Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wymiana nasion

edytowano październik 2017 w Pomagajmy sobie
Mam pomysł, że byśmy zrobili giełdę wymiany nasion, wszak teraz sezon zbieraczy się powoli kończy ;)

Żeby nie mnożyć kosztów możemy się umówić tak:
1. ZBYWCA ogłasza jakie ma nasionka do wymiany.
2. NABYWCA zgłasza chęć ich otrzymania. Liczy się kto pierwszy ten lepszy ;)
3. Na koniec np. 15 listopada zbywca wysyła w jednej kopercie nasiona podzielone dla nabywców np. do mnie wraz z zaadresowaną kopertą do siebie ze znaczkiem.
4. Ja przepakuję popakowane nasionka do nabywców i powysyłam w jednej kopercie.

uwagi mile widziane i oczywiście jeśli chcecie :)

Komentarz

  • edytowano październik 2017
    Mam do wymiany:

    1. aksamitki niskie
    2. aksamitki średnie
    3. aksamitki wysokie
    4. malwy niepełne bordowe
    5. dalie niskie mix kolorów
    6. rudbekia
    7. jeżówka
    8. ostróżki fioletowe
    9. maki ozdobne
    10. dynia hokkaido
    11. papryka chilli
    12. nagietki
    13. cynie
  • @Basja - a tę dynię to hodujesz z dala od innych dyniowatych? Nie pomieszała Ci się z jakąś cukinią, czy innymi odmianami dyni?
    Jak nie, to ja bardzo chętnie dynia, nagietki, papryka, jeżówka i aksamitek każdych po troszku. Rachunek na to wszystko poproszę :-)
  • a jakie te jeżówki?
  • edytowano październik 2017
    @Katarzyna akurat hokkaido posadziłam u mamy w ogrodzie i tylko one tam rosną :)

    Nie umiem zdjęć wkleić..aa.. jeżówka jest fioletowa
     




    Podziękowali 2Katarzyna Skatarzyna
  • @Katarzyna a masz jakies nasiona do wymiany?
  • edytowano październik 2017


    @Skatarzyna umiem! to moja jeżówka :)
  • dla mnie, dla mnie!
  • Mam pełną czerwoną, ale nie wiem, jak zebrać nasiona, tylko jeden kwiat rozwinął się w pełni i nadal kwitnie.
  • @Skatarzyna jak skończy kwitnąć to zaschnie środek i ten środek należy zebrać i ususzyć :smile:
    to ja poprosze czerwonej kilka nasion. W tym roku po raz pierwszy mam jeżówki i z makami zupełnie mnie oczarowały <3
  • edytowano październik 2017
    W tym roku nie bardzo. Miałam plan nasiona bratków zbierać, ale nie miałam do tego głowy, gdy była na to pora, a teraz to już się rozsiały.
    Za to mogę komuś sadzonkę przylaszczki dać. Ale to raczej z odbiorem osobistym, bo obawiam się, że w wysyłce się uszkodzi. Chyba też sadzonki cisów będę miała, ale koło tego to jeszcze muszę chwilę pochodzić.
    Jeszcze mam kępę niskich marcinków, co będzie można z niej uszczknąć, gdyby ktoś chciał i całą furę jakiś skalnych róż i innych skalniakowych roślinności. Ale to wszystko nie na nasiona tylko raczej na jakieś odnóżki, czy inne odszczepki. Miętę też mam. I jak bym się jeszcze zastanowiała, to jeszcze coś pewnie bym wymyśliła. Najchętniej to bym oddała rododendrony, ale one mają po 2,5 metra wzrostu i chyba nie da się ich przesadzić ;)
    Podziękowali 1Basja
  • @Basja wstyd pisać bo nie mam nic na wymianę, ale gdybyś miała coś do podzielenia się to wszystko oprócz aksamitek z chęcią bym nabyła. 
  • Ktoś chce nasiona buraka cwiklowego do kielkownicy?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.