Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wielkie sprzątanie- chemia gospodarcza

2

Komentarz

  • Ja robiłam kiedyś DOmestosem. I szorowałam szczoteczką do zębów. Dało radę.
  • Uwaga na domestos, jak się na za długo zostawi na wannie, wyżera plamy i nie do naprawienia.
  • W takim wypadku trzeba nalac domestosa, rozprowadzic szczotka na długiej raczce gdzie trzeba na kilkanaście minut, i po tym splykac woda. Nie mieszać z inną chemia bo wchodzi w reakcję.
  • edytowano wrzesień 2016
    Wykladzina pcv w kuchni klei sie od jakiegos czasu.Zapastowanie nie pomoglo.Na smietnik czy ratowac i zostawic po remoncie ? 
    I czym mozna by ja potraktowac.Kapcie,gole stopy ,wsztystko sie klei(nie jest brudna ;))
  • Ja szczerze polecam @MagdaCh  preparat do fug firmy FM. Dlaczego ja na to nie trafiłam kilka miesięcy wcześniej
    Podziękowali 1MagdaCh
  • @kociara rzeczywiście takie spektakularne efekty? coś sprawdzonego do kabiny też mają? 
  • @Dominikaa ja bym ja wymienila. Mozliwe, ze zaczyna sie rozkladac juz wierzchnia warstwa. 
  • Moim zdaniem tak.
    przyznam, że raczej ostrożnie podchodzę do takich firm, jednak koleżanka mi o tym opowiadała (nie ma nic wspólnego z firma) i po kilku miesiącach kupiłam.  U mnie weszła juz pleśń dość głęboko ale te nowe ogniska likwiduje . Starą pleśń, wrośniętą (silikonowa uszczelka w kabinie)po kilkudniowej intensywnej działalności usunęłam w ok 50 %.
    Do kabin tez mam i używam. Przeszkadza mi zapach wiec nie psikam tylko wylewam na gąbkę. Jest niezły. 
    Wcześniej używałam kwasku cytrynowego i byłam dość zadowolona. Jednak na  stare plamy zwapniale potrzeba trochę czasu. Na mojej kabinie 11 letniej troszkę osadu zostaje.  Ale teraz po każdej kąpieli ściągamy wodę . Nie ma innej rady -po 2 kąpielach jest duży osad.
    Z tej firmy polecam też genialny odtłuszczacz -radzi sobie b.dobrze ze starym tłustym kuchennym kurzem. Koleżanka uwielbia preparat do czyszczenia szyb kominkowych -wg niej nie ma lepszego . Ja nie mam kominka wiec nie mam zdania. Ale zamierzam od niej pożyczyć do piekarnika.

    Nie mam nic wspólnego z tą firmą, poza okazjonalnymi zakupami. Kilka produktów przetestowałam i jestem zachwycona. Kilka moim zdaniem niczym się nie różni od konkurencji w sklepach(płyn do prania i płukania, płyn do mycia szyb)
    Podziękowali 1MagdaCh
  • tego prepartu do kominków używam na stałe w kuchni - REWELACJA. Radzi sobie z każdym brudem, tłuszczem itd. Odtłuszczacz mnie nie zachwycił. Mam koleżankę w pracy która się tym zajmuje, zamówię więc ten do fug i ten do kabin.

