Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Woda w domu

Konto skasowane na prośbę użytkownika.
Podziękowali 1Basja

Komentarz

  • edytowano grudzień 2017
    Drenaż opaskowy wokół domu -obniży poziom wody w "środku" (taką nieckę zrobi) sprowadzać do jednej studni z której odpompować niestety trzeba jakiś kawałek (im dalej tym lepiej, ale żeby się nikt nie czepiał to powinno być w granicach swojej działki)
    Tak się buduje na podmokłych terenach lub w czasie gdy jest akurat wysoki poziom wody gruntowej a terminu przesunąć nie da rady...

    Ed:nie twierdzę że to jedyny sposób, ale na szybko tyle mi przyszło do głowy z moich doświadczeń na budowach...
    Podziękowali 1Basja
  • @Bea,my zrobiliśmy podmurówki pod sprzęty. Mamy też pompę, w planie wykopanie studni, żeby obniżała nam poziom wody. Póki co lansujemy się na dom z basenem i chodzimy po piwnicy w kaloszach.
    Teraz chwilowo nie pada i był lekki mróz to nam woda zeszła, ale dwa tygodnie temu to z 7 cm mieliśmy. A to i tak niewiele w sumie, bo bywa gorzej.
    Podziękowali 1Basja
  • Bea mam ten sam problem..od sierpnia woda w piwnicy, mamy studnie odprowadzajacą, ale niestety w tym przypadku to ona teraz tą wodę tam wpycha (że tak to nazwę) bo nie ma śluzy zabezpieczającej cofkę..a poziom wody równy z gruntem..tragedia..mąż pompuje, ale nie często,bo to prowadzi do erozji fundamentów..póki co poprawy nie widać..takiej wody najstarsi nie pamiętają.. 
    Podziękowali 1Basja
  • Jeszcze do niedawna piwnica była kotłownią, ale wraz z wymianą pieca i remontem wybudowaliśmy kotłownię z lepszym dostępem na poziomie gruntu.. i to nas teraz uratowało..nawet nie próbuje wyobrazić sobie co byśmy teraz zrobili bez tego..do piwnicy w stroju nurka  :o bo woda wciąż jest na bardzo wysokim poziomie.
    Straż pomaga i u nas, mają wydajne pompy..ale co z tego, skoro jeszcze tej samej doby woda wraca  :'(
  • możesz, właśnie chciałam też dzwonić, ale stwierdziłam że mam tak zawalone gardło że zamiast cos sensownego powiedzieć to dostanę ataku kaszlu (jak co chwila od 2 dni...) więc napisałam
    ale po niedzieli mam nadzieję moje gardło będzie w lepszej formie :)
    albo przypomnij sie po 2 stycznia - zapuyam w firmie wykonawczej z którą współpracuję - jakie mają sposoby na obniżenie wody
    @wypyszka a klapy zwrotnej na rurze w tej studni nie da rady założyć chociaż? (może chociaż ciut pomoże)
  • @Bea jak ustalisz z Welą to się podziel - tylko my bez studni, nas to chyba tylko ta opaska z rur dookoła uratuje.
  • my mamy studnie 20m od domu, ale dom poniemiecki, niepodpiwniczony. Teraz już połowę domu mamy okopaną rurą, w tym roku się nie dało reszty zrobić, bo za wysoki stan wody.
  • U mnie wujek miał podobny problem i jak piszą dziewczyny, studzienka taka w piwnicy wykopana i co jakiś czas wypompowuje wodę. Ewentualnie pytałabym dobrego budowlańca, ale jak znam życie koszt uszczelnienia fundamentów byłby pewnie zwalający z nóg
  • Budowa kotłowni była związana z rozbudową domu i wymianą pieca co i faktycznie koszty dość spore, ale u nas były rozłożone w czasie. Dziś to nas uratowało, poza tym mamy studnię z hydroforem, który teraz zalany stoi w piwnicy. Całe szczęście że mamy też przyłącze do wody z sieci, bo nawet nie jestem w stanie sobie wyobrazić jak miałoby wyglądać nasze życie...
     Studnia odwadniająca od dziesięcioleci spełniała rolę, ale lata były raczej suche, ten rok wyjątkowo mokry a woda utrzymuje się od kilku miesięcy na bardzo wysokim poziomie w gruncie. Teraz pozostaje tylko czekać aż będzie możliwość kopać i faktycznie zamontować jakiś rodzaj śluzy, póki co grunt jak gąbka. 
  • edytowano grudzień 2017
    Ja nie poradzę nic mądrego, u nas też problem z wysokim poziomem wody gruntowej :( Rok pod względem ilości opadów rekordowy od lat wielu, wielu... Liczę, że przyszły będzie jednak bardziej suchy i może w końcu uda nam się uporządkować rozkopane i tonące w błocie pół ogrodu po zmianie przyłącza wody rozpoczętego w czerwcu. Może do przyszłego czerwca się wyrobimy ;)
  • To się pocieszyłam "sucha" piwnicą. Znowu kałuże wychodzą, zaraz będzie całość pod wodą. Też liczę na suchy 2018.
  • @Bea na fb napisałam ci wiadomość 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.