Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Brukiew

Wyjelam wlasnie 3 sztuki z lodowki i zamierzam zrobic na obiad. Pierwszy raz w zyciu. Co z tego mozna zrobic? Jakies placki?

Komentarz

  • Moje dzieci bardzo lubią gotowaną jak marchewkę.
  • Mozna uprawiac .
    Identyko jak kapuste.

  • U nas to sezonowa zupa.
    Gotuje sie identyko jak grochowke nawet majeranek sie na koncu dodaje.
    Na gęsinie.
  • Brukiew to wspaniałe warzywo Super łatwe w uprawie, łatwe w przechowywaniu. Siejesz wiosną, wyrwiesz raz chwasty i koniec. Kremowy miąższ, bardzo smaczny. Można przygotować na wiele sposób, gotować jak ziemniaki, piec, robić zupę czy różne potrawki. Dla mnie to jedno z podstawowych, najłatwiejszych warzyw.
  • Ja pamietam brukiew jako wsrzywo pastewne. Moi dziadkowie krowy nią karmili.
    A babcia wspominala, ze podczas wojny jak był głód to zupe z brukwii jedli.

  • Małgorzata32 powiedział(a):
    Ja pamietam brukiew jako wsrzywo pastewne. Moi dziadkowie krowy nią karmili.
    A babcia wspominala, ze podczas wojny jak był głód to zupe z brukwii jedli.

    Biała jest pastewna a żółta specjalnie uprawiana jak warzywo.
    Podziękowali 1Ania D.
  • Ileś lat temu kupiłam białą, bo nie znałam się jeszcze na brukwi. Była okropna, taka ostra w smaku. Na lata dałam sobie z nią spokój. Czytałam z niedowierzaniem jak inni ją zachwalali. Zobaczyłam później, że jest i taka żółciutka w środku. Posiałam jak rzodkiewkę, w rządkach, raczej rzadko i super się udała. Naprawdę warto, bo to jedno z najbardziej prostych i satysfakcjonujących warzyw.
  • A do czego to w smaku podobne?
  • Z ksiazek o wojnie kojarze to warzywo... Kojarzy mi sie z bieda i niedostatkiem. 
  • Moje dzieci jak jadły ugotowane, to mówiły, że to trochę jak marchewka. Dla mnie - jak smaczny ziemniaczek, delikatny.
  • marchewkoziemniak :)
  • Moim dzieciom się to dziwactwo ostatnio w lidlu spodobalo, namawiały mnie do kupna, może rzeczywiście się skuszę ;)
  • Bo chyba tradycja brukwi na gesinie zachowała  sie tylko w Borach Tucholskich. Dla mnie to zupa dziecinstwa. I nie kojarzy mi sie z biedą tylko z babcią, miłością i wykopkami :)
    Podziękowali 1Karolinka
  • Brukiew dla mnie bardziej jak kalarepa smakuje. Z powodzeniem moze zastapic ziemniaki w zupie. Przy diecie Dabrowskiej stosowalam tak.
  • brukiew lubi tłustą zupę
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.