Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Żywiec i okolice, gdzie warto z dziećmi?

Co polecacie zobaczyć, gdzie wjechać, może wejść?
Ja jestem bardzo wielką wielbicielką wędrówek górskich, ale na stanie mam nie bardzo "rozchodzoną" 6 latkę i półtoraroczną dość samowolną i grymaśną panienkę ;)
«1

Komentarz

  • Poszukaj w wątkach,  wydaje mi się ze z miesiąc temu był identyczny temat. 
    Podziękowali 2Aga85 E.milia
  • Zamek w Żywcu i ogród wokół niego.
    Niedaleko jest też Szczyrk, również piękny. 

    Podziękowali 1Aga85
  • W ustroniu jak wejdziecie/wjedziecie na Czantorie to jest fajny tor saneczkowy caloroczny. Również w Ustroniu jest leśny park niespodzianek. W gorkach małych koło Brennej jest Chlebowa Chata. W Bielsku- Białej polecam Studio filmów rysunkowych
    Podziękowali 1Aga85
  • W Zywcu jest Muzeum Browaru, bardzo warto, szczegolnie z dziecmi. Interaktywne, super. Katedra w Zywcu na Rynku, cudna.  Szczyrk szczerze odradzam, nawal ludzi. Wjazd kolejkami - Dębowiec (tam tez park linowy i cos jeszcze), na Skrzyczne. Milą trasą jest Szlak Rozancowy - albo chociaz jego część, zaczyna sie w Mesznej, konczy w Szczyrku, po drodze mozna zjesc w Chacie na Groniu - przyzwoi ie, nie za drogo,.z ladnym widokiem. Warto wyguglac portal "Beskidy z dzieckiem", tam propozycje roznych atrakcji dla dzieci. 
    Podziękowali 1Aga85
  • Super ten blog!
    Kilka tras juz mi się podoba :)) I wydają się do zrobienia z dziećmi.
    Może z raz uda mi się "urwać" samej, na coś bardziej ambitnego :)
    Podziękowali 1E.milia
  • Wejscie na Hale Boracza jest latwe. Na Rysianke tez hardkoru nie ma. A na obu halach sa schroniska. W Sopotni jest najwyzszy w Beskidach wodospad, potem mozna pojechac autem do konca wsi do wejscia na szlaki i sobie isc spacerkiem dolina, wzdluz potoku, total lajt, nawet asfalt jest. 
    Podziękowali 1Aga85
  • Wielka Rycerzowa z mnóstwem trawy do turlania z tatrzańskim klimatem... i miłą obslugą
    Podziękowali 1Aga85
  •  

    Z Węgierskiej Górki sporo szlaków dla dzieci. Chociażby na Halę Boracza.
    Sama Górka na spacery też przyjemna. I kąpiel w Sole (dobrze mieć obuwie, bo kamienie)
    W ten weekend Dni Górki, a do końca tygodnia Tydzień Kultury Beskidzkiej i goście z całego świata. 
    W Lesnej aquapark.
    Na Żar kolejka i jezioro na górze. I park linowy ;) 
    W BB  tor saneczkowy. Mała za mała , ale dla.starszej to pewnie atrakcja. 
    Podziękowali 1Aga85
  • W Sopotni jest też statek kosmiczny i można zrobić misje kosmiczną jeśli to Wasza bajka
    Podziękowali 1Aga85
  • My byliśmy z dziećmi na Czantorii, na Rownicy. Wisła jest piękna. W Parku Niespodzianek byliśmy dwa razy ( Ustroń)
    Podziękowali 1Aga85
  • @annabe ale takie trasy (czantoria) to bez wozka co?
  • No bez.. w nosidle.
  • Ale na Wielką Raczę z Rycerki Kolonii można wejść z wózkiem. 
    Co prawda lepiej wziąć taki trochę na dobicie albo kupić z olx spacerówkę na dobicie ;) ale można. 
    Byłam, wiem :)
    Podziękowali 1Aga85
  • Jesteśmy już w domu i było naprawdę super!
    Podobało się wszystkim, nawet marudzie, która była nad wyraz grzeczna. Podróżowała w wózku, na nózkach i "w plecaku" w najlepszym nastroju.
    Bardzo polecam Beskidy, zróżnicowane trudnościowo szlaki, piękne widoki i pustki! 
    Do rekomendowanych tras i wycieczek dodam jeszcze Węgierską Górkę, górska rzeka, pełna rybek, w sam raz na upalny dzień odpoczynku po wyczerpujących trasach!


