Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Poznań - skąd dobre warzywa i owoce?

Niedługo będę mojej najmlodszej rozszerzać dietę i tak na start wolałabym jej marketowych marchewek i ziemniaczków nie serwować. Poznaniu! Gdzie kupujecie niepędzone, niepryskane warzywa i owoce? 

Komentarz

  • Ja co prawda nie z Poznania ale z okolic - w mojej miejscowości k.Mosiny w agroturystyce sprzedają teraz dynie (zasadniczo do swoich warzyw i owoców nie stosują oprysków)
  • Biorynek - na placu bernardyńskim, co sobotę w godzinach przedpołudniowych. A ja i tak biorę od Pani Marysi z Łazarskiego, bo ma ceny normalniejsze, a warzywa brzydkie (mniej sypane)
  • Zaścianek się nazywają - ale chyba nie sprzedają przez net zz jakiej części Poznania jesteś ( to może łatwiej coś doradzić będzie)?
  • Sprawdzę nr straganu
  • Yucami, to że ładne, to nie znaczy, że pryskane. Ja mam ogród ekologiczny i większość warzyw jest naprawdę ładna, choć wiadomo, że zdarzają się brzydsze, ale jak ktoś z sąsiadów chce kupić ode mnie np. pomidory, to wiadomo, że wybieram ładne, a mniejsze czy pęknięte czy zieloną piętką zostawiam sobie na przetwory. To samo z jabłkami, jak wiem, że ktoś chce do jedzenia, to wybieram ładniejsze, a brzydsze do przetwórni. (Oczywiście nie jest to reklama, bo do Poznania mam 300 km :) )
  • @Elf77 a w którą stronę od Poznania te 300 km?
    Podziękowali 1nowa
  • Ech, to przeciwny kierunek :wink: szkoda, miałam nadzieję na fajne źródełko bio warzyw. Tylko ziemniaki wiem gdzie takie kupić.
  • Stragan nr 129, przy czym nie jest to towar "ekologiczny", tylko mniej sypany. Trzeba powiedzieć, że chcemy "te z Pani uprawy, bo słyszeliśmy, że są lepsze".
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.