Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Nowenna Pompejańska od 15.08. Startujemy!!! Kto chętny???

edytowano sierpień 2017 w Ogólna

Jeśli zaczniesz nowennę pompejańską 15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, koniec części błagalnej przypadnie na 10 września. Część dziękczynną rozpoczniesz 11 września (wigilia wspomnienia Najświętszego Imienia Maryi), a zakończy się ona 7 października, w święto Królowej Różańca Świętego. Ten okres to prawdopodobnie najlepsza okazja w roku na odmawianie nowenny pompejańskiej!

Czy dołączysz do tej nowenny?
Nie wahaj się zbyt długo!

DASZ RADĘ! Zobacz, tysiące ludzi wytrwało w nowennie, choć wielu z nich wcześniej wcale nie modliło się na różańcu! Dlaczego nie miałoby udać się TOBIE?
Ja zaczynam :)

Kto jeszcze???

Komentarz

  • Przymierzam się i przymierzam i chyba nadszedł czas. Zaczynam i ja.
    Podziękowali 2Małgorzata32 Anna78
  • Ja tez sie boje ze nie dam rady...
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • Pytanie do tych co daja radę- kiedy to odmawiacie w czasie wakacji, dni wolnych, gdy wszyscy w domu albo jakies wycieczki i ciezko chwilę nawet pobyc samemu? W roku szkolnym znalazlabym czas, ale teraz?
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • Dziewczyny jak nie zaczniecie to sie nie przekonacie.
    Wiecie ile razy ja zaczynałam? 
    A zdecydowanej wiekszosci odpadałam na róznym etapie.
    Ale się nie zniechęcam i wciąż próbuję.
    Tłumaczę sobie, ze nawet jak nie skończę, to przecież każde Zdrowaś Maryjo się liczy.
    Nic nie tracimy jesli się nie uda.
    Jakis święty (@Katia przypomnij, proszę!) powiedział, że "Zły różaniec to ten nie odmówiony".

    Tak więc...Odwagi!
  • mamaw powiedział(a):
    Pytanie do tych co daja radę- kiedy to odmawiacie w czasie wakacji, dni wolnych, gdy wszyscy w domu albo jakies wycieczki i ciezko chwilę nawet pobyc samemu? W roku szkolnym znalazlabym czas, ale teraz?
    trochę dyscypliny trzeba, ja rozdzielam, bo "ciurkiem", to tylko w podróży daję radę.
    Ale u nas rok szkolny niewiele się od wakacji różni, więc dla mnie wszystko jedno, jaki czas.
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • Dopiero zobaczyłam.. nie zdążę już dzisiaj odmówić wszystkiego..
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • Ja jestem w trakcie więc nie zacznę, ale co do czasu odmawiam albo z samego rana jak wstaje tylko najmłodsza, albo wieczorem (mi trudniej), dziś mam wizytę u lekarza więc planuje w poczekalni odmówic, w roku szkolnym często odmawialam jak odwiozlam dzieci i wracałam sama do domu. 
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • Ja zaczęłam. 
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • To ja może od dziś dołączę, ok?
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • weronika85 powiedział(a):
    To ja może od dziś dołączę, ok?
    Każdy moment jest dobry żeby zacząć :) ja od jutra już część dziękczynna, jak zwykle w intencji porodu
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • @gabriela ja też o szczęśliwy przebieg ciąży i poród.
    Podziękowali 2gabriela Małgorzata32
  • Będę próbować!! 
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • Jestem z Wami duchem ,bo niestety ja też już w trakcie.
    Już wiem,że  najłatwiej mi odmawiać  rano-wstaję godzinę wcześniej niż powinnam i odmawiam całość.
    A z perspektywy czasu mogę powiedzieć ,że strach ma wielkie oczy-to tylko godzina modlitwy dziennie.Raz dziennie.Tylko raz.Początki są trudniejsze,potem jak się wpadnie w rytm to mija dzień za dniem i nagle zdziwienie-to już koniec?
  • @kasha masz rację, najtrudniej zacząć. Chociaż mi łatwiej idzie nowenna w okresie jesienno-zimowym, ale wierzę, że dam radę.
    @groszek to tak jak ja :)
    Podziękowali 1kasha
  • No jak tam idzie?
    Do powolutku i do przodu?
  • Kto zaczął ten dziś kończy część blagalną. Trwacie?
    Podziękowali 1Monira
  • ja dwa dni temu zakończyłam moją pierwszą w życiu NP
  • odkryłam, że to możliwe
    i że nie musi być trudne, jak dobrze się zaplanuje
    Podziękowali 1kasha
  • edytowano wrzesień 2017
    @mamaw ;
    ja taki system miałam, że rano po przebudzeniu modlitwy wstępne do całego różańca i jedną część do południa gdzieś mieściłam
    wieczorem młodsi lubią, gdy jestem przy nich, jak zasypiają
    na części światła szłam do pokoju Julki, na bolesne do chłopców - tłumacząc, że jestem z nimi przez czas odmawiania różańca
    chwalebne zostawały mi na sam wieczór
    i tu zwykle podłączał się do mnie mąż
     mnie się udało podjąć pierwszy raz i część błagalną mówić w warunkach idealnych, bo miałam kontuzję nogi i przez długi czas leżałam...
    teraz w części dziękczynnej więcej mnie to kosztowało planowania, by na wieczór nie zostać z całością

    w sytuacjach skrajnych rezygnowałam z tajemnic światła

    p.s. jak miałam rehabilitacje...to podczas tensu i magnetoterapi dwie części odmawiałam ;)
    Podziękowali 1zoja
  • Trochę z opóźnieniem,  ale dziękuję za wspólną modlitwę. 
    Podziękowali 1Kasik
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.