Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Farba/tapeta magnetyczna

Byliśmy na wystawie w muzeum, gdzie jedna ściana pomalowana była farbą magnetyczną i do tego były kolorowe kartki-magnesy, które można było układać wg upodobań. Spodobało mi się. Czy ktoś z Was ma takie rozwiązanie w domu? Czy sprawdza się na dłuższą metę? Czy możecie ew. polecić konkretnego producenta farby?

Komentarz

  • a co to za farba ?
  • My mamy farbę magnetyczna a na to farba do white boardow 
    Ogólnie fajnie ale są miejsca gdzie magnes trzyma i są takie gdzie nie trzyma
    Same magnesy trzymają się dobrze ale przyczepienie kartki a4 może być problematyczne tu lepiej się sprawdzają magnesy o dużej powierzchni
    Podziękowali 1zolenka
  • Mam ścianę taką zrobioną. Podkład magnetyczny i pomalowane na czarno tablicową. 

    Tez widziałam kiedyś na targach fajne magnesy i pani mi powiedziała ze ta warstwa magnesowa musi być nakładana 2/3 razy. U nas jest jedna warstwa i ciężkie magnesy się nie trzymają- ale te płaskie jak najbardziej. Z tablicy tez korzystamy kredowej- tylko u nas ściana nie była wyszlifowana elegancko i nie zmywa się najłatwiej. Ale polecam. Bardzo lubię to miejsce u nas w domu z tablica :)
    Podziękowali 1zolenka
  • Mamy magnetyczna flugger. używamy codziennie od kilku lat.
    W jednym miejscu pokrylusmy magnetyczna farbę, tablicową czyli mozna kreda po tym maziac.
    Magnesow uzywamy neodymowych, przyklejonych specjalnie do duzych pionkow by dzieci nie połknęły. Trzeba na to uważać przy tych gadzetach.
    Zwykle magnesy grubszej kartki urodzinowej nie przytrzymaja skutecznie u nas.
    Podziękowali 1zolenka
  • No a jak sobie radzicie z tym pyłem kredowym? Przecie kreda się sypie... Sami rozkmiamy nad farba tablicowo-magnetyczna na kawałek ściany. Choć szczerze, mieliśmy kiedyś na drzwiach lodowki taka naklejkę tablicowa i sprawdziła się świetnie, a była dużo tańsza...
    Podziękowali 1Joannna
  • Fajny wątek.
    nawet ost mówiłam ze przy malowaniu kuchni jedna cześć ściany robimy kredowa na „notatki” typu- co dokupić bo na końcówce juz jedt czy tez jako tablica info- obiad w piekarniku, wstaw pranie ;) 
    a druga cześć chciałam magnetyczna na.... moje magnesy ;) 

    i teraz wychodzi ze mozna jedna farba! 
    Tyż dobrze ;) 
    powiedzcie tylko ile warstw podkładu czy farby magnetycznej zeby te np. ceramiczne utrzymały sie na tej ścianie 
  • Ja miałam tablice do pisania pisakami zmywalnymi - może tablicówka wygląda fajniej, ale do notatek jest też taka opcja. 
  • na drzwiach u dziewczynek mam naklejkę z aliexpress, dobrze się trzyma już drugi rok, kosztowała coś koło dolara, fajna jest duża

    co do pyłu, staram się wybierać bezpyłowe kredy, ale dziewczynki zawsze po zabawie ścierają szmatką podłogę

    są też takie pisaki kredowe ale tak mi schodzi z kupieniem ich
    Podziękowali 3Dorotak zolenka Monira
  • Kreda w ruchu tylko w ED jak trzeba ksztalt litery/cyfry pokazać. Dzieci nie maja w domu zgody. Ale my pedanci.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.