Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

«134

Komentarz

  • No tak, teraz czas na nowe wnioski...
    Podziękowali 1andora
  • Złożywszy. Przez stronę mBanku. Poszło sprawnie.
    Podziękowali 1Nika76
  • A my czekamy na naszego najmłodszego aż wyjdzie z brzuszka:), by nie składać dwa razy wniosków, jest jeszcze trochę czasu...
  • Hyhy i co teraz. Kiedy zależy nam na ciągłości wypłat, a nie wiem, pod jaki UM będziemy przynależeć. Składac tu, gdzie mieszkamy do końca września wydaje si logiczne, ale...


     jak się potem 'przeniesc' skoro w listopadzie dojdzie nam kolejne dziecko i będę składała kolejny wniosek (czyli już na nowym miejscu)? Czyli część dzieci będę mieć w jednym UM, a najnowsze w drugim? 
    Z rodzinnym łatwiej, bo żeby była ciągłość są późniejsze terminy (może zdążymy się przenieść.).
    Ktoś poradziłby jakieś sensowne rozwiązanie? 

  • @Dorotak ja bym skladala tu. Potem mozna to zmienic. Nie bedzie problemu
  • Złożyliśmy- przez Empatię:)


  • A jak u nas we wrzesniu rozmnozenie to co proponujecie?
  • @wielorybek ja bym chyba złozyła. Korekte zawsze mozna zrobic, a jestes juz w systemie.
    Podziękowali 1wielorybek
  • @wielorybek miałam taką sytuację poprzednio, w ciąży z J. Składałam papiery w kwietniu na starszych a jak w maju urodziłam młodszego to tylko na niego. Wypłatę na starszych dostałam planowo, po 2 tyg,. Czerwcowa przeszła już wspólna.

    @Malgorzata32 no właśnie to przeniesienie nie jest takie oczywiste. Bo świadczenie przysługuje w miejscu zamieszkania w czasie składania wniosku. Czyli część powinna być tu, a część tu, a to powoduje, że w obu urzędach musiałabym złożyć komplety dokumentów + dla nich wcale nie jest oczywiste, że przesyłają sobie wiadomość, że część dzieci dostaje w jednym, część w drugim, to z jakimiś dodatkowymi oświadczeniami się wiąże.
     Znów trafiło u nas na taki okres, że ta ciągłość wypłat by nas bardzo ratowała. A jednak złożenie papierów we wrześniu na wszystkich w nowym urzędzie bardzo by ułatwiła sprawę. Będę jeszcze dzwonić po urzędach, ale w jednym i drugim mówili mi co innego i weź człowieku bądź mądry :D 
  • Mnie że względu na zakręcona papierologie przy pierwszym dziecku byłoby wygodniej potem na całą trójkę w nowym UM :P bo i tak jak dostanę an starszych decyzję to będę musiała do starego urzędu zgłosić urodzenie się kolejnego dziecka.
  • Ja próbowałem przez obywatel.gov.pl, ale jest zepsuty, oraz przez bank, ale nie uwzględnia naszej miejscowości. Teraz spróbujmy przez Empatię.
  • @Agnicha, pewne jest to, że nie zostane, gdzie jestem. A rozkminy potrzebne bo nie chce potem w 40tc, znkartonami w domu lub z noworodkiem na ręku jeszcze jeździć po urzędach i składac wyjaśnień :P 
  • Złożyłam,  w Rumi luzik, załatwione niemalże od ręki :)
    K
  • No ja wlasnie tez nie wiem jak to bedzie za miesiac i pojade zlozyc na stan obecny. Do internetow nie mam zaufania. Moze jak ktos umie to wypelniac ale mi sie nie zdarzylo tego zrobic poprawnie:) naprawdę. 
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • a ja jednak lubię wiedzieć, jak postępować prędzej niż poniewczasie ;-)
  • Empatia strasznie długo się ładowała, spróbowałem więc przez ZUS i... miłe zaskoczenie. Bardzo fajnie zrobiony formularz, który wyciąga z PESELu datę urodzenia i płeć dziecka.
    Podziękowali 1wielorybek
  • U mnie to samo zrobiła Empatia - ja wpisałam pesele tylko u już formularz sam uzupełnił datę urodzenia, płeć i powinowactwo.
  • @Dorotak skladasz w miejscu zamieszkania a potem i tak sama musisz powiadomić o zmianie miejsca zam.
  • u nas w tym roku bardziej skomplikowane, ale na szczęście nie ja się martwię ;)
  • Ooo... a tak ku ostrzezeniu, przed chwila kopnelo mnie w tył na str banku. Jestem niezweryfikowana. Mam sie pojawić w okienku z dokumentem.
    PS. Do kiedy te wnioski najpóźniej?
  • Do końca sierpnia chyba
    Podziękowali 1wiesia
  • Ale jak później to nie przepada tylko przyjdzie z wyrównaniem, przepadnie jak się chyba do końca lutego nie złoży
    Podziękowali 1wiesia
  • edytowano sierpień 2017
    Nie wiedziałam, że jest jakaś Empatia, poznam się z nią dziś. I ZUS mówicie.

    A jak się w zeszłym roku składało przez bank, to nie ma znaczenia? to jest składał ktoś w innej instytucji niż w zeszłym roku?

  • Katarzyna powiedział(a):
    Złożywszy. Przez stronę mBanku. Poszło sprawnie.
    Tylko z kompa? Bo na aplikacji mobilnej nie ma
  • Ja też z mbanku, przez stronę
  • Kos mi zalinkuje przepisy traktujące komu przysługuje 500+?

  • Na pierwszej stronie jest w pierwszym wpisie link
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • U mnie w US też pani obruszona- przcież Urąd Miasta ma dostęp do takich samych danych jak oni. Choć trzy dni wcześniej jeszcze miejscy o tym nie wiedzieli... Czuję się po takiej konfrontacji, jak Galowie w "12 prac Asterixa" jeśli wiecie, o co chodzi... :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.