Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Osteopatia

Moi drodzy. Chciałam się zapytać, czy ktoś z Was spotkał się bliżej z tego typu leczeniem? Znajoma mi osoba bardzo poleca korzystanie z usług osteopaty w przypadku bólu głowy. Jednak nie bardzo wiem z czym to jeść, czy to nie jakaś szarlataneria. 

Komentarz

  • Normalna, tylko jeszcze w Polsce mało znana gałąź rehabilitacji. Oczywiście, zdarzają się osteopaci z kadzidelkami ;)ale w samej metodzie nie ma nic niepokojącego. Zakłada traktowanie całego organizmu jako współpracującego mechanizmu, i leczenie nie tylko objawów (punktowego bolu głowy np.) ale jego powodu (na przykład naciagnietych mięśni x) i utrwaleniu dobrych wzorcow (jak rozluźnić te mięśnie samodzielnie i jak np.dobrze siadać). Osteopata wie, ze powiedzmy problemy z chodzeniem moga sie brać ze zrostow w jamie brzusznej, które sa skutkiem cesarki. Dlatego u dobrego osteopaty przechodzisz dluzszy wywiad. 
  • osteopaci to ludzie po dodatkowych,  bodajże siedmioletnich studiach/kursach,  których pierwszą specjalizacją jest fizjoterapia lub medycyna. Taka bardzo poglebiona rehabilitacja...  Tak mi tłumaczyła siostra,  fizjoterapeutka zresztą.. 
    Podziękowali 1Małgorzata32
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.