Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dziecko nadpobudliwe

edytowano październik 2017 w Pomagajmy sobie
Przerasta mnie zachowanie naszego syna :(
Jakie objawy u 1,7 miesięcznego dziecka powinny mnie niepokoić?

Niby wszystko wiem, ale:
- syn budzi się często około 7-8  w nocy, pije pierś
- często krzyczy
- jest stale ruchliwe
- rzadko na czymś się skupia, maks. około 5 minut kilka razy dziennie
- u opiekunki jest grzeczny i słucha, nas nie :(
- często biega od jednej rzeczy do drugiej tak, że dom wygląda jak po wybuchu bomby,
- w czasie kąpieli wylewa wodę, chlapie, uderza w szyby kabiny itd, brak spokojnej zabawy


martwić się???

Komentarz

  • edytowano październik 2017
    4-5 h dziennie
    przez 4 dni w tygodniu
  • edytowano październik 2017
    od początku września tego roku, w zasadzie miesiąc
  • nie wiem czy to SI
    jego ruchy są celowe i realizowane np. zabawa itd, ale robi to tak szybko,torpeda po prostu
  • bardziej jego impulsywność jest nie do ogarnięcia, tak budzi się tyle razy w nocy

    co do opiekunki to jestem bardzo spokojna, może rzeczywiście odreagowuje sytuację,

    ostatnimi dniami dochodzi krzyk i to już jest bardzo nie do wytrzymania
  • edytowano październik 2017
    Poczytam,
    za wszelkie sugestie  bardzo dziękuję

    @AB dużo się zgadza, dziękuję 

  • Mój ma 2 lata i 3 miesiące i wciąż się budzi na karmienie kilka razy. I wiem, że tak będzie długo, bo to normalne u dzieci karmionych piersią, jeśli się ich nie odstawia, czy nie likwiduje karmień nocnych.
    Podziękowali 1Karolinka
  • też mam żywe dzieci :) może na zabawie się dłużej skupiały ale reszta tak samo

    ale co do karmień - mimo że karmiłam piersią - wyznaję zasadę że po skończeniu roku noc jest od spania, a dzień od jedzenia ;) uważam, że głęboki i nieprzerwany sen nocny jest bardzo cenny dla dziecka (i dla matki również :)

  • ufff, ufff
    dziewczyny dzięki,
    tego mi było trzeba


  • @Agnicha jest spokojniejsze, pani może z nim coś w ogrodzie porobić, a on w tym czasie kamyczki układa,
    u mnie lata z nimi jak przeciąg  a i tak za chwile kamyczki wyrzuca i do taczki biegiem, potem na winogronka leci z winogronek do kur itd
    nic na dłużej i wszędzie szybkoo
  • @Karolinka ja tez mam takiego żwawego zawodnika, ze jak juz gdzies idzie- to biegnie :)  Od malego przysuwal sobie krzesla i podstawki do czego tylko mogl, wchodzil mi na stol, na sedes, na wszystkie zwyzki, na oparcia kanap, no ranyboskie. Bardzo na niego musze patrzec, bo zywe srebro. Wszystko w domu wywleka, wyciaga, wysypuje zawartosci jakis pudeleczek, wszystkiego jest ciekaw. Z tego tytulu w domu zapanowal artystyczny nielad, bo co posprzatam za nim w jednym kacie on juz biegnie do nastepnej psoty. Nic bym w domu nie porobila i pomarlibysmy z glodu, jakbym chciala sledzic kazdy jego krok. Dalam nam obojgu taki margines: on moze troche grandzic ale w pewnych granicach.
    Podziękowali 3Karolinka ewaklara Milamama
  • Ja mam takiego 5-cio latka. Jak jest w domu to nie można z nim wytrzymać. Wszędzie go pełno i nic nie słucha. Bawi się ładnie tylko na dworze. W kościele zachowuje się jak dwulatek- nie może ustać ani usiedzieć w miejscu. W niedzielę mieliśmy chrzest i mąż postanowił, że syn będzie służył z ministrantami :s . Myślałam, że mi dziecko podmienili. Całą mszę- 1,5 godz. był grzeczniutki- stał i klękał jak inni ministranci  o:)

    Podziękowali 2Monira Felicyta
  • Myślałam, że moi chłopcy też są nadpobudliwi, ale jak oglądają bajkę to siedzą nieruchomo i oglądają, a z tego co wiem to dzieci z problemami nawet jak oglądają bajkę to się wiercą.
  • A co do budzenia w nocy to bym się nie przejmowała. Dzieci karmione na piersi czasami tak mają- lubią sobie possać. Moja siostra też tak miała z córką, ale spała z nią w łóżku więc ona sama sobie pierś chwytała. Jak odstawiła to zaczęła przesypiać całe noce ;)
    Podziękowali 1Milamama
  • no właśnie tv też działa pobudzająco, macie takie  doświadczenia po odstawieniu tv czy bajek na kompie???
  • Chlopcy często są zywi, zwawi. Mi się wydaje, ze w domu jest po prostu sobą, czuje się bezpiecznie i biega, zasuwa.

    A z opiekunką pewnie trochę się obawi,zresztą jest On i ta Pani. 1 na 1.
    A u Was @Karolinka gwarniej, to i dziecko zywsze.
    Podziękowali 1Karolinka
  • mój mąż jest tego samego zdania, może potrzebowałam tego usłyszeć kilka razy, żeby jakoś pogodzić się z temperamentym M.
  • Siedzi mi ostatnio w głowie mój 7 latek. Obecnie już notorycznie wręcz trzyma prawie wszystkie palce w buzi. Na zmianę z bluzką przy szyi- cała posliniona przez cały dzień. I od mca non stop wskakuje na kanapę i stoi na głowie z nogami na ścianie. Co chwila. W swoim pokoju jak nie zajmie się zabawą/czymś konkretnym to na łóżku znowu fika żeby do góry nogami być. 
    O co cho??
  • edytowano styczeń 2018
    Nasz zero bajek i regularnie przeciągnięty na dworze ( wychodzi około 4-5 razy dziennie)
    jest nieco lepiej :)
  • rozumiem,
    z naszym też zawsze musi być ktoś, ale max 40 min i wymiękają, potem następny do odstrzału
    młody jest niezniszczalny
  • Ciekawe jakby tak zamontowac dzieciom endomondo, ile km by wyszlo na dzien. Tak sie dzis zastanawialam, ile moze na czworaka zrobic niemowlak, o czterolatku nie wspomne...
    Podziękowali 2Nika76 tymka
  • @annabe to co piszesz to skojarzyło mi się z ćwiczeniami jakie pani od SI dała dla mojego syna. Takie właśnie trzymanie nóg wysoko i np. leżeć na łóżku zwisać przodem na ziemię i tam np. układać klocki. Wygląda jakby Twój syn się dobodźcowywał. 
    Podziękowali 2annabe Nika76
  • Moja najstarsza (10 l.) jest nadpobudliwa...
    Bardzo mi pomogła jedna książka która mi w Poradni posunięto.. zrozumiałam m.in. że to jest u niej mimowolne...nie do opanowania i stlamszenia...  jedynie właściwa kanalizacja tej energii jest w stanie ogarnąć problem...

    Dużo sportu pomaga... słodycze pogarszają

    Za to obgryza paznokcie od lat... nie pamiętam kiedy jej obcinałam bo nie ma co.. obgryzione "na pałę"
    Podziękowali 1Karolinka
  • @groszek nie wiem czy martwić, raczej cieszyć, że ćwiczy sobie :) jak inne zachowania Cię martwią to można badanie SI zrobić.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.