Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaki materiał na sukienkę kupić?

Konto skasowane na prośbę użytkownika.

Komentarz

  • Kwiaty to im się nie spodobają pewnie... :lol: 
  • Znaczy się ja nie szyjąca i modowa ignorantka,ale za kwiaty mi się oberwało kiedyś właśnie to pamiętam...
     Za to podbiję Ci wątek :blush: 
  • Nie wiem ktory material ale jak sukienka nie na upalne lato, warto wszyc podszewke, bedzie sie ladniej ukladala i nie bedzie przylegala do faldek.
  • @Wanda,  jak sukienka ma byc na rozne wieksze okazje to podpowiadalabym Ci klasyke i gladki material, bez wyraznego deseniu lub w desen ale b.delikatny, nie rzucajacy sie w oczy. Dzianine sie milo nosi, bo jest mieciutka ale zdarza sie, ze uwydatnia to i owo, taki juz jej urok.
  • @Wanda, przede wszystkim nie kupuj materiału przez Internet, chyba, że masz szansę pomacać go najpierw stacjonarnie. Na zdjęciu nigdy nie wygląda tak samo, no i nie da sie stwierdzić jakości. Trzeba wziąć pod uwagę, że bawełna ma tendencję do lekkiego kurczenia się w praniu i nieco szybciej blaknie jej kolor więc jako wyjściowa może długo nie posłużyć. Jeśli chodzi o wiskozę, to fajnie się nosi dobrej jakości dzianina wiskozowa. Bardzo ładnie sie układa, jest bardziej lejąca od bawełny. Tkanina to nie wiem. Ogólnie nie przepadam za sukienkami z tkaniny. Gorzej się układają i bardziej marszczą na nieco obfitszych kształtach.

    Co do wzoru wolałabym jednobarwną - do tego można zaszaleć z apaszkami, wisiorami, szalami. I dobry krój lepiej widać. juz wzór to jakiś rozmyty, albo delikatny/ drobny, nie kontrastujacy z tłem. Wyrazisty deseń chyba szybciej się opatrzy, znudzi, trudniej go z czymś łączyć no i najczesciej jest mniej elegancki. Ale to oczywiście rzecz gustu, plus fasonu sukienki. Moze pokaz fason tej Twojej ulubionej to będzie łatwiej o konkrety.

  • Ja tam chyba wolałabym podjechać te 25min niż w ciemno kupować. O ile tam rzeczywiście jest wybór. Bo ucięty kawalek materiału chyba nie kwalifikuje się do zwrotu gdyby Ci nie odpowiadał. Ale co kto lubi.
    Podziękowali 3Cart Wiol Katarzyna
  • Ten granat z border może fajnie wyglądać, ale na materiałach się nie znam, to nie poradzę. 
  • Malgorzata powiedział(a):
    Jeszcze droższe  :p
    Dwa razy  B)
    A cóż to za wyznacznik, że drogie? Najdroższe buty jakie mam to turystyczne i narciarskie. Nadałyby się? Bo cenowo pasuje. ;) Albo jakieś martensy...
    Jakość i fason są istotne nie czy i ile razy droższe... jakieś drobnomieszczańskie to takie.

  • Jak będą miały czerwone podeszwy to możesz sobie darować naklejkę z ceną B)

    A propos butów - jakaś masakra jest! W sklepach tylko czarne szpilki (bo sylwester) a mi się marzą szare zamszowe na słupku. Zanabyłam bowiem sukienkę, do której mi będą takie pasować i doopa. Takie, które teraz są wszędzie - na słupku i w cienki szpic z przodu mi się do bólu nie podobają - mają zaburzone proporcje.
    Takich za 5 stów nie kupię, no centuś jestem, ale mi się nie zamortyzują nigdy w życiu ;)