    Podziękowali 2Sylwunia Marcelina
  • @Aga85 dlaczego dopiero dziś weszłam na orga?
  • No nie zeżarło mi posta 
  • @manatta, tez wakacjowalas w tych okolicach? 
  • A chciałam się pochwalić, że jestem aktualnie w Jeleśni wczoraj zaliczyliśmy pierwszą wędrówkę, żółtym szlakiem w stronę hali Miziowej ale nie dotarliśmy do niej tylko zawróciliśmy jak dotarliśmy do skrzyżowania ze szlakiem zielonym, do Korbielowa z powrotem. Było pięknie, mecząco ciągle mżyło dzieciom buty przemokly ale dały radę. Nasza 4 latka potem jeszcze tańcowała na biesiadzie ģóralskiej 
  • Co radzicie na jutro: góra Żar, czy przełęcz Przysłopa ? Mi zależy przede wszystkim na tym aby wędrować i nacieszyć się widokami no i aby dzieci dały radę . 
  • Został nam tylko 1 dzień, bo we wtorek powrót. 
  • Widoki sliczne sa z Rysianki. Wejscie od Sopotni wlk, przy okazji wodospad zaliczycie. 
  • Na Zar da sie wjechac po prostu i sobie popatrzec na szybowce i lotnie. Na Przyslop tez. Widok na Babia jest stamtad zacny. 
  • No i macham Ci, mieszkam niedaleko.
  • Łał dziękuję, ja także Tobie pomacham i wszystkim tubylcom z orga
  • A jeszcze powiedz @Marcelina ile się idzie z Sopotni na Rysiankę ? I czy wraca się tak samo czy można inną drogą? 
  • Idzie sie ponad godzine. Czesc trasy dolinka, potem pod gore ale nie strasznie trudno. 
    Podziękowali 1manatta
  • Ech, za krótkie te wakacje były:( połowy planowanych tras nie zrobiłam. 
    Myśmy ambitne na Skrzyczne wyruszyli, ale 20 min przed szczytem, starsza się kompletnie zbuntowala. Była taaaka zmęczona, że zaraz po zejściu, nawet nie usiadła,  tylko poszła biegac :D
    Jak się wyjdzie z lasu, tez piękny widok <3. Choc trasa dla maluchów może być dość trudna na początek 
    Podziękowali 1manatta
  • Wiem, że nie ten wątek, ale sie pochwale. Moj niespełna 5 latek ( w grudniu kończy) w tym roku był już na Luboniu, Turbaczu a dzisiaj Szczebel zaliczył. Najwiecej marudzi jak trzeba przejść ulicą. 
  • Pochwalę się, według polecenia  @Marcelina , wybraliśmy się na Rysiankę od Sopotni niebieskim szlakiem. Ale ale szliśmy ponad 2 godz. z małymi przerwami. Dla mnie ten szlak był miejscami zbyt niebezpieczny, w lesie wąska dróżka po zboczach, szłam cały czas za 4 latka z drżeniem ją asekurowalam. Podejście trudne ale warto było. Jak pisalyscie dzieci po zejściu grają w piłkę i biegają jak niby nic 
    Podziękowali 2Marcelina Katanna
  • Rysianka cudne widoki o takich marzyłam, na szczycie czas na relaks, kontemplowanie piękna tego świata. Mąż na wojskowy sposób zagotował wodę przyrządzając nam zupki chińskie :) to dopiero doznania. Przede mną trudny rok, nabrałam tu sił choć sił w nogach brak ;) :smiley: 
    Podziękowali 3annabe Monika73 Marcelina
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.