  • @kociara ;
    a co to za firma FM? Gdzie dostanę te produkty? Czy są w supermarketach czy gdzieś indziej się szuka.
  • edytowano wrzesień 2016
    oni działają jak avon czy oriflame, przez konsultantów
  • @Ania D. - polecają tu środek na pleśń w łazience, jeśli jeszcze szukasz
    (ja sprawdziłam i w Castoramie nie ma tego, którego ja używałam)
    Podziękowali 1Ania D.
  • @MagdaCh  -dużo tego na allegro
    Podziękowali 1MagdaCh
  • Na pleśń na silikonie i fugach sprawdził mi się SAVO. Kupiony w sklepie budowlanym. Działa ale śmierdzi tak że uuuuuuu
    Chlorem śmierdzi. Najlepiej psiknąć i wyjść na pół dnia.
  • Savo dobry jest, tylko po psikaniu nie wolno wycierac, tylko poczekac. Jak na scianie to dac wyschnac i juz, a na fugach itp jak zniknie kolor grzyba, to wtedy mozna splukac.
    Ja na plesn tylko chlor uznaje.
  • @Sonia a zamawiałaś może z tego sklepu frisco? Patrzę i mają kilka fajnych rzeczy, ale nie wiem czy to sprawdzony sklep :) Ewentualnie w jakim sklepie budowlanym dostałaś savo stacjonarnie? Sieciówka jakaś? Może udałoby mi się kogoś po to wysłać.
  • a do umycia podłogi drewnianej olejowanej coś możecie polecić?
    Podziękowali 1malagala
  • Ja z mama savo kupowalam w radosci albo w Mai (na Patriotow, sklep maly budowlany) albo w Dziupli (kiosk przy Serku). Nie pamietam w koncu w ktorym, bo w obu bylysmy.
  • @asia - pytanie, jakiego pochodzenia jest ta "szorstkość" - jeśli ze starości i są powycierane fragmenty powiechrzni , uszkodzona wanna - to chyba nie da się tego "doczyścić".
    możesz spróbować kwaskiem cytrynowym, bardzo, bardzo stężonym roztworem - najlepiej na początku na małej powierzchni.
    ja w ogóle jestem miłośniczką kwasku - czyszczenie kamiennego osadu, czajnika itp-ale musi to być naprawdę silny roztwór. czasami też sypię kwasek bezpośrednio na wilgotną gąbkę
  • Asia, jak wierzch zdarty, to już nie da się "wyczyścić" do gładkości (chyba). U moich rodziców jest taka zdarta wanna, pamiętam też kiedyś u kogoś widziałam. Trudno się to czyściło, załaziło okropnie brudem. Można poczytac o renowacji takiej wanny. Miałam kiedyś to robić u rodziców, w końcu oni zdecydowali, że kupią co innego.
  • @Stephanos ; - savo kupiony w bezsieciowym a strona w necie z przypadku.
    @kociara a myślałam że tylko ja tak sypię. Jutro sobota gospodarcza więc powoli się nastrajam.
    Podziękowali 2stephanos kociara
  • Polećcie mi proszę cos na muszki owocówki, bo oszaleję!
    Kupiłam w markecie jakiś srodek na owady, ale sie ich nie ima.
    A plaga sie mnoży na potęgę.
    Podziękowali 1tymka
  • Pochowac wszelkie owoce i warzywa do lodowki. Srodka nie znam, ale wlasnie ze wzgledu na muszki chowam wszystko.
  • Trzeba miec odpowiednio duzą lodówke.
    U nas tony owocow i warzyw ostatnio.
  • U nas te cholery po pokojach też latają! Owoce i warzywa im niepotrzebne...
  • Przetestowalam kilka sposobów na owocowki i skuteczny jest tylko jeden - odkurzanie ich! Łatwo dają się łapać i giną w odkurzaczu, raz-dwa razy dziennie wystarczy :)
    Podziękowali 2Skatarzyna Joanna36
  • Podobno na muszki rozłożenie w pobliżu owoców/warzyw liści laurowych działa odstraszająco. Podobno, bo sama nie testowałam :smile: 
  • Ja wrzucam do zmywarki na max temperaturę i wyjmuję przed suszeniem. To, co nie zejdzie jest rozmoczone na tyle, że zwykłym druciakiem schodzi bez trudu.
    Podziękowali 1kiwi
  • Robię jak Cart. Moim nic nie zaszkodzi, a i oryginalny kolor można zobaczyć..... B)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.