Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Prąd od PGNiG -- czy warto

Mamy gaz od PGNIG, prąd -- od PGE.
PGNIG reklamuje ostatnio swój pakiet "Prąd i Gaz".
Może ktoś już z tego pakietu korzysta?

1. czy jest rzeczywiście taniej? Sama cena za kilowat to nie są wszystkie składniki rachunku za prąd.

2. co w przypadku awarii sieci dystrybucyjnej - zgłasza się ją do sprzedawcy (to byłby PNIG) czy do dystrybutora (nadal pozostawałby nim PGE)

3. narzędzia i ekipy do usuwania awarii miałby tylko PGE, więc de facto to dystrybutor usuwałby awarie. Czy nie opóźniałby celowo usunięcia awarii, skoro nie sprzedaje prądu?

Komentarz

  • podbijam. Ktoś korzysta z dostaw gazu i prądu od jednego dostawcy?
    Zastanawiamy się nad takim rozwiązaniem, tylko czy ono naprawdę wychodzi oszczędniej?
  • Moje Panie. Po moich 2 letnich przewałkach z Energią mam następujące wnioski. Jeżeli bierzemy prąd od Energii- mamy jedną fv i na niej opłatę za zużycie i przesył i reklamację składam w jednym miejscu. Energia operator- właściciel sieci i łączy przesyłowych jest siostra Energii. Jeśli weźmiemy przez prze jakiegoś Taurona, Orange to będziemy otrzymywać 2 FV
    jedna za zużycie a druga za przesył----- jeśli jest inaczej to mnie prostujcie!!!!!
    Jak ktoś Wam coś pokićka to reklamacje składam u tego co kupuje a on w Energii i droga wydłuża się. Moim zdaniem proste rozwiazania sa najlepsze
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.