Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Atrakcje z bajerami dla dzieci - śląsk i małopolska

Hej.
Może ktos z Was może polecić jakieś fajne miejsca do zwiedzania/odwiedzania z wymagającym małym dzieckiem, lat 5. Nie może być nudno. Ma być ciekawie i najlepiej ze sporą ilością "ufajniaczy" typu efekty audio-wizualne, kolejki, łodzie.

Ostatnio byliśmy w kopalni w Bochni. Mały był zachwycony. Zjazd winda, kolejka, łódź, gadające obrazy, efekty świetlne. Rynki miast najlepsze są w meleksach :) (to też ciekawa forma nauki dla starszej córki, przewodnicy w tych meleksach ciekawie i dowcipnie opowiadają). 

Chciałabym zabierać ich regularnie na różne wycieczki tego typu, czyli historia/wiedza podana lekko i przyjemnie, bo dużo z tego zapamiętują, dużo dużo więcej niż z książek.

Nie czarujmy się, mnie też się to podoba :smiley: 

Polecajcie!
 
«1

Komentarz

  • polecam przewodnik Dzieci Odkrywają Śląskie (napisałą go mama trójki dzieci i  jest mega ! o )
    http://www.podrozehani.pl/dzieci-odkrywaja-slaskie-przewodnik-slask-wojewodztwo-slaskie

    Podziękowali 5Wela Cart Sylwunia E.milia Isako
  • My będąc ostatnio na slasku pojechaliśmy do kopalni srebra w Tarnowskich Górach. Bardzo polecam. Dzieci były zachwycone. Jest tam tez sztolnia gdzie przepływa się łodziami. 
  • Jak kopalnie to polecam Luizę w Zabrzu. Tam tez jest park nauki i techniki, nie wiem, czy ekstra płatny, ale fajny :)
  • BB - tor saneczkowy 
  • @katarzynamarta Czy w Bochni da się jechać z wózkiem?
  • Zator -mega przeżycie dla naszego 6-latka
    Niedzica- rejs łodzią po Jeziorze Czorsztyńskim, Zamek i spływ Dunajcem- był pod wrażeniem :p
    Podziękowali 1madzikg
  • Ogólnie parki rozrywki Zatorland ,nasz lubi dinozaury więc tam mu się bardzo podobało
    park bajek też niezły i oczywiście lunapark < ;)
  • Ale Energylandia to nie dla starszych?
  • do Energylandi nie ma sensu iść z dziećmi poniżej 140 cm
    Podziękowali 3E.milia OlaOdPawla Monira
  • są tez atrakcje dla niższych, ale wg mnie szkoda pieniędzy żeby tylko na część móc wejść

    (ja też byłam zachwycona, i napewno wrócę ale w gronie dorosłych ;) )

    dla dzieci Inwałd Park, albo Zatorland wystarczające
  • To nie prawda że do Energylandi nie ma sensu iść z dziećmi poniżej 140cm. Byliśmy dwa razy i atrakcji dla maluchów jest tak dużo,  że nawet trudno byłby obskoczyć więcej.. 
    Są takie od zera od 2rż, a potem kolejne są już wg wzrostu,  napewno jest od 122 i 140cm . Byliśmy ze wszystkimi dziećmi i jedyna trudność że musieliśmy się rozdzielać bo starsi  chciali iść na te dla starszych.
  • Kika39 powiedział(a):
    Zator -mega przeżycie dla naszego 6-latka
    Niedzica- rejs łodzią po Jeziorze Czorsztyńskim, Zamek i spływ Dunajcem- był pod wrażeniem :p
    Jeszcze park linowy w Niedzicy z dmuchancami do skakania itp.
  • Jak lubicie baseny to Termy Bania,termy w Bukowinie.
    Super wodny plac zabaw dla dzieci jest w Szaflarach w Goracym Potoku,ale tam wszystko jest odkryte więc musi być ciepło.
    Woda wszędzie gorąca na tych wszystkich basenach.
  • I jeszcze-w Bialce oprócz term jest też super plac zabaw dla dzieci-mini park linowy tuż obok term.
  • Muzeum tatrzańskiego parku narodowego,  pełne ", bajerów"
    Podziękowali 1Marcelina
  • Ja sie slabo znam na bajerach, bo wycieczkujemy w stylu przyrodniczo-etnograficznym raczej. Ale powiem: widowiskowa ze wzgledu na skalki i zamki na szczytach jest Jura - Ojcowski Park Narodowy z jaskiniami, Pieskowa Skala, zamki np w Mirowie i Bobolicach, Ogrodzieniec itd. Swietne sa skanseny w Chorzowie, Zubrzycy, Slemieniu itd. Dobrze utrafic w jakis weekend z pokazami z epoki. Sliczny jest park i palac w Pszczynie, obok jest zagroda zubrow, pawie, jelenie itp. W Zywcu jest bardzo udatne muzeum browaru i ladny park. Wszedzie na poludniu sa gory, bedace rozwiazaniem idealnym :) A, no i bliska zagranica: w Czechach i na Slowacji jest mnostwo pieknych miejsc. 
  • I Będzin!
    Gdzieś jest dom Chleba, gdzie może każdy upiec swój własny chleb.
    W Chorzowie?
  • Nie, w Radzionkowie :)
    Podziękowali 1Hope
  • A znacie może jakieś sprawdzone miejsce gdzie można uciec z dziećmi na dwie noce we wspomnianej lokalizacji?
  • Wieliczka fajna. Polecam małą Jaskinię Głęboką, przed wejściem jak dzieci dobrze pogmerają w piachu, to znajdą kawałki kalcytów. Jaskinia choć niewielka ma unikatową formę krasową - kotły. Po drodze jest sporo tablic edukacyjnych o powstawaniu skał. Bilety kupuje się przy parkingu. http://podlesice.org.pl/jaskinia-gleboka/
  • Kawa u mnie;)
  • uJa powiedział(a):
    Kawa u mnie;)
    A w sierpniu też zapraszasz ;) ?
  • Podłącze się do pytania o Bochnie i Wieliczkę. U nas zestaw do zwiedzania 4,5 i 7 lat. Czytałam o trasie Solilandia w Wieliczce - ktoś coś może powiedzieć na ten temat? Wydaje się dobrą opcją dla przedszkolaków...
  • w Bochni są fajne multimedlaine gadające obrazy :D nam się podobało ale w Wieliczce byłam tylko na jakieś niepopularniej trasie więc nie wiem


    w sierpniu również powinnam mieć dach :) więc też zparaszam
  • My zapraszamy tych co się kierują w stronę Ojcwa! 
  • Gorąco polecam trasę rowerową dawnym nasypem kolejki wąskotorowej Nowy Targ-Trstena. Szczegóły szlakwokoltatr.eu. Rowery można wypożyczyć w Podczerwonem. Też foteliki dziecięce i przyczepkę. Cudne widoki, lekcja historii i geografii w pigułce (przebieg granic, sens połączeń kolejowych, torfowiska, etc.)
  • W ramach połączenia przyjemnego z pożytecznym jest też Inwałd park czyli przyjemny park miniatur oraz atrakcje typu park linowy czy lunapark
  • Wygiezlow skansen i zamek Lipowiec - piękne miejsca, jak ktos takie klimaty lubi. 
  • Zamek w Nowym Wiśniczu. Dla fanów nowych technologii jest Bastion VR
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.