Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wysokie CRP u dziecka

Mój syn (2 lata, 8 m-cy) od tygodnia ma wysoką gorączkę zbijaną lekami. Dziś poszłam, żeby go osłuchać, a lekarka spanikowała (to bardzo specyficzna lekarka, zawsze panikuje, nieszczęśliwie trafiłam akurat na nią ;) ) i dostaliśmy skierowanie na morfologie (wyszła ok) i CRP, które wynosi 56 (norma 0-5). Dostaliśmy więc skierowanie do szpitala, ale nie widzę sensu tam jechać. Jeździłam tak ze starszym synem i poza nawadnianiem nic wtedy nie zrobiono, bo nic nie wykryto. Syn kaszle i ma lekki katar, jeśli chodzi o gorączkę, to widzę gołym okiem, że jest lepiej, bo spada. Teraz ma 37 stopni. Starszy syn też miewał takie gorączki, moja siostra w dzieciństwie również. Czy to może być taka uroda? Aha, dostaliśmy też receptę na antybiotyk (zanim dostaliśmy skierowanie do szpitala). Teraz mam dylemat czy jest potrzeba jechania do szpitala, czy podać mu w domu antybiotyk czy skoro jest lepiej darować sobie wszystko i unikać lekarki ;) Chorowały tak wasze dzieci?

Komentarz

  • Może być taka uroda, że tak przechodzi infekcję. CRP 56 to żaden dramat. Wskazuje na infekcję wirusową prawdopodobnie. Przy trzycyfrowym bym się zastanawiała nad antybolem. Jak widzisz, że się dziecku poprawia, to nie bardzo widzę sens w leczeniu wyniku badań. A już szczególnie, w leczeniu szpitalnym.
    Podziękowali 1PonuraKura
  • U nas niezbijalne i nawracające gorączki tak do kilku dób oznaczaly zawsze ZUM. Nasz Michu, wtedy roczniak przy ZUMie i kilkudniowej gorączce miał CRP 100. Dostał skierowanie do szpitala i antybola dożylnego. Po podaniu antybola od razu zaczelo crp spadać.
    Podziękowali 1PonuraKura
  • Nasza najmlodsza miala ponad 40 przy wirusowce. Nikt nas do szpitala nie wysylal lekarka obstawila po wysypce ze to wirus (bostonka) I kazala przeczekac, za kilka dni byla okazem zdrowia. Miala wtedy roczek, tez wysoko goraczkowala.
    Podziękowali 1PonuraKura
  • A badanie ogólne moczu, to dobry pomysł. Warto przy każdej gorączce, czy innym pogorszeniu zdrowia nie związanym z infekcją górnych dróg oddechowych.
    Podziękowali 2PonuraKura mama_asia
  • u nas było około 250
    gorączka 41 stopni
    wyszły problemy z układem moczowym
    przez tą infekcję ma blizny na nerkach
    Podziękowali 1PonuraKura
  • Dziękuję bardzo za porady :) Czyli widzę, że tak bywa. Wydaje mi się, że to taka uroda. Poobserwuję i zobaczymy. Jutro zrobimy badanie moczu. Wydaje mi się jednak, że infekcja wygasa. Pozostał jedynie kaszel i stan podgorączkowy (a nie jak wcześniej niezbijalna gorączka). Apatyt ma co prawda obniżony, ale niezły jak na taką infekcję i pije normalnie. W poniedziałek chyba zrobię CRP ponownie, żeby zobaczyć czy spada (znowu kłucie, będzie ciężko :( ).
  • Z trzycyfrowym crp -zpalenie krtani-walczyliśmy w domu. Nasza pediatra nie zwariowała od tego. Powodzenia!
    Podziękowali 1PonuraKura
  • @Wiol , a jak odkryliście, że to zapalenie krtani? Dziecko nie miało skierowania do szpitala? Tak z ciekawości pytam :)
  • Tzn. Mała była z nami u lekarza. To było dobre 3lata temu. Krtań słychać. Dziecko ma duszność przy wdechu-pianie koguta ;) Z tego, co pamiętam około 120 crp.
    Podziękowali 1PonuraKura
  • Rozumiem :) U nas nic nie zostało wysłuchane, oskrzela, płuca, gardło i uszy - w porządku.
  • @PonuraKura zbadaj jutro Crp przy okazji badania moczu. Samo crp robi się z palca. Jak będzie spadek to nigdzie nie jedź. Bedziesz miała dowód dlaczego zignorowałaś zalecenia.
    Podziękowali 1PonuraKura
  • Dokładnie u nas w przychodni krew na CRP z palca pobierają i za kilka minut jest wynik. Ale tak sobie myślę (nie wiem czy rzeczywiście tak jest), że jak morfologia ok, to raczej nie ma infekcji bakteryjnej.
    Podziękowali 1PonuraKura
  • Powtórzyłabym crp czy spada.
    Jak jest poprawa to crp bardzo szybko spada.
    Gdyby jednak rosło to wtedy bym się martwiła.
    Podziękowali 2AleksandraB PonuraKura
  • CRP moze byc podwyzszone np. z powodu dziury w zebie.
    Podziękowali 1PonuraKura
  • Dzięki  za odpowiedzi. Byliśmy wczoraj na konsultacji wyniku u innego lekarza i on powiedział, żeby nie panikować. Według niego to właśnie infekcja bakteryjna - obejrzał wyniki morfologii i crp. Dziecięciu widocznie się poprawia, jest lepiej :)
  • Tak powiedział. Może zbyt pobieżnie przejrzałam morfologię jako laik, a lekarzowi powiedziała więcej niż mnie.
  • I antybola nie sugerował?
  • Sugerował. Mówiąc szczerze, to już nawet podaliśmy. Całą trójką kaszlemy i smarkamy. Mam dość. Nie wiem jak wytłuc to paskudztwo, a tu jeszcze dzieciak się pcha na drugą stronę brzucha. No wybrał sobie moment.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.