Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Logorytmika

edytowano wrzesień 2017 w Ogólna
Czy ktoś wie coś o takich zajęciach ? może ktoś posłał swoje pociechy na takie zajęcia ? Pytam bo zastanawiam się czy Mikołajka wysłać na takie zajęcia -nie wiem tylko czy takie zajęcia faktycznie dają jakieś efekty. Mikołajek późno zaczął mówić - w tej chwili szybko nadrabia zaległości, ale często mówi niewyraźnie. Stąd moje pytanie czy ktoś korzystał i jakieś efekty widział ?
edit, pytam bo właśnie niedaleko nas jedna z firm od września ma taką ofertę

Komentarz

  • ile kosztują?

    posłałabym dziecko. ale jak  wszędzie zależy jak i przez kogo prowadzone
  • @Karolinka 30 zł za zajęcia w grupie 3 osobowej zajęcia trwają 45 min. grupa dobrana wiekowo i problemowo - podobno bo jeszcze nie byliśmy - nooo za tanio nie jest ale zobaczymy co i jak bo na jedne zajęcia się wybierzemy by się przekonać co to ... jeśli mają dobrą osobę prowadzącą to zapewne będziemy korzystać by wspomóc rozwój mowy synka
    @PaniWiosna oooo to dziwne - no to bym nie wpadła, że coś takiego mogą chcieć :smiley: 
    Podziękowali 1Karolinka
  • Podpinam się
    czy sylwoterapia jest zagrożeniem duchowym?

    ktoś coś  wie
    proszę podzielcie się opiniami

  • @Karolinka a co jest sylwoterapia ?
    Podziękowali 1Karolinka
  • edytowano wrzesień 2017
    @monia3 najprawdopodobniej chodzi o to
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Metoda_Silvy

    A logorytmikę możecie uskuteczniać też sami, bawiąc się w naśladowanie wszelkich możliwych dźwięków ,robiąc różne miny,machając językiem we wszystkie strony,dotykając językiem podniebienia,zębów,mówiąc brrr,samymi ustami itp.
    To wszystko można wykonywać opowiadając różne historyjki,albo czytając bajki.
    Najpierw robi to dorosły ,a dziecko naśladuje,bo tak jest najprościej.
    Sporo  zabaw muzyczno- ruchowych można znaleźć w internecie np.tego typu








  • edytowano wrzesień 2017
    nie nie, żadna silva
    po prostu drzewolecznictwo, energia drzew i takie tam ;)

    zdecydowałam się na hortiterapię i myślę, że będzie ona pożyteczna:

    ogrodolecznictwo – metoda terapii wykorzystująca rośliny i ogrody w pracy z pacjentami, polega na wykonywaniu w ogrodzie pracy fizycznej związanej z utrzymaniem ogrodu

    za wiki


    Podziękowali 1kasha
  • Logorytmika to rytmykia tylko z wykorzystaniem ćwiczeń dykcyjnych a nie żadna silva. 

  • @maliwiju z tą silva to do mnie było
    moze niepotrzebny mój ot z tą terapią
  • Metoda Silvy zdecydowanie podpada pod zagrożenia duchowe.
    Podziękowali 1Karolinka
  • Karolinka powiedział(a):
    nie nie, żadna silva
    po prostu drzewolecznictwo, energia drzew i takie tam ;)

    zdecydowałam się na hortiterapię i myślę, że będzie ona pożyteczna:

    ogrodolecznictwo – metoda terapii wykorzystująca rośliny i ogrody w pracy z pacjentami, polega na wykonywaniu w ogrodzie pracy fizycznej związanej z utrzymaniem ogrodu

    za wiki


    Ołć.Przepraszam,myślałam, że przekręciłaś słowo.
    Już wiem co to jest sylwoterapia,co więcej nieświadomie praktykuję ją od dawna :mrgreen: 
    Podziękowali 1Karolinka
  • Karolinka powiedział(a):
    @maliwiju z tą silva to do mnie było
    moze niepotrzebny mój ot z tą terapią
    Nie ok nie doczytałam myślałam że ktoś logorytmike łączy z silvą. 
    Podziękowali 1Karolinka
  • Dzis to sie nazywa ogrodolecznictwo, a pokolenie mojej mamy, a nawet moje, tylko ze wsi, mowilo "zapieprz w polu". Ale przynajmniej grubej kasy nie placili...
    Podziękowali 2MAFJa Pax
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.