Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Przejście na weganizm

2

Komentarz

  • Paprotka powiedział(a):
    @tryk - kotlety z kaszy jaglanej sobie ugotuj, polecam :wink:  zpiekarnika robie
  • tryk powiedział(a):
    ja zero cukru,maki zero,masa jest,tluszcz poszedl,jest progresja
    Ile schudles?
  • kitek powiedział(a):
    tryk powiedział(a):
    ja zero cukru,maki zero,masa jest,tluszcz poszedl,jest progresja
    Ile schudles? 22
    Podziękowali 1AleksandraB
  • Paprotka powiedział(a):
    @tryk - kotlety z kaszy jaglanej sobie ugotuj, polecam :wink: 
    Kotlety się smaży, nie gotuje :tongue: 
  • Katia powiedział(a):
    Paprotka powiedział(a):
    @tryk - kotlety z kaszy jaglanej sobie ugotuj, polecam :wink: 
    Kotlety się smaży, nie gotuje :tongue: 
    ja piecze
    Podziękowali 1Katia
  • Malgorzata powiedział(a):
    katarzynamarta powiedział(a):
    Wino z wody zrobił
    To i schab by z jaglanki wyszedł!
    @tryk czytasz ??
    Musisz poprosić o niemożliwe i dostaniesz świńskiej soji i zrobisz schaboszczaka  :D
    Czytam a co sie dzieje @Malgorzata ;
  • te parówki sojowe i inne kotlety w diecie wege to zwykła niekonsekwencja

    jest tyle możliwości

    ja tam bez mięsa nie mogę...no nie mogę i już
    jak ktoś może i daje radę i mu to służy - to super
    ale rozbawiają mnie mięsa i wędliny bez mięsa
  • U nas jeszcze dostepny jest quorn - zamiast soi jakies grzyby wysokobialkowe. I tego sa wszelkie podrobki miesa i wedlin.
  • Ale @Paprotka mówi o weganizmie a nie wegetarianizmie. A to nie tylko niejedzenie mięsa tylko WSZYSTKICH produktów odzwierzecych.
    Podziękowali 2Bridget Katia
  • katarzynamarta powiedział(a):
    Wino z wody zrobił
    To i schab by z jaglanki wyszedł!
    Jeszcze pasztet 
  • ale z tą soją to raczej stereotyp wśród niewegetarian, tzn że jedzą sojowe parówki, kotlety itd bo normalnych nie mogą. nie znam żadnego wegetarianina który by szczególnie zachęcał do jedzenia soi. a przepisów typu wegańskie kotlety, majonezy, jajka itd jest zatrzęsienie tyle że to chyba nie o szukanie zamiennego smaku chodzi.
  • moi znajomi wegetarianie jedli sojowe parówki, dość często nawet!
    d
    Dla kogoś je robią, przecież nie dla tych, co wolą porządną kiełbasę ;)
    Podziękowali 1Katia
  • jutro już blisko @Ulga :)
  • Mam takiego wujka, co potrafi czekac w piątek do północy tylko po to, by minute po polnocy nawtrząchać się kiełbasy. Niepojęte.
    Podziękowali 1Bridget
  • nie jadłam nigdy takich gotowych sojowych produktów typu parówki. ale lubię jaglane czy ryżowe "kotlety" ;)
  • Rejczel powiedział(a):
    Mam takiego wujka, co potrafi czekac w piątek do północy tylko po to, by minute po polnocy nawtrząchać się kiełbasy. Niepojęte.
    w piątek o 23:59 grzech, w sobotę o 0:01 już nie? :D
  • miliony ludzi wiwatują w sekundę po zero w Nowy Rok, mogą?
  • a to będzie śniadanie, czy kolacja?

    kiedyś z bratem wróciliśmy z pasterki i zamiast iść spać zjedliśmy we dwoje świąteczne śniadanie :)
    Podziękowali 1Katia
  • @Skatarzyna u nas w domu rodzinnym po pasterce to był standard. :)

    A dzis za mną też kiełbasa "chodziła"

  • Skatarzyna powiedział(a):
    miliony ludzi wiwatują w sekundę po zero w Nowy Rok, mogą?
    mogą, czaić się w nocy z kiełbasą i zegarkiem w ręku też mogą - co kto lubi!
  • Paprotka powiedział(a):
    Skatarzyna powiedział(a):
    miliony ludzi wiwatują w sekundę po zero w Nowy Rok, mogą?
    mogą, czaić się w nocy z kiełbasą i zegarkiem w ręku też mogą - co kto lubi!
    No i dokladnie ;)
  • edytowano październik 2017
    .
  • Lepiej dobrze zjeść niż byle komu się podobać.

    Rzekłem.

    Amen.
  • Paprotka powiedział(a):
    ale z tą soją to raczej stereotyp wśród niewegetarian, tzn że jedzą sojowe parówki, kotlety itd bo normalnych nie mogą. nie znam żadnego wegetarianina który by szczególnie zachęcał do jedzenia soi. a przepisów typu wegańskie kotlety, majonezy, jajka itd jest zatrzęsienie tyle że to chyba nie o szukanie zamiennego smaku chodzi.
    Moi znajomi weganie kupują  to-to jako przysmak dla psa ;)
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Szukasz popleczników?
  • Lubię kuchnię wegańską ale przechodzić na weganizm nie zamierzam. Fajne urozmaicenie. Szkoda że często powiązane z ideologią. 
  • @Odrobinka Dla mnie weganizm to w zasadzie wynika z naprawdę dużej miłości do zwierzakow. Przesadnej być może, ale oni po prostu chcą z tego co czytałam choćby na grupach wegańskich i wegeteriańskivh, aby one sobie żyły, biegały a człowiek znałazl inna alternatywę. Nie wiem czy do końca się z nimi zgadzam, bo osobiście tyle miłości nie mam ;) ale w sumie rozumiem.

    I to o ile co pisze @dziewczynarabina to raczej chęc dyskusji połączonej z prowokacja, to ma trochę racji, bo abstrahując od wszystkiego, dieta to dieta tak czy tak, jak się obedrze ją z pobudek 

  • Ma. Ciężko się z niektórymi weganami rozmawia. Wielu chce przekonywać do diety argumentami o szkodliwości mięsa abo jego nieetycznosci nie licząc się z rzeczywistością albo z argumentacją ludzi o innych poglądach. Plus usiłują narzucać nie tylko swoje zdanie ale i wdrożyć pewne rozwiązania np. zakaz wędkowania czy myślistwa. 
    Czyli de facto uważają się za bardziej świadomych niż mięsożercy i wszystkożercy.
    Podziękowali 2joanna_1991 Klarcia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.