższych okolic Lublina  :wink: 
    Dziękuję za wszystkie propozycje. Spisuję i planuję wycieczkę  :smile: 
  • edytowano lipiec 2017
    @PaniWiosna mam dziwne wrażenie, że mój ojciec zna Twoją mamę. Też jestem z Zamościa.
  • edytowano lipiec 2017
    Jeszcze nigdy nie byłam we Lwowie, wstyd i hańba, biorąc pod uwagę, że mój pradziadek tam na piechotę do lekarza chodził. 
  • O tak! Kranobrod!
  • Radecznica
    Podziękowali 1balum
  • Jeżeli w sierpniu, to w Szczebrzeszynie jest Festiwal Języka Polskiego. 
    Podziękowali 1Cyfra
  • edytowano lipiec 2017
    Lublin jest cudowny!
    Chyba jeszcze nie było o wejściu na Wieżę Trynitarską i bardzo polecam spacer po turystycznej trasie podziemnej, która znajduje się pod strarym miastem. Jest też mini przedstawienie z histrią pożaru Lublina - fajne też dla dzieci! 
    A w drodze do Kazimierza warto zajrzeć tu: http://www.kazimierzdolny.pl/trasy_spacerowe/32926/

    Chyba jedna z większych pereł Lublina to kaplica na zamku, od siebie polecam zajrzeć do starego gmachu KULu:)

    Podziękowali 1Cyfra
  • Kazimierz,Janowiec,Nałęczów piękne miejsca.Jak będziecie w okolicach to zapraszamy na kawę i truskawki. Noclegi w domkach mamy zajęte do końca wakacji,ale zawsze można rozbić namiot:) Truskawkowo tez myślę,ze warto odwiedzić.
    Podziękowali 2Małgorzata32 Cyfra
  • nie wiem na ile warto, ale na starowce w Lublinie otworzono muzeum cebularza; cebularz to regionalny wyrób
    Podziękowali 1Cyfra
  • Spojrz ile gwiazd ile gwiazd lsni na niebie jakby na przekor blask slonca w nich zgasl, bede szczesliwy gdy sobie odjedziesz, Ty i Roztocze zbyt wiele na raz :smile: 
    Podziękowali 2Ewasz aga---p
  • Katolicy zaś mogą zajrzeć do skansenu na Sławinku.
  • "Wiele osób przyjeżdża tylko po to, aby obejrzeć Majdanek - myślę, że trzeba też wspomnieć o tym ważnym, choć położonym zdecydowanie na skraju miasta miejscu."

    Dla dwulatka?
  • MonikaN powiedział(a):
    Naleczow, Pulawy i Kazimierz.


    I to jest właściwy punkt widzenia. Zwłaszcza Puławy.
  • natalnika powiedział(a):
    Cyfra pisała, że nie muszą to być miejsca nastawione na małe dzieci (pierwszy post).

    Nie uznaję tego miejsca za atrakcję turystyczną, ale uważam, że jest ono ważne na mapie Lublina. A przy okazji - nie uważam, żeby dwulatek nie mógł tam wchodzić.
    Oczywiście, oczywiście.

    Chociaż warto może zaznaczyć, że dyrekcja muzeum ma zdanie odmienne:

    http://www.majdanek.eu/pl/page/faq/117

    Chodzi o odpowiedź na pytanie: "Czy muzeum jest odpowiednie do zwiedzania przez dzieci?"
  • Krasnobród i okolice
  • Jan_u
    Piękne to....
  • Stara rajdowa piosenka.
  • Nie ma jak rajdowa wiara, nie ma jak rajdowy śpiew, wrażeń czeka co niemiara, świergot ptaków i szum drzew...
    Podziękowali 1Ewasz
  • @jan_u odezwij się gdzieś do mnie z tym adresem 
  • W kościele u oo. Dominikanów nie ma już Relikwii, zostały skradzione w 1991.
  • W skansenie są darmowe dni, trzeba się tylko dowiedzieć które to. 
  • Nasz pobyt na Lubelszczyznie planowany jest na przyszły tydzień. Jeszcze raz dziekuję za rady i sugestie. Zdam relację po wszystkim   :smile: 
    Ale ogólną wycieczkę już rozpoczęliśmy. Mamy za sobą jak na razie Toruń. 
  • Wycieczka zakończona. I bardzo udana! 
    Byliśmy w Puławach, Janowcu, Kazimierzu Dolnym, Nałęczowie, Lublinie, Lubartowie, Kozłówce, Wąwolnicy, Czarnolesie, Dęblinie i w Magicznych Ogrodach, żeby i Mały miał jakąś swoją rozrywkę  :smile: 
    Bardzo wszystkim dziękuję raz jeszcze za rady i sugestie. Myślałam o Was w trakcie wyprawy! 
    Zawsze chciałam odwiedzić tamte rejony kraju. To i mam  :smile: 
    Podziękowali 2Skatarzyna camille
  • Będę dzisiaj w Lublinie. Ok. 17.00 mam spotkanie na ul. gen. Kruka, może ktoś miałby chęć na kawę wcześniej lub później?
    @natalnika jest  tam ktoś jeszcze?
  • Szkoda, że tak mało czasu. Może następnym razem. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.