  • @ola_g, niestety moje stopy nie wszystkie buty akceptują. Właściwie, trzeba powiedzieć - rzadko które ;)
    Pozostaje mierzyć, mierzyć, mierzyć :(
  • @Malgorzata, pytanie bez złośliwości, jak rozpoznać te wysokie klasy kroju i materiałów? Nie zawsze cena jest wyznacznikiem jakości ....
  • Ale ja pytam poważnie. Np Wólczanka.... Bo fason by jeszcze mógł być, ale materiał nawet pomacany nic mi nie mówi....
  • Jeślibym już szyła, to starałabym się kupić jak najlepszy materiał.  To i tak spory wydatek, a tkanina ma znaczenie. I po osobistym sprawdzeniu.
    Podziękowali 1Joannna
  • A ja mogę Ci polecić @Wanda ta stronę https://www.sklep.textilmar.pl/#

    swego czasu z mamą krawcową znalazłyśmy. Moja mama już kilka razy zamawiała tkaniny od nich i sama sobie szyła sukienki, marynarki, spódnice. Zdjęcia oddają fakturę i kolor bardzo dobrze.
    Podziękowali 2Agax4 isza
  • edytowano grudzień 2017
    Ja textilmar też bardzo lubię, wybór mają bardzo duży, większy niż na stronie. Ale lubię dlatego, że tam akurat mogę zobaczyć i pomacać. Jednak ich kolory mi się często na stronie nie zgadzały z rzeczywistymi i na miejscu wybierałam co innego.
  • o wow! @annabe ale ekstra strona!
    fajnie bo widać od razu jakie jest przeznaczenie danej tkaniny - czy na sukienkę, czy na żakiet itp.
    @Wanda tam na pewno coś znajdziesz :)
  • Uwaga: ja tam też jestem z gatunku macającego i pierwsza ogladam metkę ze składem... jak ok, to potem z ceną. I niestety na ogół ta druga mnie nie zadowala  :#
    Wlokno naturalne może nie zawsze będzie się idealnie układało, chociaż jak szyjesz dla siebie to lepiej. Ale zawsze lepiej się będzie nosiło, gdyż albowiem oddycha. To ja na tyle.
  • edytowano grudzień 2017
    Ja z tych szyjących Ale dawno niepraktykujących... ;)
    Dodam radę, że trzeba dobrać gatunek materiału do fasony, kroju. Pamiętam, że np. W Biedzie były wskazówki z jakiego materiału można to uszyć i alternatywy.
    Tak bym w pierwszej kolejności popatrzyła z jakiego materiału została uszyta ta pierwsza sukienka skoro się dobrze nosiła. I szukała podobnego gatunkowego lub lepszego ale o tych samych właściwościach.
  • @Agax4 ; nie chodziło o Burdę? ;)
    Podziękowali 1Agax4
  • @madzig,  Ty Sherlocku B)
    Podziękowali 1madzikg
  • Pewnie, że Burda... ach ta auto korekta w telefonie  :s
  • To z ta Biedą mi sie bardziej podobalo.
  • Sie ma, sie wie :smiley: 
  • Burdy to ja mam na codzien w wykonaniu moich Milusińskich, takze w sumie czy bieda czy burda - jeden pies.
    Podziękowali 1ewaklara
  • @Wanda jak sie skpnczyła sprawa zakupu tego materiału? Sukienka juz uszyta? Pochwalisz sie efektem?
    Podziękowali 1Joannna
  • Nie chcę Cię demotywować, ale przy takim tsh, to trudno będzie schudnąć, a nawet przestać tyć :( Może pora się udać do mądrego endokrynologa i zająć się swoim zdrowiem?
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • Ale on nie jest kobietą w wieku reprodukcyjnym i nie ma Hashimoto może? ;) Mój najchudszy syn miał onegdaj 5 i był diagnozowany w kierunku Hashimoto. Na szczęście hormony tarczycowe ok, przeciwciał brak i tarczyca zdrowa.
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • AB powiedział(a):
    czyli moje próby chudnięcia przy tsh powyżej 4 też średnio mają szanse powodzenia?
    Jeszcze chcesz schudnąć?  :o
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.