Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

e dziennik w szkole

Jak uczeń może skorzystać z e-dziennika, np plan lekcji, zadania domowe itp? Ja mam dostęp do wszystkiego: oceny, kontakt do nauczycieli, itd, ale jak uczeń ma korzystać?

Komentarz

  • ma swój login i hasło
  • a ja osobny? skąd ma wziąć?
  • Uonet +

    No to nie wiem czemu on nie ma.
  • w sekretariacie poproście
  • szczurzysko powiedział(a):
    Uonet +

    No to nie wiem czemu on nie ma.
    mamy ten sam
    Młody ma swoje konto, ja swoje
     Młody mówi, że trzeba wpierw podać swój email do wychowawcy. Te mail zostanie wprowadzony do systemu. Jak zostanie wprowadzony do systemu to dopiero wtedy będzie mógł założyć konto
  • Ok. Dzieki. Ja podalam swoje dane i mam konto. A syn chce przez moje dane sie logowac. 
  • To ryzykowne. Może pisać w Twoim imieniu do nauczycieli.
    Podziękowali 1hipolit
  • Berenika powiedział(a):
    To ryzykowne. Może pisać w Twoim imieniu do nauczycieli.
    Otóż to. Dlatego tez kazdy osobno loguje sie do konta poprzez login ( ktory jest mailem) i hasło.
    uczen ma wgląd do czesci „uczeń” 
    rodzic dodatkowo ma cześć „wiadomości od/do nauczycieli” czy usprawiedliwienia itp.

  • Musi z Twojego konta przejść do założenia konta uczniowskiego. Tam jest QR kod, ściąga na swój telefon i ma swoje konto.
    Tak przynajmniej moi robili, musiałam być przy tym. Może o to chodzi?
  • On nie ma telefonu. Zobacze na swoim koncie co sie da zrobic.

    No, ale nauczyciel chyba zaraz sie zorientuje kto pisze. Poza tym, po co mialby to robic jesli i ja mam zarazem wglad? No, ale teoretycznie jest to mozliwe.
  • Teoretycznie może np wysłać wiadomość do nauczyciela a później ją wykasować z wysłanych. Teoretycznie.
  • Nie wiem, jaki dziennik. Jest ich kilka w obiegu. Szkoła powinna dać login i Tobie, i jemu. Często różnią się literką: u (uczeń), r (rodzic).
  • szczurzysko powiedział(a):
    On nie ma telefonu. Zobacze na swoim koncie co sie da zrobic.

    No, ale nauczyciel chyba zaraz sie zorientuje kto pisze. Poza tym, po co mialby to robic jesli i ja mam zarazem wglad? No, ale teoretycznie jest to mozliwe.
    No, ale chyba ma dostęp do internetu w bibliotece np.

    Jak rozumny, to nauczyciel nie musi się zorientować.

    Założenie, że młodzi ludzie zachowują się zawsze racjonalnie, jest błędne. (starsi też zresztą).
  • Nie bardzo zrozumiałam, w czym jest problem - u nas rodzic i uczeń dostają odrębne dostępy.
    Uczeń ma nieco inny dostęp-np nie może się usprawiedliwiać

    Ale moze co dziennik to róznica-u nas librus
  • u nas i tak usprawiedliwienia w formie papierowej lub przez sms do wychowawcy od rodzica mowa o technikum bo w podstawówce nie ma dziennika elektronicznego 
  • to tak jak u mojego syna zmiany są tylko na tym dzienniku elektronicznym i potrafią być wstawiane wieczorem albo rano a czasem nawet już jak lekcje się rozpoczną 
  • Problem jest w tym, ze on nie ma dostepu ucznia. Pytal o cos tam co zadane, ja mu przekleilam i wyslalam. A on chcial caly dostep. Jemu latwiej zapytac w szkole jak miec dostep niz mi. No, moge zadzwonic i sie spytac, ale on ma 15 lat prawie, wiec bez przesady. 
    Pytam tu, bo w sumie nie bylam pewna czy to sa osobne konta. A dziwne bylo dla mnie, ze mialby kontakt do nayluczycieli i mogl moja z nimi korespondencje czytac.
  • jukaa powiedział(a):
    Swoją drogą, to diabelski wynalazek ten e-dziennik. Wszystko wiem, zanim smarkacz ze szkoły wróci. Jakby mi sam powiedział, usprawiedliwił się, przedstawił program naprawczy jego pozycja byłaby lepsza. A tak, już jestem wściekła zanim go zobaczę ;)
    To ja mam odwrotnie-zdążę ochłonąć zanim go zobaczę :mrgreen:

  • Ja dziś pierwszy raz zalogowałam się do tego cuda. Objawiły mi się oceny mojego syna i tylko dlatego, że leży chory z gorączką nie zrobiłam mu awantury. Mały leser  :#
  • @asiao miałam identycznie.Oczy mnie od wytrzeszczu rozbolały.
    Ale mojemu to na zdrowie wyszło,bo pogoniłam do roboty bezwzględnie i z pełną inwigilacją.
    Podziękowali 2asiao ewaklara
  • Tak mu się dziwnie zapomina w tym roku szkolnym, że trzeba się przygotować do lekcji i zapomina mówić jakie oceny dostaje  :#
  • edytowano październik 2017
    @asiao gimnazjum?( czy teraz 7 klasa?)

    ps.mój mówił ,a jakże,tylko mówił o pozytywnych o negatywnych jakoś dziwnie zapominał :mrgreen: 
  • Gdzie tam. 4klasa
    Podziękowali 1kasha
  • No uff  uff, popracuje nad tel i może uda się
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.